Společnost HMD Global představuje všestranný tablet s dlouhou výdrží – Nokia T20

  • Love it: dlouhá výdrže baterie, displej s rozlišením 2K a pohlcující zvuk s OZO audio.
  • Trust it: Oceňované vlastnosti všech telefonů Nokia nyní i v segmentu tabletů.
  • Keep it: Ideální společník na práci, vzdělávání i hraní her díky dvěma letům aktualizací operačního systému.

Praha, 6. října 2021 – Společnost HMD Global, výrobce telefonů Nokia, dnes představila svůj nový tablet. Nokia T20 přináší ověřenou kvalitu telefonů Nokia na pole zařízení s velkou obrazovkou, řadu všestranných funkcí, stereo reproduktory a dlouhou výdrž baterie na jedno nabití.  

Tablet dále nabídne křišťálově čistý 2K displej, 5MP přední a 8MP zadní fotoaparát s bleskem, 3 roky pravidelných bezpečnostních aktualizací, 2 roky hlavních aktualizací operačního systému a chybět nebude ani verze s LTE konektivitou. 

Florian Seiche, CEO společnosti HMD Global, řekl: „V uplynulém roce jsme zaznamenali nárůst práce a online vzdělávání z domova, stejně jako rostoucí využívání sociálních sítí, platforem pro videohovory a streamovacích služeb. To vedlo k nárůstu zájmu o tablety, který od prvního čtvrtletí 2020 do roku 2021 vzrostl o působivých 53 %. Proto přinášíme vůbec první tablet značky Nokia, který reaguje na měnící se potřeby lidí a jejich touhu po všestranných technologiích a funkcích. Náš tablet Nokia T20 je navržen pro práci, učení i zábavu a nabízí vlastnosti, které si lidé u značky Nokia oblíbili, ve zcela novém formátu.“

Ben Wood, Hlavní analytik společnost CCS Insight, dodal: „Na trhu s tablety došlo k renesanci. Nejnovější průzkum Connected Consumer Radar zdůrazňuje, jak důležitým se tento segment nyní uživatelům jeví. 27 % dotázaných majitelů tabletů v průběhu pandemie Covid 19 ocenilo daleko vyšší přidanou hodnotu svých zařízení.“

Bezpečí na prvním místě

Stejně jako u telefonů Nokia je i v případě tabletu kladen důraz na kvalitní zabezpečení. Dva roky hlavních aktualizací operačního systému Android a tři roky pravidelných bezpečnostních aktualizací pomáhají chránit uživatele před nejnovějšími hrozbami a udrží tablet stále aktuální.

Bezpečnost dětí v online prostoru je stejně důležitá, jako rozvíjení jejich kreativity a vzdělávání. Tablet Nokia T20 je proto vybaven spolehlivým dětským režimem Google Kids Space, který dětem umožňuje prozkoumávat aplikace, knihy a videa pro rozvoj jejich zvídavosti. Google Kids Space funguje souběžně s Google účtem dítěte, který mohou rodiče spravovat pomocí rodičovské kontroly Family Link.

Ověřený skandinávský design a dlouhá výdrž

Nokia T20 je navržen podle stejné skandinávské filozofie jako telefony Nokia. Hlavními prvkem je tak opět čistý a jednoduchý design. Povrchová úprava a každý detail hran je uzpůsoben snadnému používání. Velký 10,36“ displej s rozlišením 2000×1200 a jasem 400 nitů pak plynule navazuje na štíhlou konstrukci z pískovaného hliníku.

Nokia T20 s baterií o velikosti 8200 mAh umožňuje až 15 hodin surfování po internetu, 7 hodin konferenčních hovorů nebo 10 hodin sledování filmů s rodinou. 

Pohlcující zážitky z různých oblastí

Ať už to bude při sledování nejnovějšího seriálu, nebo při překonávání herního rekordu, obrazovka s 2K rozlišením se postará o to, aby nezůstal jediný detail bez povšimnutí. Navíc vzhledem k nárůstu obliby videohovorů se Nokia T20 perfektně hodí ke zvládnutí důležitých obchodních schůzek a dlouhých večerních hovorů s přáteli. 

Když už ale přijde čas na odpočinek, stačí se pohodlně usadit, pustit si oblíbenou skladbu nebo audioknihu a vše si vychutnat s pohlcujícím zvukem. Díky přítomnosti stereo reproduktorů s funkcí OZO Playback neunikne uším nic, co autor zamýšlel. Dva mikrofony se pak postarají o to, že bude uživatel slyšet i když se bude zrovna nacházet v hlučném prostředí.

Cena a dostupnost

Dostupnost a doporučenou cenu na našem trhu brzy upřesníme.

O HMD Global

HMD Global Oy se sídlem v Espoo ve Finsku je novým domovem telefonů a tabletů Nokia. HMD vytváří a distribuuje celou řadu chytrých i obyčejných telefonů zaměřených na široké spektrum zákazníků v mnoha cenových hladinách. HMD je díky svému závazku pro rozvoj inovací exkluzivním licenčním partnerem značky Nokia v oblasti mobilních telefonů a tabletů. Nokia je registrovanou ochrannou známkou společnosti Nokia Corporation. Více informací naleznete na http://www.hmdglobal.com. Nokia je registrovanou značkou společnosti Nokia Corporation. Android, Google a další značky jsou registrovanou značkou společnosti Google Inc. Qualcomm a Snapdragon jsou ochrannými známkami Qualcomm Incorporated registrovanými ve Spojených státecha dalších zemích. Qualcomm Snapdragon je produktem Qualcomm Technologies, Inc.