Extrémní rok pro firemní IT a ochranu dat

Posledních 18 měsíců bylo pro nás všechny hodně náročných. Zažili jsme období rychlé digitální transformace, které bylo urychleno globální pandemií a narušeno oportunistickými aktéry počítačových útoků. Současně s tím, jak lidstvo v reálném světě sužovaly nebezpečné viry, zahájili kyberzločinci digitální útoky na organizace všeho druhu – od zdravotnických, až po ty zajišťující kritickou infrastrukturu.

Navzdory sílícím hrozbám z potenciální ztráty dat jsou IT organizace stále nedostatečně připraveny, aby těmto problémům čelily. Z průzkumu společnosti IDC vyplývá, že za poslední tři roky až 50 % organizací postihla nenávratná ztráta dat. Kybernetické útoky v období od února 2020 do dubna 2020, tedy na začátku pandemie, navíc v meziročním srovnání vzrostly o více než 288 %, přičemž největším strašákem společností je ransomware. Jen v letošním roce se podle prognózy odhaduje, že na boj s ransomware bude potřeba 20 miliard dolarů, přičemž průměrně každých 11 sekund se objeví jeden útok. Oblast IT rozhodně potřebuje modernizovat a lépe chránit data.

Řešením je nová generace služeb pro ochranu dat

Společnost HPE na situaci zareagovala a vylepšila proto ve svých službách ransomware ochranu. Stalo se tak na základě akvizice izraelské společnosti Zerto, díky které nyní přináší platforma HPE GreenLake řešení zajišťující nepřetržitou ochranu dat. Platforma pro ukládání dat poskytne nejen vysoké zabezpečení, ale také dodá disaster recovery, tedy nejrobustnější řešení pro obnovu dat pro jakékoliv úložné zařízení, jakoukoliv aplikaci, jakýkoliv cloud a jakékoliv SLA (Storage Service Level Agreement). A to jak v on-premise, tak ve veřejném cloudu.

Technologie Zerto Continuous Data Protection umožňuje firmám napadenými hackery podnikání zotavit během několika minut do stavu před útokem. Prostřednictvím modelu software jako služba, orchestrací dat a automatizací, mohou firmy chránit své virtuální počítače třemi jednoduchými kroky už za méně než 5 minut a bez námahy spravovat zálohy v on-premise či hybridním cloudu. HPE a Zerto dohromady disponují skvělou kombinací technologií, cloudových služeb a spojením dávají podnikům možnost, jak posunout své IT do nové éry, a především zjednodušit správu ukládání dat v cloudu s permanentní ochranou.

Technologie pro datovou éru

S HPE GreenLake zákazníci spravují svá data v cloudu snadněji, což jim pomáhá v dalším růstu,
a přitom automaticky snižují zátěž na IT infrastrukturu a redukují na ni potřebné finanční náklady. S aplikacemi HPE InfoSight App Insights mají zákazníci navíc komplexní přehled o svém celém IT. To jim umožňuje udržovat a optimalizovat pracovní zatížení aplikací a provozovat IT bez výpadků. Řešení CloudPhysics potom firmám pomáhá simulovat migraci IT do cloudu, optimalizovat pracovní zatížení a navrhnout optimální infrastrukturu.

Komplexní sada cloudových služeb HPE GreenLake tak umožňuje podnikům modernizovat
a lépe chránit svá data. To jim v konečném důsledku pomůže ušetřit náklady, zkrátit případné nečekané prostoje a zrychlit podnikání.

Více o HPE storage: https://www.hpe.com/us/en/storage.html