Rozšířená automatizace tisku a kalibrace barev díky snímací jednotce pro imagePRESS C910 od Canonu

Nová snímací jednotka pro řadu imagePRESS C910 umožní profesionálům v oblasti tisku dosáhnout nejvyšší kvality výstupu tisku v kratším čase a bez nutnosti manuálního zásahu operátora 

PRAHA, 8. října 2021 – Společnost Canon Europe představuje novou snímací jednotku pro barevnou digitální produkční tiskárnu řady imagePRESS C910, která reaguje na rostoucí poptávku trhu po rozšířené automatizaci tisku. Toto volitelné příslušenství, které je již k dispozici pro vlajkovou řadu Canon imagePRESS C10010VP, umožní komerčním tiskárnám i interním tiskovým oddělením trvale dosahovat nejvyšší kvality tiskových výstupů v kratším čase a bez manuálních zásahů obsluhy. 

Snímací jednotka odstraňuje nutnost časově náročné ruční kalibrace a je vybavena dvěma snímači – kontaktním obrazovým a spektroskopickým. Ty sledují předozadní registraci a barevný tón každého obrazu před a během tisku a automaticky přizpůsobují nastavení úlohy od prvního do posledního listu bez ohledu na dovednosti obsluhy. Toto nastavení probíhající v reálném čase zohledňuje typ média a zvyšuje již beztak vynikající úroveň automatické kalibrace barev, kterou nabízí vestavěná technologie Multi Density Adjustment Technology (Multi-D.A.T.)  (Tato technologie provádí automatické kalibrace měřením vzorků barev na přenosovém pásu a je standardní výbavou strojů Canon imagePRESS). 

Hiro Imamura, viceprezident divize Document Solutions Marketing & Innovation společnosti Canon Europe, k tomu podotýká: „Tiskárna řady imagePRESS C910 je robustní, všestranně vybavené produkční zařízení, které v sobě spojuje produktivitu, kvalitu a flexibilitu. Od svého uvedení na trh se těší široké oblibě u komerčních i vnitropodnikových tiskáren a my nadále rozvíjíme jeho schopnosti. Nejprve jsme přidali další dokončovací řešení pro čelní ořez brožur a online kroužkovou vazbu a nyní přinášíme novou snímací jednotku. Tu obzvlášť ocení mnozí zákazníci, kteří se v důsledku nedávných globálních změn ocitli pod tlakem, aby s menšími týmy plnili napjaté termíny a očekávání vysoké kvality, a potřebují tak soustředit kvalifikované zdroje tam, kde mají pro zákazníky největší přidanou hodnotu.“

Nová snímací jednotka pro tiskárny řady imagePRESS C910 je komerčně dostupná u společnosti Canon a akreditovaných partnerů od 7. října. Více najdete na tomto odkazu.

Další informace o stávajících dokončovacích modulech pro řadu imagePRESS C910 naleznete zde.

 

O společnosti Canon Europe
Canon Europe je strategickou centrálou pro region EMEA společnosti Canon Inc., předního světového dodavatele technologií a služeb pro digitální zpracování obrazu. Canon působí přibližně ve 120 zemích, ve kterých zaměstnává zhruba 13,5 tisíce lidí. Na celosvětových příjmech společnosti se Canon Europe podílí přibližně jednou čtvrtinou. Společnost Canon Inc. byla založena v roce 1937. Od té doby díky neustálým inovacím svých produktů a řešení stojí v oblasti zpracování obrazu na světové špičce. Neustále investuje do správných oblastí a využívá příležitostí k růstu – od fotoaparátů přes komerční tiskárny a firemní konzultační služby až po zdravotnické technologie. Podniková filosofie společnosti Canon nese název Kyosei, což nejlépe vystihuje překlad „Společně žít a pracovat pro obecné blaho“. Společnost Canon Europe usiluje v rámci regionu EMEA (Evropa, Střední východ a Afrika) o udržitelný růst podnikání se zaměřením na snižování vlastního dopadu na životní prostředí. Stejně tak dbá na to, aby tento dopad minimalizovali i její zákazníci při využívání produktů a služeb Canon.Canon je průkopníkem, který přispívá ke zlepšování neustále se vyvíjejícího světa zobrazovací techniky. Svými technologiemi a inovativním duchem Canon posouvá hranice možného a pomáhá tak lidem podívat se na svět z nové perspektivy. Vnášíme do života kreativitu, snímek za snímkem. Protože jen pokud se dokážeme na svět správně podívat, můžeme jej změnit k lepšímu.Další informace o společnosti Canon Europe a Canon CZ jsou k dispozici na www.canon-europe.com a www.canon.cz.