ASKfm zavádí prémiové soukromé chaty

Sociální síť ASKfm oslavila v červnu 11. narozeniny. Za ta léta aplikace spojila 348 milionů uživatelů po celém světě, kteří si každý měsíc vymění 600 milionů otázek a odpovědí.

Pro tuto událost spustí sociální síť, jejímž hlavním rysem vždy byla anonymita, soukromé anonymní chaty 1: 1. To je další krok jedné z nejoblíbenějších funkcí ASKfm – veřejné skupinové chaty.

Proč chaty?

V březnu spustila sociální síť první veřejné skupinové chaty. Tuto funkci kladně hodnotilo více než 70% uživatelů a během prvních 4 měsíců vytvořilo více než 4,5 milionu chatů!

Do té chvíle byla komunikace na sociální síti založena pouze na otázkách a odpovědích a navazujících vláknech moderovaných autorem odpovědí.

Nyní se doslova každý uživatel aplikace může připojit k diskusi pod příspěvkem. Žadatelé mohou volně chatovat a sledovat téma, které je zajímá.

„Publicita publikovaného obsahu byla vždy klíčovým pilířem naší platformy. Všechny odpovědi a následné zprávy byly viditelné pro všechny registrované uživatele na celém světě od samého začátku ASKfm. Současně slyšíme naše uživatele. Rozpoznáváme body bolesti a frustrace, které uživatelé aktuálně zažívají, když chtějí přesunout své konverzace 1:1 do nové, intimnější vrstvy. Soukromé chaty jim to umožní. Otevře to zcela nový horizont pro miliony nových konverzací v ASKfm,“ – řekl Tomas Jundo, vedoucí produktového designu v ASKfm.

SOUKROMÉ CHATY

Jak to funguje?

Zahájení soukromého chatu je snadné. Stačí otevřít seznam přátel nebo přejít na profil uživatele, se kterým chcete chatovat. Tam a na mnoha dalších místech uvidíte tlačítko „Chat“. Stačí klepnout a začít chatovat s miliony úžasných lidí na ASKfm.

Tento chat bude viditelný pouze pro vás dva. Můžete začít chatovat anonymně. Jakmile se rozhodnete odhalit sebe, pošlete otevřenou zprávu. Pamatujte si, že můžete mít pouze jeden aktivní jedinečný chat s jiným jedinečným uživatelem. Miliony unikátních uživatelů na ASKfm = miliony chatů pro začátek 🙂

Pokud vám někdo pošle soukromou zprávu, zobrazí se ve vaší doručené poště s označením „Soukromé“.

Také můžete nežádoucí uživatele archivovat, hlásit nebo blokovat kliknutím na ikonu možností „…“ v pravém horním rohu.

„Věnovali jsme maximální pozornost bezpečnosti osobní komunikace s anonymními uživateli.“ Náš bezpečnostní systém AI zkontroluje, zda veškerý obsah v soukromých chatech dodržuje pravidla platformy, a zprávy, které je porušují, budou okamžitě odstraněny,“ – Janis Grivins, generální ředitel společnosti ASKfm.