Konec manuální kontroly tisku. Nový systém od Canonu umí detekovat chyby v čárových a QR kódech 

Nový kontrolní systém pro Canon imagePRESS C10010VP dokáže automaticky detekovat nedokonalosti v QR kódech, tištěných čárových kódech a proměnných datech

PRAHA, 12. října 2021 – Společnost Canon výrazně vylepšila kontrolní systém pro řadu digitálních barevných tiskáren Canon imagePRESS C10010VP. Kromě kontroly kvality obrazu dokáže vylepšený systém nově také automaticky detekovat nedokonalosti čárových kódů, QR kódů, variabilních dat, jako jsou alfanumerické znaky v sériových číslech a poštovních směrovacích číslech, a některých typografických symbolů. Díky tomuto vylepšení je řada Canon imagePRESS C10010VP jedinou barevnou tonerovou produkční tiskárnou v tomto tržním segmentu s takovou úrovní detekčních schopností, která osvobodí kvalifikovanou obsluhu od opakované a časově náročné manuální kontroly, sníží chybovost a dobu realizace zakázky a zajistí kvalitní produkci.

Hiro Imamura, viceprezident divize Document Solutions Marketing & Innovation společnosti Canon Europe, k tomu uvedl: „Automatizace je pro naše zákazníky, kteří se zabývají produkčním tiskem ve větších objemech, stále důležitější, protože jim umožňuje zefektivnit funkční procesy, minimalizovat prostor pro chyby a zajistit absolutní konzistentnost a plynulost. Tato další úroveň volitelné automatizace tiskového stroje podstatně rozšiřuje možnosti strojů imagePRESS C10010VP pro podniky produkující transakční tisk a direct mail. Zároveň poskytuje neocenitelnou jistotu všem firmám působícím například v logistice, které pravidelně využívají čárové kódy pro řízení svých pracovních procesů a pro které je zásadní, aby tato vytištěná data byla bezchybná a zajistila tak bezproblémový průběh dalších procesů.“

Kontrolní systém imagePRESS C10010 VP zkontroluje každou tištěnou stránku, zda na ní nejsou nedokonalosti, jako jsou šmouhy a nečistoty na médiu. Zákazníci mohou systém automatizovat tak, aby zkontroloval všechny stránky, ty vadné poslal do zásobníku na odpad a automaticky je znovu vytiskl tak, aby byl výstup dokonalý. Takový proces přitom nemá vliv na produktivitu a je vyloučeno, aby byly stránky vyřazeny bez opětovného tisku. Případně může obsluha jednoduše získat protokol se stránkami, které nesplnily předem nastavené standardy kvality.

Zákazníci mohou nastavit automatické kontroly až u 32 oblastí obrazu a až u 30 oblastí transakční stránky, včetně jakýchkoli proměnných údajů. Dalším ochranným prvkem je možnost kontroly vytištěných dat oproti referenčním údajům v souboru CSV, dekódování čárového kódu nebo QR kódu a zajištění shody s referenčními údaji.

Zdokonalený kontrolní systém zajistí na tomto typu tiskových strojů špičkovou přesnost tisku, odhalí i chyby o průměru 0,2 mm, aniž by tím byla ovlivněna produktivita, a rozšíří automatické kontroly nad rámec obrazové kontroly na číselné údaje, a to od velikosti 6 bodů až po 24 bodů. 

Bližší informace naleznete na tomto odkazu.


O společnosti Canon Europe
Canon Europe je strategickou centrálou pro region EMEA společnosti Canon Inc., předního světového dodavatele technologií a služeb pro digitální zpracování obrazu. Canon působí přibližně ve 120 zemích, ve kterých zaměstnává zhruba 13,5 tisíce lidí. Na celosvětových příjmech společnosti se Canon Europe podílí přibližně jednou čtvrtinou. Společnost Canon Inc. byla založena v roce 1937. Od té doby díky neustálým inovacím svých produktů a řešení stojí v oblasti zpracování obrazu na světové špičce. Neustále investuje do správných oblastí a využívá příležitostí k růstu – od fotoaparátů přes komerční tiskárny a firemní konzultační služby až po zdravotnické technologie. Podniková filosofie společnosti Canon nese název Kyosei, což nejlépe vystihuje překlad „Společně žít a pracovat pro obecné blaho“. Společnost Canon Europe usiluje v rámci regionu EMEA (Evropa, Střední východ a Afrika) o udržitelný růst podnikání se zaměřením na snižování vlastního dopadu na životní prostředí. Stejně tak dbá na to, aby tento dopad minimalizovali i její zákazníci při využívání produktů a služeb Canon.Canon je průkopníkem, který přispívá ke zlepšování neustále se vyvíjejícího světa zobrazovací techniky. Svými technologiemi a inovativním duchem Canon posouvá hranice možného a pomáhá tak lidem podívat se na svět z nové perspektivy. Vnášíme do života kreativitu, snímek za snímkem. Protože jen pokud se dokážeme na svět správně podívat, můžeme jej změnit k lepšímu.Další informace o společnosti Canon Europe a Canon CZ jsou k dispozici na www.canon-europe.com a www.canon.cz.