HUAWEI NEXT-IMAGE Awards 2021: Fotosoutěž chytrých telefonů je zpět a mnohem větší

Přes 70 fotografů může vyhrát Huawei P50 nebo 10 000 dolarů

Společnost Huawei zahajuje svou každoroční soutěž NEXT-IMAGE Awards 2021, kde hlavní slovo mají fotografie z chytrých telefonů. Počínaje dneškem mohou uživatele Huawei přihlásit své fotografie i videa do soutěže o 70 úžasných cen, včetně nového Huawei P50 a peněžní výhry až 10 000 dolarů. Uzávěrka přihlášek je 30. listopadu 2021. Letošní téma je „Spolu jsme lepší“ a soutěž probíhá v deseti kategoriích.

NEXT-IMAGE Awards společnosti Huawei 

Jedná se o největší světovou fotografickou soutěž pro chytré telefony. Soutěž byla zahájena v roce 2017 a od tý doby se do ní příhlásilo přes 2 miliony lidí. Již pátým rokem mohou amatérští fotografové a vizuální vypravěči po celém světě rozjasnit svět i díky snadnému vstupu do soutěže a více než 70 lákavými výhrami. NEXT-IMAGE Awards bude tento rok hodnotit tým odborníků přes fotografie z různých koutů a zemí z celého světa.

Výběr vítězů

Odbornou porotu bude tvořit kanadský fotograf extrémních sportů Reuben Krabbe,  uznávaná umělecká kritička z Velké Británie Karen Smith, a francouzský rozhlasový a televizní producent Olivier Chiabodo. Zakladatele šanghajského centra fotografie a držitele Pulitzerovy ceny Liu Heung Shinga doplní minulý vítěz jedné z hlavních cen Next-Image Awards 2020, Lin Haiyin. V porotě se objeví i profesor Školy žurnalistiky a komunikace BNU Yu Guoming a Li Changzhu z oddělení pro spotřebitelskou marketingovou strategii v rámci divize produktového portfolia Huawei.

10 kategorií oslav krásy a vizuálního vyprávění

Na rozdíl od jiných soutěží, kde hledají pouze jednoho vítěze, Huawei povzbuzuje účastníky k prozkoumání různých perspektiv, formátů a světelných podmínek. Ceny NEXT-IMAGE Awards 2021 si zakládají na rozmanitosti a kráse života v 10 odlišných kategoriích, které jsou dokonale sladěné. Společnost Huawei vybízí uživatele, aby co nejvíce využívali inovativní funkce svých zařízení a zároveň prostřednictvím fotografií a videí vyprávěli originální a poutavé příběhy.

·       Portrét

Portrétní fotografie vypráví bohaté a podmanivé lidské příběhy lépe, než by kdy mohla slova. Je jedno zda jste vyfotili sami sebe, své milované nebo náhodné osoby.

·       Monochrome

Monochromatické obrázky odstraňují rušivé barvy a pomáhají divákovi soustředit se na objekty, textury, tvary, vzory a kompozici. Pomocí černobílé fotografie můžete odrážet atmosféru nebo se zaměřit na originalitu záběru.

·       Barva

Chytré telefony Huawei jsou proslulé svou schopností vytvářet živé fotografie plné vitality. Ukažte své skutečné barvy.

·       Snímek

Fotografie vám umožní žít v přítomném okamžikem a povzbudí vás k zachycení rozhodujících okamžiků a scén. Vytvořte snímek, který vypráví silný příběh, nebo si navždy zvěčněte důležitou vzpomínku.

·       Noc

Díky síle AI zachycují smartphony Huawei neuvěřitelné noční scény bez potřeby blesku. Buďte kreativní pod rouškou tmy a udělejte zapamatovatelný noční snímek.

·       Telefotka

Pro mnoho uživatelů smartphonů jsou přiblížené fotografie obvykle rozmazané nebo nekvalitní. To se u Huawei stát nemůže. Pomocí teleobjektivu se můžete seznámit s důležitými detaily a pochlubit se čistotou svých přiblížených snímků.

·       Super široký úhel

Širokoúhlé objektivy umožňují fotografům dostat se co nejblíže objektu, aniž by byly opomíjený zásadní prvky v pozadí. Využijte své dovednosti v oblasti fotografie tak, aby diváci měli pocit, že se na scénu dívají vlastníma očima a ne na fotografii.

·       Super Macro

Ve fotografii, stejně jako v životě, jsou důležité malé detaily. Prozkoumejte různá témata a techniky makrofotografie a předveďte schopnost svého fotoaparátu zachytit drobné detaily zblízka. 

·       Tvůrce příběhů

Natáčejte a vytvořte tak 15minutový nebo kratší pohyblivý film, abyste vyjádřili svou kreativitu a podělili se o svůj příběh prostřednictvím pohyblivých obrázků. Vezměte si režisérské křeslo a vytvořte filmové mistrovské dílo, které předvedete světu.

·       Vypravěč

Na rozdíl od ostatních kategorií, které umožňují nahrání pouze jedné fotografie, můžete v této kategorii použít portfolio fotografií (3–9 fotografií) k vyjádření emocí, vyprávění příběhu, zaznamenávání změn nebo objevování trendů.

Tyto kategorie ocenění poukazují na některé z předních funkcí chytrých telefonů Huawei. Nejnovější vlajková zařízení od společnosti Huawei nabízejí bezkonkurenční výkon při fotografování se zoomem i při slabém osvětlení. 

Pocta každému krásnému okamžiku

Ceny Huawei NEXT-IMAGE Awards 2021 vybízejí nadšence mobilních fotografií ke svobodné tvorbě. Účastníci, kteří zachycují uměleckou inspiraci a sdílejí krásu života, mají tak mnoho šancí vyhrát neuvěřitelné odměny, včetně dlouho očekávaného smartphonu HUAWEI P50, chytrých hodinek HUAWEI Watch 3 nebo peněžních cen až do hodnoty 10 000 $.

·       Hlavní cena: Fotograf roku (3 vítězové)

o   10,000 $ NEXT-IMAGE Creation Fund 

o   Elektronické osvědčení o udělení ceny

·       Vítězové jednotlivých kategorií (27 vítězů)

o   $1,000 NEXT-IMAGE Creation Fund 

o   Electronic award certificate

·       Finalisté (30 vítězů)

o   HUAWEI Watch 3

o   Elektronické osvědčení o udělení ceny

·       Cena zaměřená na studenty (10 vítězů)

o   HUAWEI P50

o   $1,000 NEXT-IMAGE Creation Fund 

o   Elektronické osvědčení o udělení ceny

Cena zaměřená na studenty je nová kategorie pro NEXT-IMAGE Awards 2021 a znovu potvrzuje závazek společnosti Huawei podporovat kreativitu u mladých lidí. Studenti nejen že získají HUAWEI P50, ale také obdrží částku ve výši 1 000 $ z fondu NEXT-IMAGE, která jim pomůže dosáhnout jejich uměleckého potenciálu. Kategorie bude dostupná studentům ve věku od 18 do 24 let

Jak se přihlásit

Navštivte https://consumer.huawei.com/cz/community/next-image/ pro přihlášení vašich fototgrafií. Autoři tří nejlepších snímků z České a Slovenské republiky získají Huawei Matebook 14, nejlepší snímky z každé kategorie pak postoupí do globálního finále, kde je hlavní cenou 10 000 dolarů.

Uzávěrka přihlášek je 30. listopadu 2021

Aktuální informace ze světa Huawei Consumer BG naleznete denně aktualizované na:

Web: https://consumer.huawei.com/cz/

Facebook – CZ/SK: https://www.facebook.com/HuaweiMobileCZSK/

YouTube: https://www.youtube.com/huaweimobileczsk

Instagram: https://www.instagram.com/huaweimobileczsk

Twitter: https://twitter.com/HuaweiCZ_SK

O Huawei Consumer Business Group

Produkty a služby společnosti Huawei jsou dostupné ve více než 170 zemích a používá je třetina světové populace. V Německu, Švédsku, Rusku, Indii a Číně bylo zřízeno čtrnáct výzkumných a vývojových center. Huawei CBG je jednou ze tří obchodních jednotek společnosti Huawei a zahrnuje smartphony, PC, tablety, nositelné a cloudové služby atd. Globální síť společnosti Huawei je postavena na více než 33letých zkušenostech v telekomunikačním průmyslu a je odhodlána poskytovat nejnovější technologický pokrok spotřebitelů po celém světě.