Continental otevře nové logistické centrum pneumatik pro střední a východní Evropu

  • Nové logistické centrum disponuje skladovací kapacitou více než 500 000 kusů pneumatik pro osobní, nákladní a dvoustopá vozidla, ale i ostatní sortiment. Celková plocha centra je téměř 60 000 m2
  • Nový sklad pneumatik koncernu Continental bude součástí největšího logistického parku, který roste poblíž Bratislavy
  • Moderní prostory, inovativní logistika i vynikající dostupnost skladu společnosti Continental budou sloužit ku prospěchu zákazníků ve 12 okolních zemích střední a východní Evropy už od začátku prosince 
  • Hlavním cílem je zkvalitnění služeb pro zákazníky – zlepšení dostupnosti pneumatik a zkrácení dodací doby 

Otrokovice, 18. října 2021 – Continental v současné době finišuje se stavbou nového víceregionálního distribuční centra pro pneumatiky nedaleko Bratislavy. Zahájení provozu je naplánováno na prosinec. Z nového distribučního centra budou pneumatikami zásobováni zákazníci z celkem 12 zemí střední a východní Evropy.

Na ploše téměř 60 000 metrů čtverečních bude uloženo více než 500 000 pneumatik. „Sloučením komplexity zásob z více trhů v novém distribučním centru můžeme našim zákazníkům v regionu garantovat ještě lepší dostupnost pneumatik i pokrytí trhu – a to prakticky znamená daleko širší možnosti jak pro objednávání pneumatik, tak pro jejich dodání,“ vysvětluje Dennis Bellmund, který je zodpovědný za řízení dodavatelského řetězce v divizi Pneumatiky pro náhradní potřebu EMEA. 

Continental se rozhodl vybudovat nové distribuční centrum v Bernolákově poblíž Bratislavy díky výhodné poloze přímo u dálnice D1. Na 54 rampách pro nakládku a vykládku může být denně obslouženo více než 60 kamionů – a to znamená, že přeprava pneumatik k zákazníkům bude ještě rychlejší. Díky tomu může být ze skladu expedováno až 16 000 pneumatik z nabídky koncernu Continental denně. V roce 2023 se tento počet zvýší až na 30 000 pneumatik denně. „Naším cílem je podpora našich obchodních partnerů a upevnění našeho postavení v regionu – chceme být i nadále spolehlivým partnerem a mít atraktivnější nabídku než dosud,“ říká Dennis Bellmund.

Continental AG

Continental vyvíjí pokrokové technologie a nabízí služby pro udržitelnou a provázanou mobilitu lidí a jejich majetků. Technologická společnost, založená roku 1871, nabízí bezpečná, účinná, inteligentní a cenově dostupná řešení pro vozidla, stroje, dopravu a přepravu. V roce 2020 dosáhla společnost Continental obratu 37,7 miliardy eur a v současné době zaměstnává více než 235 000 zaměstnanců v 58 zemích světa. V roce 2021 společnost slaví 150 let od založení.

Divize pneumatik má v současnosti 24 výrobních a vývojových míst po celém světě. Jako jeden z předních světových výrobců pneumatik, který zaměstnává kolem 56 000 zaměstnanců, generovala v roce 2020 tržby ve výši 10,2 miliardy eur. Continental se v oblasti výroby pneumatik řadí mezi technologické leadery a nabízí širokou řadu produktů pro osobní i nákladní vozy a pro jednostopá vozidla. Prostřednictvím neustálých investic do výzkumu a vývoje zásadním způsobem přispívá k zajištění nákladově efektivní a ekologické mobility zákazníků. Portfolio divize pneumatik obsahuje také služby, zaměřené na obchod s pneumatikami a jejich použití ve flotilách, stejně jako digitální systémy řízení pro pneumatiky nákladních vozidel.

Continental AG je v České republice zastoupen výrobními a prodejními jednotkami v Adršpachu, Brandýse nad Labem, Jičíně, Otrokovicích, Ostravě, Horšovském Týně a také sesterskou společností Vitesco Technologies ve Frenštátě pod Radhoštěm, Trutnově a v Ostravě. Slovenskou republiku zastupují výrobní závody Púchov, Zvolen a Dolné Vestenice. Koncern Continental AG zaměstnává v České republice a na Slovensku  na 17 200 zaměstnanců. Do portfolia společnosti patří pneumatiky značek Continental, Barum, Semperit, Matador a General Tire.

Odkazy

www.continental.cz
www.continental-corporation.com