Zimní letový řád Air France na rok 2021

  • Letos v zimě bude společností Air France obsluhováno až 182 destinací (včetně 23 nových tras)
  • Navýšení kapacity do USA až na více než 90 % dostupné kapacity v roce 2019 
  • Zahájení provozu Airbusu A220 do Berlína, Madridu, Barcelony, Milána
    a Benátek od 31. října 2021
  • Plně modifikovatelné a refundovatelné letenky do 31. března 2022

Po zrušení cestovních omezení a obnovení provozu do mnoha destinací zvyšuje Air France kapacitu pro zimní sezónu (říjen 2021–březen 2022). Bude obsluhovat až 182 destinací (87 na dlouhých tratích a 95 na krátkých a středních tratích), přičemž nové linky budou zavedeny na všech kontinentech. 

Dálkové lety: pokračující obnovení síťového provozu a rozšířená nabídka pro „volný čas“

Letos v zimě přidá Air France do své sítě čtyři destinace s odletem z letiště Paříž-Charles de Gaulle: 

– Zanzibar (Tanzanie): 2 lety týdně jako pokračování letů do Nairobi od 18. října 2021

– Maskat (Omán): 3 lety týdně od 31. října 2021

– Kolombo (Srí Lanka): 3 lety týdně od 1. listopadu 2021

– Banjul (Gambie): 4 lety týdně od 1. listopadu 2021

Air France rovněž obnoví lety do stanic, které byly od začátku koronavirové pandemie uzavřeny – Fortaleza (Brazílie, 3 lety týdně od 22. října 2021), Mahé (Seychely, 2 lety týdně od 23. října 2021), Kapské Město (Jihoafrická republika, 3 lety týdně od 31. října 2021), Hongkong (Čína, 1 let týdně od 5. listopadu 2021) a Seattle (USA) 3 lety týdně od 6. prosince 2021). Lety do Port-Louis (Mauricius) byly obnoveny již 5. října 2021, a to 7krát týdně. 

V návaznosti na oznámení o zrušení cestovních omezení pro očkované cestující, které se očekává v listopadu 2021, bude společnost Air France postupně navyšovat kapacitu letů do a z USA, kam létá do 11 destinací (New York JFK, Boston, Washington DC, Detroit, Atlanta, Chicago, Miami, Houston, Seattle, San Francisco a Los Angeles) až 100 lety týdně. Do března 2022 Air France očekává, že se díky navýšení frekvencí do klíčových destinací, jako je New York, Miami nebo Los Angeles, a díky využití letadel s větší kapacitou vrátí ke kapacitě odpovídající přibližně 90 % kapacity v roce 2019 (oproti 50 % v létě 2019).

Na své síti dálkových letů bude Air France s účinností od 4. prosince 2021 také spojovat letiště Paříž-Orly s ostrovem Svatého Martina třemi lety týdně. Tato linka doplní lety z letiště Paříž-Charles de Gaulle, kam se bude létat celkem 10krát týdně. Svatý Martin se tak připojí ke Cayenne, Pointe-à-Pitre, Fort-de-France a Saint-Denis de la Réunion na seznamu destinací nabízených společností Air France s odletem z obou pařížských letišť, což usnadní spojení
v rámci celé sítě krátkých, středních a dlouhých tratí společnosti.

Společnost Air France rozšíří svou karibskou regionální síť o dvě nové destinace s odletem z Pointe-à-Pitre

– Montreal (Kanada): 2 lety týdně od 23. listopadu 2021

– New York (USA): 2 lety týdně od 24. listopadu 2021

Střední tratě: zahájení provozu Airbusu A220 společnosti Air France a sezónní linky 

Zimní sezóna bude ve znamení zahájení komerčního provozu Airbusu A220 společnosti Air France, nového klenotu flotily aerolinek na krátké a střední tratě. Toto nové letadlo, které je šetrnější k životnímu prostředí, má o 20 % nižší emise CO2 a hlukovou stopu sníženou
o 34 %, začne létat 31. října do Berlína (Německo), Madridu, Barcelony (Španělsko), Milána a Benátek (Itálie), později v zimě pak do Boloně, Říma (Itálie), Lisabonu (Portugalsko) a Kodaně (Dánsko).

Air France zároveň bude pokračovat v diverzifikaci své sítě krátkých a středních tratí dvěma novými destinacemi s odletem z letiště Paříž-Charles de Gaulle

– Tenerife (Kanárské ostrovy, Španělsko): 2 lety týdně od 1. listopadu 2021

– Rovaniemi (Laponsko, Finsko): 2 lety týdně od 4. prosince 2021 do 5. března 2022

Linky provozované v letošním létě mezi letištěm Paříž-Charles de Gaulle a Sevillou (Španělsko), Las Palmas (Kanárské ostrovy, Španělsko), Palma de Mallorca (Baleárské ostrovy, Španělsko), Tangerem (Maroko), Faro (Portugalsko), Djerbou (Tunisko) a Krakovem (Polsko) budou prodlouženy i pro zimní sezónu 2021.

Při odletu z letiště Paříž-Orly zahájí společnost Air France 31. října provoz linky do Berlína (Německo), která bude mít kromě linky z letiště Paříž-Charles de Gaulle jeden let denně.

¨

Dny provozu, letové řády a ceny letenek jsou k dispozici k nahlédnutí na stránkách airfrance.fr. Tento letový řád se může změnit v závislosti na omezeních cestování. Společnost Air France vyzývá své zákazníky, aby si před cestou zkontrolovali cestovní omezení a doklady požadované po příletu do cílové destinace. Více informací naleznete na adrese airfrance.traveldoc.aero. 

Plně modifikovatelné a refundovatelné letenky do 31. března 2022

V rámci své obchodní politiky Air France v současné době nabízí plně modifikovatelné letenky pro cesty do 31. března 2022. Zákazníci si mohou bezplatně upravit svou rezervaci nebo požádat o vratný kreditový poukaz, pokud si již nepřejí cestovat.

—–

About Air France

Since 1933, Air France has been promoting and highlighting France throughout the world. With an activity divided between passenger transport, cargo transport and aeronautical maintenance, Air France is a major air transport player. A workforce of more than 45,000 staff are committed on a daily basis to offering each customer a unique travel experience. Air France, KLM Royal Dutch Airlines and Transavia make up the Air France-KLM Group. The Group relies on its powerful hubs at Paris-Charles de Gaulle and Amsterdam-Schiphol to offer a vast international network. Its Flying Blue frequent flyer programme has over 17 million members. Air France and KLM are members of the SkyTeam alliance which has a total of 19 member airlines.

Air France places the health and safety of its customers and staff at the heart of its concerns. As part of its Air France Protect health and safety commitment, the company has introduced the strictest health and hygiene measures to ensure a safe trip.