Přichází nová generace IP kamer AXIS s nejnovějším systémem ARTPEC-8 s hlubokým učením

Společnost Axis Communications představuje první IP kamery postavené na 8. generaci svého systému na čipu (SoC) ARTPEC-8 a s procesorem s hlubokým učením (DLPU), který umožňuje pokročilé funkce a výkonnou edge analytiku s hlubokým učením.

Videoanalýza přímo v koncovém zařízení přináší významné výhody, umožňuje rychlejší reakce na aktuální události a přináší úsporu nákladů, protože je zapotřebí menší šířka pásma a úložiště i menší počet serverů. Tím se snižuje i riziko ztráty citlivých dat a zlepšuje se škálovatelnost systému. Navíc díky podpoře platformy AXIS Camera Application Platform (ACAP) posiluje verze 4 řešení Axisu založená na počítačovém vidění.

AXIS Q3536-LVE a AXIS Q3538-LVE

Kamera AXIS Q3538-LVE nabízí vynikající kvalitu obrazu a forenzní detaily ve špičkovém rozlišení 4K. Kamera AXIS Q3536-LVE nabízí rozlišení 4 Mpx a je k dispozici s výběrem objektivů: širokoúhlý objektiv 9 mm k dohledu nad velkým prostorem a teleobjektiv 29 mm k dohledu z dálky s využitím optického přiblížení. Tyto kupolovité kamery jsou vybavené inovativním IR štítem, který zabraňuje zpětným odrazům od prachu, deště a sněhu, a poskytují tak vždy ostrý obraz. Technologie Axis OptimizedIR zaručuje jasný obraz i v úplné tmě. Jejich součástí jsou i technologie Axis Lightfinder 2.0 a Axis Forensic WDR, které zaručují věrnost barev a dokonalé detaily v náročných světelných podmínkách. S technologií AXIS Object Analytics dále nabízejí vysoce diferencovanou klasifikaci objektů a spolehlivou detekci s menším počtem falešně pozitivních výsledků. Kamery jsou uzavřené v pouzdrech odolných vůči vandalům a odolávají extrémním teplotám. Vybavené jsou vestavěnými funkcemi kybernetické bezpečnosti, které zabraňují neoprávněnému přístupu a chrání systém. Například Axis Edge Vault chrání ID zařízení Axis a zjednodušuje autorizaci produktů Axis v síti. Kromě toho obsahují modul TPM (Trusted Platform Module), který je certifikován podle standardu FIPS 140-2 úrovně 2.

Mezi nejdůležitější charakteristiky patří: 

  • vynikající kvalita obrazu v rozlišení 4 Mpx/4K,
  • podpora analytiky s hlubokým učením,
  • kopule s inovativním IR štítem zabraňujícím zpětným odrazům, 
  • vestavěná funkce kybernetické bezpečnosti,
  • dostupnost variant s širokoúhlým nebo teleobjektivem.

Venkovní boxová kamera AXIS Q1656-LE

Nejnovějším systémem na čipu (SoC) společnosti Axis s podporou pokročilých funkcí a výkonných aplikací založených na hlubokém učení v koncovém zařízení je vybavená i kamera AXIS Q1656-LE. Tato vysoce výkonná boxová kamera s 1/1,8“ senzorem nabízí působivý výkon s rozlišením 4 Mpx při rychlosti až 60fps. Součástí je i technologie Lightfinder 2.0, která umožňuje pořizovat vynikající forenzní snímky při nízkém osvětlení. Díky volitelné vlnové délce infračerveného záření je u ní navíc možné volit mezi vestavěným či oddělitelným LED osvětlením. 

Kamera je uzavřena v robustním pouzdře odolném proti nárazu se stupněm krytí IK10 a odolává větru o rychlosti až 60 m/s. Je voděodolná a proti povětrnostním vlivům má vestavěný stěrač, který zaručuje skvělé snímky i během sněžení či za deště. Je vybavena dálkovým zoomem a zaostřováním a také podporou PoE a redundantního stejnosměrného napájení pro flexibilní instalaci a údržbu. Vylepšená funkce zabezpečení pak dále zabraňuje neoprávněnému přístupu a chrání systém.

Mezi nejdůležitější charakteristiky patří:

  • výjimečné snímky díky 1/1,8“ senzoru,
  • podpora analytiky s hlubokým učením,
  • rozšířené bezpečnostní funkce,
  • prémiové funkce kamery Axis řady Q,
  • vestavěný stěrač na sníh a déšť,

Nové kamery se začnou dodávat prostřednictvím distribučních kanálů společnosti Axis ve 4. čtvrtletí 2021 za doporučenou koncovou cenu 27 900 Kč u AXIS Q3536-LVE, 35 500 Kč u AXIS Q3538-LVE a 43 000 Kč u AXIS Q1656-LE.

O společnosti Axis Communications

Společnost Axis vytváří chytřejší a bezpečnější svět s pomocí síťových řešení, která otevírají přístup k lepšímu zabezpečení a k novým způsobům podnikání. Axis jako lídr v oblasti síťového videa nabízí produkty a služby pro videodohled a analýzu videa, řízení přístupu a audiosystémy. Společnost Axis má přes 3 000 zaměstnanců ve více než 50 zemích a při poskytování klientských řešení spolupracuje s globální sítí partnerů. Společnost Axis byla založena v roce 1984 a sídlí ve švédském Lundu. Více informací o společnosti Axis najdete na naší webové stránce www.axis.com.