Seriál Arcane chystá velkolepou premiéru. Sledovat ji se svými fanoušky může každý streamer

Praha, 19. října 2021 – Seriál Arcane ze světa populární hry League of Legends brzy dorazí na Netflix. Už 7. listopadu se fanoušci dočkají uvedení prvních dílů. Diváci jej budou moci sledovat nejenom na Netflixu, ale velkolepá premiéra se uskuteční také na platformě Twitch. Streameři a influenceři z více než 30 zemí odvysílají první díly na svých kanálech a společně se svými fanoušky si tak vychutnají začátek příběhu sester Jinx a Vi. Možnost vysílat a sledovat premiéru seriálu se svými diváky má ale každý streamer.

Seriál Arcane vypráví o křehké rovnováze mezi dvěma městy – bohatým Piltoverem a chmurným Zaunem. Ta jsou známá napříč světem Runeterra jako „města pokroku“ a mnoho brilantních mozků je nazývá svým domovem. Vytvoření hextechu, tedy způsobu, jakým může člověk ovládat magii, tuto křehkou rovnováhu ohrožuje. Arcane vypráví příběhy šampionů League of Legends a celá série je vytvořena tak, aby fanoušky vtáhla do komplexního světa plného morálních dilemat, dechberoucí animace a napínavého vyprávění.

„Klíčovou roli v našem rozhodnutí vytvořit Arcane hrál velký zájem o hlubší příběh, který jsme od naší globální hráčské základny cítili. Je skvělé, že budou moci sledovat první epizodu Arcane společně jako jedna komunita. Při navrhování seriálu jsme chtěli spojit tradiční zábavu s inovativními přístupy založenými na digitálním formátu. Díky tomu se budou moci hráči po celém světě jednoduše připojit a užít si spolu něco nového,“ říká Brandon Miao, Cross-Product Experiences and Partnerships Lead ze společnosti Riot Games.

Globální oslava hráčů

Show spojená s premiérou bude středem celosvětové oslavy hráčů a fanoušků League of Legends a spojí se s mistrovstvím světa, které v loňském roce souběžně sledovalo téměř 50 milionů diváků. Letošní ročník spojí soutěživost, zábavu a gaming zcela novým způsobem. První ze tří aktů seriálu Arcane, z nichž každý obsahuje tři epizody, bude vydán 7. listopadu, a to současně na Tencent Video v Číně a na Netflixu po celém světě. Premiéra proběhne ve 3 hodiny ráno našeho času a druhé vysílání na Twitchi budou moci fanoušci sledovat v 11 hodin dopoledne. Diváci, kteří si vysílání naladí, se mohou těšit na Twitch dropy obsahující in-game předměty.

Trailer v češtině: https://www.youtube.com/watch?v=DZf1EhfSgOA&t=1s&ab_channel=Netflix%C4%8Cesk%C3%A1republika 

O Arcane

Netflix a Riot Games přinášejí díky animovanému seriálu Arcane na televizní obrazovky celosvětový fenomén League of Legends. Seriál bude také k dispozici na platformě Tencent Video v Číně a představuje první televizní seriál z produkce Riot Games. Arcane se odehrává v celosvětově oblíbeném světě League of Legends. Animovaný seriál je vyvinutý a vyrobený společností Riot Games ve spolupráci s Fortiche Productions.

Instagram and Twitter: @arcaneshow

O Riot Games

Společnost Riot Games byla založena v roce 2006 s cílem vyvíjet, publikovat a podporovat hry, které budou nejúspěšnější na světě v zaměření se na hráče. V roce 2009 vydal Riot svůj debutový titul League of Legends, kterému se dostalo světového ohlasu. Hra se stala nejhranější PC hrou na světě a klíčovým motorem pro explozivní růst esportů 

Jak League of Legends vstoupila do své druhé dekády, pokračuje Riot v jejím vývoji a přináší hráčům nové zážitky v podobě titulů Teamfight Tactics, Legends of Runeterra, VALORANT, League of Legends: Wild Rift a několika dalšími, na kterých pracuje. Riot také buduje svět Runeterra prostřednictvím multimediálních projektů, které zahrnují hudbu, komiksy, deskové hry a připravovanou animovanou sérií Arcane.

Společnost Riot, kterou založili Brandon Beck a Marc Merrill, vede generální ředitel Nicol Laurent, má ústředí v Los Angeles v Kalifornii a má více než 2500 Rioterů ve více než 20 pobočkách po celém světě.

O Twitchi

Twitch, který byl spuštěn v roce 2011, je interaktivní živá streamovací služba a globální komunita, která se každý den spojuje a vytváří jedinečné, živé a nepředvídatelné zážitky z interakcí milionů. Přináší radost ze spolupráce ve všem, od příležitostných her a prvotřídních esportů po anime maratony, hudbu a umělecké streamy. Twitch také pořádá TwitchCon, největší komunitní událost roku, kde se scházejí desítky tisíc lidí, aby oslavili a spojili se s ostatními, kteří sdílejí jejich