Projektory Panasonic zobrazují díla impresionistů novým strhujícím způsobem

Praha, 21. října 2021 – Projektory Panasonic rozzářily umělecká díla největších impresionistů v neuvěřitelném 4K rozlišení v jedinečných barvách a detailech na strhující výstavě s názvem Bylo nebylo, Van Gogh, Monet, Renoir v pražském Foru Karlín v České republice. Pomocí 28 projektorů Panasonic zaplnila mistrovská díla čtyři vysoké stěny haly, dva bloky uprostřed prostoru, a dokonce i zem pod nohama návštěvníků. Celý zážitek podtrhovala dobová hudba.

Cílem bylo navrhnout nákladově efektivní a flexibilní řešení na ploše větší než 2 000 m2, které by návštěvníkům poskytlo nezapomenutelný zážitek. Společnost AV Media Events si vybrala projektory Panasonic díky jejich silnému světelnému výkonu a rozlišení. Pro dosažení požadované velikosti projekce byly vybrány projektory s různými světelnými výkony a rozlišením, od WUXGA po 4K+ a jasem od 10 000 do 30 000 lumenů.

Jan Kubinec, generální ředitel společnosti AV Media Events, říká: „Vybrali jsme tříčipové DLP projektory Panasonic, protože jsme chtěli dosáhnout té nejlepší reprodukce barev, aby díla umělců ožila. Tyto modely s vysokým jasem také nabízely nejlepší prolínání a rovnoměrnost na velkém plátně a vynikající řada UST objektivů nám umožnila vytvořit projekci bez stínů od podlahy ke stropu.“

 „Díky jedinečnému vybavení od společnosti Panasonic, které zde máme a které neruší hlukem ani přílišným teplem, jsme vytvořili neuvěřitelné prostředí pro realizaci úspěšné vizuální akce, a co je důležité, můžeme ji přenést do dalších zemí,“ dodává Serge Grimaux, producent akce.

Výstavu lze instalovat nebo demontovat během pouhých 3 až 4 hodin, což vyhovuje ambicím prezentovat ji všude po světě. Pro trvalejší instalace a jiné vnitřní aplikace nabízí společnost Panasonic širokou škálu jednočipových DLP a LCD projektorů.

Použité projektory Panasonic:

  • 18x tříčipový DLP laserový projektor Panasonic PT-RZ21K
  • 2x tříčipový DLP laserový projektor Panasonic PT-RQ32K 
  • 4x tříčipový DLP projektor Panasonic PT-DZ13 
  • 4x jednočipový DLP laserový projektor Panasonic PT-RZ970

Celou případovou studii můžete zhlédnout zde: https://www.youtube.com/watch?v=qb989hlkG_k  

O společnosti Panasonic

Společnost Panasonic Corporation je světovým lídrem ve vývoji řady elektronických technologií a řešení pro zákazníky v oblasti spotřební elektroniky, zařízení pro domácnost, automobilového průmyslu a B2B. V roce 2018 společnost oslavila 100 let od svého založení. Nyní provozuje 582 dceřiných společností, 87 přidružených společností po celém světě a generuje konsolidované čisté tržby ve výši 62,5 miliard EUR za rok končící 31. března 2019. Společnost se napříč všemi divizemi snaží s použitím inovací vytvářet nové hodnoty. Díky svým technologiím chce vytvořit lepší svět a lepší život pro své zákazníky. Více o společnosti Panasonic najdete na: https://www.panasonic.com/global 

O společnosti Panasonic Connect Europe

Společnost Panasonic Connect Europe zahájila činnost 1. října 2021 a vytvořila novou agilní organizaci zaměřenou na B2B zákazníky. S více než 400 zaměstnanci bude stát v čele operací s novou významnou iniciativou B2B řešení nazvanou „Gemba Process Innovation“, kterou podporuje široká nabídka produktů pro podniky.

Společnost Panasonic Connect Europe bude mít sídlo ve Wiesbadenu a bude složen z následujících obchodních jednotek:

Mobile Solutions Business Division, která pomáhá mobilním pracovníkům zvyšovat produktivitu s řadou odolných notebooků, obchodních tabletů a kapesních počítačů Toughbook.

Media Entertainment Business Division zahrnující vizuální systémová řešení nabízející řadu vysoce jasných a spolehlivých projektorů i vysoce kvalitních displejů; a Broadcast & ProAV nabízející řešení Smart Live Production z komplexního portfolia skládajícího se z PTZ a systémových kamer, videokamer, platformy Kairos IT / IP, přepínačů a robotických řešení, která jsou široce používána pro snímání živých událostí, sportovní produkci, televizi a studia xR.

Business and Industry Solutions dodávající technologická řešení na míru zaměřená na maloobchod, logistiku a výrobu. Navrženo tak, aby zvýšilo provozní efektivitu a zlepšilo zákaznickou zkušenost a pomohlo podnikům podávat nejlepší výkony každý den.

Panasonic Factory Solutions Europe prodávající širokou škálu inteligentních továrních řešení včetně řešení pro výrobu elektroniky, robotických a svařovacích systémů a softwarových řešení.

Další informace naleznete na adrese: https://business.panasonic.cz/vizualni-systemy/