Generální ředitel AMTP Karviná, René Fabik, se současně stal ředitelem podniku v Krakově

Současný generální ředitel ArcelorMittal Tubular Product Karviná, a.s., pan René Fabik, byl jmenován generálním ředitelem i pro společnost ArcelorMittal Tubular Products Krakow v Polsku.

René Fabik je ředitelem karvinského závodu již od roku 2016. Za jeho vedení společnosti došlo v rámci skupiny ArcelorMittal k zásadnímu rozvoji tradiční české značky ocelových profilů JÄKL. 

Jeho úkolem pro provoz v Krakově je příprava nové strategie výroby i v tomto závodě.

ArcelorMittal Tubular Products Krakow vyrábí podélně svařované trubkové výrobky pro mechanické účely. Ty nacházejí uplatnění jako materiál potřebný pro stavbu budov či rozvody vody. Optimální poloha v jižní části Malopolského vojvodství je výhodou pro spolehlivou distribuci produkce po celém Polsku, České republice, Slovensku, Německu, Dánsku i pobaltských státech. Roční produkce závodu Krakow je 50 tisíc tun dle výhledu na 2021

Společnost úzce spolupracuje s ocelářskou jednotkou ArcelorMittal Polsko, díky které má přístup k vynikající metalurgii předního polského výrobce oceli. Mezi vybavení společnosti patří trubkové mlýny, stroje na řezání, úkosování a řezání závitů i lakovací jednotky. Linky na výrobu trubek využívající redukční proces tažení za tepla, který poskytuje produktu homogenní vlastnosti. Společnost má v současnosti 150 zaměstnanců.

O společnosti ArcelorMittal Tubular Products:

Evropská divize společnosti ArcelorMittal Tubular Products je celoevropským výrobcem, který produkuje ocelové trubky a profily ve čtyřech zemích (Česká republika, Francie, Rumunsko a Polsko). Své výrobky dodává na celý kontinent a další významné mezinárodní trhy prostřednictvím specializovaného prodejního týmu organizovaného podle zemí a produktových skupin.

Společnost, která působí v energetickém, stavebním, strojírenském a automobilovém průmyslu, vyrábí a prodává prakticky celé spektrum trubkových výrobků se zvyšujícím se podílem výrobků s přidanou hodnotou vyvinutých ve spolupráci se svými zákazníky.Společnost ArcelorMittal Europe Tubular Products nabízí jeden z nejširších sortimentů malých svařovaných trubek, což odpovídá většině potřeb trhu v těžkém a automobilovém průmyslu. Podnik ArcelorMittal Tubular Products Karviná a.s. je zaměřen na výrobu a prodej podélně svařovaných ocelových tenkostěnných profilů a trubek a tenkostěnných profilů otevřených. Více informací najdete na www.jakl.cz.