Samsung představuje rychlé a odolné paměťové microSD karty PRO Plus a EVO Plus pro běžné i profesionální využití

Nová řada paměťových microSD karet pro rok 2021 nabízí všestrannou odolnost 

a rychlé čtení i zápis. Karty lze využít mnoha způsoby, např. pro rozšíření paměti chytrých telefonů, k natáčení videa ve 4K nebo pro akční kamery a drony.

Praha 22. října 2021 – Společnost Samsung Electronics, světová jednička ve vyspělé paměťové technologii, představila svou novou microSD kartu PRO Plus a vylepšený model EVO Plus. Nová řada paměťových karet se výborně hodí pro každodenní provoz i profesionální práci – k jejich hlavním výhodám patří bleskurychlé čtení i zápis, lepší odolnost než u předchozích verzí a široká nabídka verzí s různou kapacitou. MicroSD karta PRO Plus s pamětí 128, 256 a 512GB je na českém trhu k dispozici za doporučenou maloobchodní cenu od 799 Kč včetně DPH za nejnižší kapacitu 128GB, model EVO Plus s nejnižší kapacitou 64GB pak za 399 Kč včetně DPH (dále jsou k dispozici verze s kapacitou 128, 256 a 512GB).

Nové microSD karty se mimořádně hodí coby rozšíření paměti chytrých telefonů a dalších mobilních zařízení, k fotografování či natáčení špičkových videozáznamů v rozlišení 4K a k dalšímu použití v akčních kamerách a dronech, a to i v extrémních klimatických podmínkách. 

Nejnovější paměťové karty Samsung nabízejí šest různých způsobů odolnosti, tedy o dva způsoby více než předchozí generace. Nevadí jim voda, extrémní teploty, rentgen, opotřebení, pád ani magnetické pole. Zákazníci se navíc mohou těšit na desetiletou záruční dobu. Nemusejí se tudíž obávat nedostatku místa na kartě a mohou si být jisti, že jsou jejich data vždy v bezpečí. 

„Profesionálové i běžní zákazníci všeho druhu touží po paměťových kartách s rychlým čtením i zápisem dat, které svůj obsah, často mimořádně cenné fotografie a videa, spolehlivě chrání,“ říká KyuYoung Lee, viceprezident divize Memory Brand Products ve společnosti Samsung Electronics. „Nová řada microSD karet značky Samsung nabízí ryze profesionální parametry i kapacitu – zákazníci se mohou těšit na rychlejší přenos dat, lepší spolehlivost, odolnější provedení i delší trvanlivost.“ 

Paměťové microSD karty PRO Plus, horká nabídka v nabídce Samsungu, jsou určeny pro náročnější zákazníky. Přináší Application Performance class A2 a video class V30. K jejich přednostem tedy patří špičkové přenosové rychlosti (160 MB/s a 120 MB/s), které jsou důležité pro plynulý chod  náročnějších aplikací, ale i záznamu videa v té nejvyšší kvalitě, popřípadě pořizování sekvenčních snímků ve vysokém rozlišení. Karty PRO Plus budou k dispozici ve verzích s kapacitou 128, 256 nebo 512 GB. 

Řada EVO Plus se hodí spíše pro méně náročné uživatele, jimž ovšem nabízí mimořádnou spolehlivost a stabilní výkon při každodenním využití. Datový přenos zde probíhá rychlostí až 130 MB/s, karta tedy načítá data až 1,3x rychleji než předchozí generace. Karty EVO Plus budou k dispozici ve verzích s kapacitou 64 GB, 128 GB, 256 GB a 512 GB.

Paměťové karty microSD PRO Plus a EVO Plus ve svěžím designovém provedení Blue Wave budou k dispozici od dnešního dne. Další informace o paměťových kartách Samsung naleznete na webu samsung.com/memorycard.

Fotografie paměťových karet microSD PRO Plus a EVO Plus v tiskové kvalitě si stáhněte zde.

O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung inspiruje svět a tvoří budoucnost svými převratnými myšlenkami a technologiemi. Společnost nově definuje svět televizorů, smartphonů, tabletů, nositelných chytrých zařízení a digitálních spotřebičů, síťových a paměťových prvků, LSI systémů, polovodičů a LED displejů. Nejnovější informace najdete v Samsung Newsroom na adrese http://news.samsung.com.

Typ karty microSD PRO PlusEVO Plus
Kapacita 512 GB256 GB128 GB512 GB256 GB128 GB64 GB
RozhraníUHS-I
SD standardSDXC™SDXC™
RychlostČtení Up to 160 MB/sPřenos dat až 130 MB/s
Zápis Up to 120 MB/s
Rychlostní třídaU3, V30, A2, Class 10U3, V30, A2, Class 10U1, V10, A1, Class 10
Certifikace FCC, CE, VCCI, RCM
Odolnost (6)Voda, extrémní teploty, rentgen, magnet, pád, opotřebení
Záruka Omezená záruka na 10 let (* záruka na SD adaptér 1 rok)