ASUS oznámil harmonogram vydávání systému Android 12 pro telefony Zenfone 8, Zenfone 7 a smartphony řady ROG Phone

Uživatelé řady Zenfone 8 se mohou těšit na nejnovější aktualizaci na Android 12 do prosince, řada ROG Phone a řada Zenfone 7 budou následovat v první polovině roku 2022.

Praha, Česká Republika, 21. října 2021 – Společnost ASUS zveřejnila plán aktualizací na nejnovější systém Android 12 u svých zařízení. Pro řadu ZenFone 8 bude Android 12 k dispozici od prosince 2021. V prvním čtvrtletí roku 2022 bude následovat aktualizace pro herní smartphony ROG Phone 5 a 5s. Upgrade pro řadu Zenfone 7 a ROG Phone 3 se očekává v první polovině roku 2022. Aktualizace na Android 12 se týká modelů Zenfone 8, Zenfone 8 Flip, Zenfone 7, Zenfone 7 Pro, ROG Phone 5, ROG Phone 5 Ultimate, ROG Phone 5s, ROG Phone 5s Pro, ROG Phone 3 a ROG Phone 3 Strix Edition.

Tato aktualizace zdědila hlavní funkční změny představené v oficiální verzi systému Android 12 a pokračuje v oblíbených funkcích pro správu baterie a optimalizace výkonu od společnosti ASUS. V případě modelů Zenfone zahrnuje také změny specifické pro prostředí ZenUI, které umožňují snadnější navigaci, zjednodušené ovládací panely, zvýšenou viditelnost pro lepší ovládání a více možností přizpůsobení. 

Společnost ASUS již provedla nábor uživatelů telefonu Zenfone 8 do programu beta testování systému Android 12. Beta program pomůže identifikovat a opravit chyby na základě zkušeností reálných uživatelů předtím, než bude v prosinci uveden na trh finální software. 

ASUS Global News: https://www.asus.com/news

ASUS Global Facebook: https://www.facebook.com/asus

ASUS Global Twitter: https://www.twitter.com/asus

###

O společnosti ASUS

Společnost ASUS je globální technologický lídr, který poskytuje nejinovativnější a nejintuitivnější zařízení, komponenty a řešení na světě, aby poskytovala neuvěřitelné zážitky, které zlepšují život lidí na celém světě. Společnost ASUS se svým týmem 5 000 interních odborníků na výzkum a vývoj je světově proslulá tím, že neustále přetváří dnešní technologie pro budoucnost, každý den získává více než 11 ocenění za kvalitu, inovace a design a je zařazena mezi nejobdivovanější společnosti světa podle časopisu Fortune.