Norfolkská hasičská a záchranná služba nasazuje inovativní mobilní komunikační řešení 

Řešení od společností Cradlepoint a Panasonic v 66 vozidlech vozového parku umožňuje norfolkské hasičské a záchranné službě odesílat a přijímat důležité informace prostřednictvím sítě 4G LTE, aby zůstala agilní.

PRAHA, 26. října 2021 – Norfolkská hasičská a záchranná služba se chystá být prvním uživatelem nové sítě záchranných služeb (ESN). Nasadila řešení mobilního datového terminálu (MDT) ve svém vozovém parku 66 vozidel s použitím zařízení Panasonic TOUGHBOOK a odolných routerů LTE gigabitové třídy dodaných společností Cradlepoint.

V úzké spolupráci se společnostmi Panasonic a Cradlepoint nasadili hasiči tablety Panasonic TOUGHBOOK 33 do předních kabin svých hasičských vozidel jako mobilní datové terminály (MDT) a routery Cradlepoint NetCloud a IBR1700 Series pro připojení 4G LTE prostřednictvím společností EE, Vodafone a připravované sítě záchranných služeb. Na střechy vozidel se montují panoramatické antény, které optimalizují konektivitu. Tyto komponenty daného řešení dodala společnost Westbase.io, dlouhodobý partner společnosti Panasonic a přední distributor společnosti Cradlepoint v Evropě.

MDT slouží k přijímání a poskytování důležitých informací na cestě k incidentu, jako jsou aktualizace stavu, požadavky na hodnocení rizik, podrobnosti o obsazenosti prostor a umístění hydrantů v okolí. Dané řešení také vytváří bezdrátovou místní síť (WLAN) do vzdálenosti 100 m kolem vozidel, což hasičům umožňuje vyjmout MDT z kabiny a vzít si jej během zásahu s sebou. Zařízení pak může být použito pro nepřetržitou komunikaci s řídicím střediskem na místě nehody nebo pro pomoc hasičům s podrobnými schématy budov nebo vozidel, aby bylo možné zachránit uvíznuté osoby. Jakmile se TOUGHBOOK 33 ocitne mimo Wi-Fi, může v případě potřeby přejít na vlastní modem podporující ESN Connect a pokračovat v komunikaci.

„Zařízení Panasonic je skvělé a zatím jsme nezaznamenali jedinou hardwarovou závadu,“ říká Anthony Fearn, technický manažer ICT Hasičské a záchranné služby Norfolk.

NetCloud Manager, součást služby Cradlepoint NetCloud Service, se nyní používá ke správě mobilní širokopásmové sítě, místní sítě Wi-Fi a zařízení routeru a poskytuje přehled o sledování polohy, provozuschopnosti sítě, zabezpečení a mobilního příjmu a využití prostřednictvím přehledných ovládacích panelů. Služba také umožňuje routerům chytře zpracovávat přenosové toky přes více mobilních připojení pro zajištění optimálního výkonu, a to i v národních veřejných bezpečnostních sítích, jako je ESN.

Všechny komponenty daného řešení mají certifikáty pro použití v nové síti záchranných služeb, která má nahradit současnou síť Tetra používanou záchrannými službami ve Velké Británii. ESN změní mobilní práci záchranných služeb, zejména v odlehlých oblastech a v době přetížení sítě, díky jednotné platformě pro sdílení dat a snímků a díky tomu, že umožní rychlejší zavádění nových mobilních aplikací.

O společnosti Panasonic

Společnost Panasonic Corporation je světovým lídrem ve vývoji řady elektronických technologií a řešení pro zákazníky v oblasti spotřební elektroniky, zařízení pro domácnost, automobilového průmyslu a B2B. V roce 2018 společnost oslavila 100 let od svého založení. Nyní provozuje 582 dceřiných společností, 87 přidružených společností po celém světě a generuje konsolidované čisté tržby ve výši 62,5 miliard EUR za rok končící 31. března 2019. Společnost se napříč všemi divizemi snaží s použitím inovací vytvářet nové hodnoty. Díky svým technologiím chce vytvořit lepší svět a lepší život pro své zákazníky. Více o společnosti Panasonic najdete na: https://www.panasonic.com/global 

O společnosti Panasonic Connect Europe

Společnost Panasonic Connect Europe zahájila činnost 1. října 2021 a vytvořila novou agilní organizaci zaměřenou na B2B zákazníky. S více než 400 zaměstnanci bude stát v čele operací s novou významnou iniciativou B2B řešení nazvanou „Gemba Process Innovation“, kterou podporuje široká nabídka produktů pro podniky.

Společnost Panasonic Connect Europe bude mít sídlo ve Wiesbadenu a bude složen z následujících obchodních jednotek:

Mobile Solutions Business Division, která pomáhá mobilním pracovníkům zvyšovat produktivitu s řadou odolných notebooků, obchodních tabletů a kapesních počítačů Toughbook.

Media Entertainment Business Division zahrnující vizuální systémová řešení nabízející řadu vysoce jasných a spolehlivých projektorů i vysoce kvalitních displejů; a Broadcast & ProAV nabízející řešení Smart Live Production z komplexního portfolia skládajícího se z PTZ a systémových kamer, videokamer, platformy Kairos IT / IP, přepínačů a robotických řešení, která jsou široce používána pro snímání živých událostí, sportovní produkci, televizi a studia xR.

Business and Industry Solutions dodávající technologická řešení na míru zaměřená na maloobchod, logistiku a výrobu. Navrženo tak, aby zvýšilo provozní efektivitu a zlepšilo zákaznickou zkušenost a pomohlo podnikům podávat nejlepší výkony každý den.

Panasonic Factory Solutions Europe prodávající širokou škálu inteligentních továrních řešení včetně řešení pro výrobu elektroniky, robotických a svařovacích systémů a softwarových řešení.