Společnost Panasonic se podílí na jedinečném zážitku pro návštěvníky Muzea Slivovice

Praha, 26. října 2021 – Muzeum Slivovice R. JELÍNEK, které se nachází na pražské Malé Straně, přináší svým návštěvníkům jedinečný 5D zážitek. Během návštěvy se dozví základní informace o historii páleničářství, díky projektorům společnosti Panasonic a dalším technologiím se na několik minut přenesou do valašské krajiny a také si vyzkouší, jaké je to být švestkou. 

Interaktivní expozice, která má za cíl ukázat tradici, historii, technologii výroby a výrobky společnosti RUDOLF JELÍNEK se nachází v domě U Lužického semináře v Praze. Budova pochází z první třetiny 17. století. Za konceptem celé prohlídky stojí partner společnosti Panasonic, společnost AV Media. „V rámci expozice neprodáváme primárně destilát, ale příběh a tradici! Cílem je vyvolat u návštěvníků emoce, které jsou výsledkem audiovizuálního zážitku ve spojení s ochutnávkou a poznáním,“ říká Viktor Plass ze společnosti AV Media Systems. „S Muzeem Slivovice jsme do České republiky přinesli interaktivní expozici ve formátu, na který jsme dosud byli zvyklí hlavně v zahraničí.“

Cestu návštěvníka expozicí Muzea Slivovice lze rozdělit na 4 části:

  • Historie: V prostoru „Historie“ představí návštěvníkům Rudolf Jelínek spolu se svou manželkou historii páleničářství ve Vizovicích na Valašsku a nelehké osudy místních páleničářských rodin. Ústřední projekce provede pozorovatele časem od roku 1585 až do současnosti.
  • Krajina: Pohlcující atmosféru navozují v prostoru „Krajina“ projektory Panasonic PT-RZ670, které vytváří dvanáctimetrovou projekci. Ta zobrazuje valašskou krajinu a příběhy jejích obyvatel v průběhu čtyř ročních období. Zážitek z projekce dokreslují světelné efekty, efekty větru a slunce, vůně, teplo a střídání barevné atmosféry.
  • Švestka: V další části expozice se návštěvník pomocí virtuální reality převtělí do vizovické švestky. Projde si její život o dozrání na stromě, přes natřásání na traktoru, zrání v dubovém sudu až po stočení do lahve a umístění v obchodě.
  • Tradice: Závěrečný prostor „Technologie“ představí návštěvníkům muzea technologický proces kvašení, destilace, zrání, stáčení, lahvování, etiketování a distribuce. Vzhledem k židovskému původu rodiny Jelínkových se zvláštní část expozice věnuje také problematice košer výrobků.

O společnosti Panasonic

Společnost Panasonic Corporation je světovým lídrem ve vývoji řady elektronických technologií a řešení pro zákazníky v oblasti spotřební elektroniky, zařízení pro domácnost, automobilového průmyslu a B2B. V roce 2018 společnost oslavila 100 let od svého založení. Nyní provozuje 582 dceřiných společností, 87 přidružených společností po celém světě a generuje konsolidované čisté tržby ve výši 62,5 miliard EUR za rok končící 31. března 2019. Společnost se napříč všemi divizemi snaží s použitím inovací vytvářet nové hodnoty. Díky svým technologiím chce vytvořit lepší svět a lepší život pro své zákazníky. Více o společnosti Panasonic najdete na: https://www.panasonic.com/global 

O společnosti Panasonic Connect Europe

Společnost Panasonic Connect Europe zahájila činnost 1. října 2021 a vytvořila novou agilní organizaci zaměřenou na B2B zákazníky. S více než 400 zaměstnanci bude stát v čele operací s novou významnou iniciativou B2B řešení nazvanou „Gemba Process Innovation“, kterou podporuje široká nabídka produktů pro podniky.

Společnost Panasonic Connect Europe bude mít sídlo ve Wiesbadenu a bude složen z následujících obchodních jednotek:

Mobile Solutions Business Division, která pomáhá mobilním pracovníkům zvyšovat produktivitu s řadou odolných notebooků, obchodních tabletů a kapesních počítačů Toughbook.

Media Entertainment Business Division zahrnující vizuální systémová řešení nabízející řadu vysoce jasných a spolehlivých projektorů i vysoce kvalitních displejů; a Broadcast & ProAV nabízející řešení Smart Live Production z komplexního portfolia skládajícího se z PTZ a systémových kamer, videokamer, platformy Kairos IT / IP, přepínačů a robotických řešení, která jsou široce používána pro snímání živých událostí, sportovní produkci, televizi a studia xR.

Business and Industry Solutions dodávající technologická řešení na míru zaměřená na maloobchod, logistiku a výrobu. Navrženo tak, aby zvýšilo provozní efektivitu a zlepšilo zákaznickou zkušenost a pomohlo podnikům podávat nejlepší výkony každý den.

Panasonic Factory Solutions Europe prodávající širokou škálu inteligentních továrních řešení včetně řešení pro výrobu elektroniky, robotických a svařovacích systémů a softwarových řešení.
Další informace naleznete na adrese: https://business.panasonic.cz/vizualni-systemy/