NETGEAR představuje bezpečný přístup k VPN pro home office i firemní pobočky

Díky NETGEAR Insight Business VPN bude práce z domova stejně bezproblémová a bezpečná jako práce v kanceláři.

Praha, 27. října 2021 – Společnost NETGEAR, přední poskytovatel síťových produktů pro firmy všech velikostí, oznamuje dostupnost nové služby Insight Business VPN, doplňku k mesh systémům Orbi Pro s Wi-Fi 5 (SRK60) a Wi-Fi 6 (SXK80). Služba Insight Business VPN umožňuje malým a středním firmám (SMB) snadno zpřístupnit své podnikové sítě v dalších pobočkách a domácích kancelářích zaměstnanců, a zároveň zajistit zabezpečení a centrální správu každého uzlu v síti. 

Jednoduché vzdálené připojení k firemní síti

NETGEAR Insight Business VPN připojuje pobočky a zaměstnance pracující z domova k podnikové Wi-Fi síti (SSID) prostřednictvím šifrovaného, důvěryhodného a trvalého připojení VPN. Pracovní síť Wi-Fi v domácnosti, předem nakonfigurovaná jako samostatná VLAN pro podnikovou VPN, běží odděleně od domácí sítě, která funguje v jiné izolované síti VLAN. Použití stejného SSID v centrále a na vzdálených místech vytváří snadno použitelné a bezpečné prostředí pro koncového uživatele a zároveň odstraňuje administrativní zátěž pro IT správce.

NETGEAR Insight Business VPN je navíc výhodným řešením pro poskytovatele spravovaných služeb (MSP), kteří potřebují pro své firemní klienty zřídit a spravovat sítě pro práci z domova na více místech.

Snadné nastavení

Administrátor nakonfiguruje funkci Business VPN na hlavní jednotce Orbi Pro a také na vzdálených jednotkách před jejich odesláním na místa použití. Jednotky Orbi Pro na vzdálených místech po zapnutí automaticky připojí zaměstnance k centrální síti prostřednictvím stejného podnikového SSID a zároveň fungují jako standardní domácí router. Připojení je šifrované a trvalé, nevyžaduje žádnou opakovanou autentizaci a poskytuje stejnou úroveň zabezpečení a uživatelské zkušenosti, jako kdyby zaměstnanec pracoval z ústředí firmy.

Vytvoření tunelu VPN a správa

Routery Orbi Pro (SXR80 a SRR60) jsou nezbytným hardwarem pro vytvoření tunelu VPN a fungují jako koncové body v centrále, na pobočkách i v domácnostech zaměstnanců. Klíčové funkce, jako je správa přístupu k VPN na úrovni skupiny/oddělení, správa sítě u vzdálených zaměstnanců nebo přijímání zpráv a oznámení o výkonu VPN, jsou zpřístupněny v přehledném webovém uživatelském rozhraní pro administrátory.

„Uživatelé pracující z domova v současnosti musejí čelit několika novým výzvám, včetně bezpečnostních problémů nebo klesající úrovně produktivity kvůli nespolehlivému přístupu k firemním aplikacím, síťovým systémům a úložišti. NETGEAR Insight Business VPN řeší tyto problémy pomocí zabezpečeného a trvalého připojení prostřednictvím vysoce výkonného firemního Wi-Fi mesh systému Orbi Pro a poskytuje bezproblémový zážitek srovnatelný s prací v síti v ústředí firmy,“ říká Douglas Cheung, vedoucí divize SMB Wireless ve společnosti NETGEAR.

Cena a dostupnost 

Služba NETGEAR Insight Business VPN je nyní dostupná celosvětově. Předplatné je možné zakoupit prostřednictvím cloudového portálu NETGEAR Insight a autorizovaných prodejců.

Stávající uživatelé systémů NETGEAR Orbi Pro SXK80 a SRK60 mohou povolit funkci Insight Business VPN stažením nejnovější verze firmwaru.

ProduktMaximální počet souběžně připojených zařízení přes VPNCena/rok
BV1Y1-10000S5 zařízení160 USD
BV9Y1-10000S45 zařízení800 USD
BV15Y1-10000S75 zařízení1 200 USD
BV25Y1-10000S125 zařízení1 600 USD
BV50Y1-10000S250 zařízení2 000 USD

O společnosti NETGEAR

Společnost NETGEAR (NASDAQGM: NTGR) navrhuje inovativní, značková technologická řešení, která svým vysokým výkonem, spolehlivostí a snadnou použitelností odpovídají na specifické síťové, úložné a bezpečnostní potřeby malých či středně velkých firem a domácích uživatelů. Nabízí ucelené portfolio síťových produktů, které umožňují uživatelům propojit jejich multimediální zařízení a internet – sdílet připojení k internetu, periferní zařízení, soubory, digitální multimediální obsah a aplikace mezi více počítači a dalšími elektronickými přístroji s přístupem k internetu. Pro podniky poskytuje společnost NETGEAR síťové prvky, úložiště a bezpečnostní řešení bez dodatečných vysokých nákladů a složitosti, které jsou jinak typické pro rozsáhlé IT infrastruktury. NETGEAR zároveň podporuje poskytovatele špičkových služeb v jejich oblasti podnikání. Produkty NETGEAR jsou postaveny na osvědčených technologiích z oblasti bezdrátového připojení, ethernetových a powerline sítí, přičemž je u nich kladen důraz na spolehlivost, snadné použití, pokročilé funkce, stylový design a technologické inovace. Na všechny produkty ProSafe poskytuje NETGEAR doživotní záruku. Řešení NETGEAR se prodávají na více než 45 000 obchodních místech po celém světě a prostřednictvím více než 39 000 prodejců s přidanou hodnotou. Společnost sídlí v San Jose v Kalifornii a má pobočky v 25 zemích. NETGEAR je partner programu ENERGY STAR®. Další informace jsou k dispozici na webových stránkách www.netgearcz.cz. Sledujte společnost NETGEAR na www.facebook.com/netgearczask a www.linkedin.com/company/netgear-cesko.