Petr Koštěl novým zemským ředitelem společnosti 4fin

Novým zemským ředitelem společnosti 4fin se stal Petr Koštěl. Finančnímu poradenství se věnuje více než 30 let, 20 let působil v České pojišťovně, 10 let ve Fincentru. Jeho úkolem v nové pozici bude především nastavení vnitřních standardů fungování ředitelství a další vzdělávání poradců a manažerů.

Ve své nové pozici se chce Petr Koštěl věnovat dalšímu směřování ředitelství k plánovaným cílům. Jedním z nich je vychovat dalšího zemského ředitele. Dalším je věnovat se více marketingu. Do budoucna jsou potom v plánu nové kanceláře v Ostravě.

“Žene mě vnitřní motivace. Jsem bývalý sportovec, takže mám rád srovnání s úspěšnými kolegy a vítězit nad nimi mě baví. A nejlépe funguje motivace vlastním příkladem. Dělám správné věci ve správný čas a má to výsledky. Lidé poté dělají totéž a mají je taky,” říká Petr Koštěl.

Petr Koštěl novým zemským ředitelem společnosti 4fin

Novým zemským ředitelem společnosti 4fin se stal Petr Koštěl. Finančnímu poradenství se věnuje více než 30 let, 20 let působil v České pojišťovně, 10 let ve Fincentru. Jeho úkolem v nové pozici bude především nastavení vnitřních standardů fungování ředitelství a další vzdělávání poradců a manažerů.

Co bude na nové pozici vaším úkolem?

Další směřování ředitelství k plánovaným cílům. Nastavení jednotných vnitřních standardů fungování ředitelství, např. vzdělávání poradců, manažerů, asistentek, koncipientů. Mimochodem, jedním z hlavních cílů ZŘ je vychovat další(ho), takže to bude také můj úkol, kterému se chci věnovat. Zatím jsme šidili marketing, teď chceme tuto disciplínu posílit. Chceme dát vědět, že tady jsme, a že to umíme. Budeme řešit nové kanceláře v Ostravě, ale to je zatím pouze v hlavě.

Jak dlouho jste na finančním trhu?

Ani se neptejte. 3.4.1989 jsem nastoupil do České pojišťovny, takže tento rok je to 32 let.

Co jste dělal před 4fin?

20 let jsem byl v České pojišťovně pojišťovacím poradcem, manažerem skupiny, trenérem nebo ředitelem agentury. 10 let potom ve společnosti Fincentrum jako regionální ředitel.

Co vás motivuje?

Jsem jeden z těch s vnitřní motivací. Jsem bývalý sportovec, takže mám rád srovnání s úspěšnými kolegy a vítězit nad nimi mě baví, ale vždy v duchu pravidel. A samozřejmě uznání a peníze jsou taky fajn.

Co vás na práci baví?

Jako každý mám aktivity méně a více oblíbené. Baví mě získávat lidi pro věc (nábor), řídit je ve výkonu (koučing) a vidět, jak se mění jejich osobnost k lepšímu. Je to náročná, ale krásná práce.

Jaké jsou vaše další ambice?

Moje ambice je stabilizovat ředitelství ve fungující celek a vychovat další(ho) Zemského ředitele.

Jak dlouhá cesta k tomu vedla?

Někdy v polovině minulého roku jsem se přihlásil do manažerské “Rychlé roty” zaměřené na nábor. Opětovné uvědomění si důležitých věcí v kombinací s účastí nejlepších kolegů z firmy akcelerovalo můj výkon. Z tohoto pohledu se to povedlo za 1 rok. Jinak daleko déle, však víte jak dlouho to dělám…

Jak početný máte tým lidí? Kolik se jich na výkon složilo?

V systému svítí cca 80 poradců a manažerů, na výkonu se podílelo asi 50 z nich, zbytek je na odchodu anebo jsou to nováčci.

Jak motivujete své lidi?

U každého je to jinak. Mám rozmanitý tým co se týče věku, takže preferuji osobní přístup a tomu odpovídá i motivace. Nicméně lidé spolu pracují, když sdílejí stejné nebo alespoň podobné hodnoty. Z tohoto pohledu nejlépe funguje motivace vlastním příkladem. Prostě dělám správné věci ve správný čas a má to výsledky. Lidé poté dělají totéž a mají je taky. Je něco lepšího?