PFC investovala do slovenské gastro skupiny CF Group,ta stojí např. za značkou Regal Burger

Praha, 27. října Praha – PFC oznamuje další investici, tentokrát do slovenské skupiny CF Group j.s.a. Ta stojí mimo jiné za koncepty Regal Burger, Poke Bistro, La Garnacha, Chuck&Frida či nově Bahn-mi-Ba. Investice Pale Fire Capital do CF Group dosahuje výše 2,3 milionu EUR a zahrnuje také prodej podílu, který PFC v Banh-mi-Ba měla. CF Group tak v této síti získává majoritní podíl.

CF Group je zkušená slovenská skupina zaměřující se na tvorbu moderních food konceptů s potenciálem růstu na mezinárodní řetězec. Za sebou má několik zajímavých projektů. Patří mezi ně např. síť Regal Burger, který se poprvé objevil na festivalu Pohoda v roce 2013 a nyní je největší sítí prémiových burgráren ve střední Evropě s téměř 30 pobočkami v Čechách a na Slovensku, zdravý fast-casual food koncept Poke Bistro, autentický mexický streetfood La Garnacha, mini foodhalls pod značkou Chuck&Frida, kavárny Cuppa Joe nebo nejnověji síť vietnamských bister Bahn-mi-Ba.

„Poslední dva roky jsou pro celý svět z pohledu covidu velmi složité, sledujeme velké změny v chování zákazníků. Koncepty gastro podniků se této situaci musí přizpůsobit a inovovat, a to i v oblasti technologií – součástí skupiny jsou i podíly v několika zajímavých startupech se zaměřením na gastro, kterým CF Group pomáhala s vývojem konceptu a vstupem na trh – Trifft, Eatster anebo TracwarePOS. Investici PFC použijeme na strategické budování nových i rozšiřování existujících konceptů, pochopitelně plánujeme v rámci růstu posílit výrazně i nábor. Plány jsou ambiciózní, v Q4/2021 chceme otevřít dalších 20 poboček napříč naší sítí,” uvedl Jozef Bardík, CEO CF Group.

„Investice několika desítek milionů korun přinese možnost škálovat a dále rozvíjet skupinu CF Group. Dojde k posílení marketingu, výzkumu, vývoji, náboru i celkovému růstu skupiny na Slovensku, v Čechách a nejnověji i v Abu Dhabi. Těší nás, že s rozvojem můžeme pomoci a aktivně přispět našimi zkušenostmi,“ komentuje situaci Jan Barta, partner PFC.

CF Group už použila část investice například na získání většinového podílu v rozvíjející se síti Bahn-mi-Ba, které skupina nyní pomáhá se vstupem na slovenský trh. Tento koncept nabízející autentické Bahn-mi bagety a vietnamský street food otevře během pár týdnů zbrusu nový podnik v bratislavském komplexu Nivy. Díky strategickému umístění se k těmto pochoutkám může dostat celá řada zákazníků – cestující z přilehlého autobusového nádraží, návštěvníci nákupního centra či zaměstnanci blízkých administrativních budov. 

„Na příkladu Banh-mi-Ba je hezky vidět, že franchising platforma, kterou jsme vytvořili pro Regal Burger, je schopná podpořit i jiné kvalitní značky v rychlém růstu. Plánujeme, že Banh-mi-ba vyroste do jednoho roku na více než dvojnásobek a kromě samostatných provozoven bude také součástí většiny našich nových mini foodhalls pod značkou Chuck&Frida na Slovensku i v zahraničí. Podobným způsobem umíme pomoc také dalším malým sítím a zároveň zájemcům o franšízu, čímž můžeme poskytnout široké portfolio kvalitních značek,” uvedl Jozef Kuzma, COO CF Group.

Investiční skupina Pale Fire Capital (PFC) byla založena v roce 2015 Janem Bartou, Dušanem Šenkyplem, Davidem Holým a Petrem Krajíčkem. Společně tvoří silná partnerství, pomáhají budovat stabilní firmy na pevných základech, pomáhají s expanzí, sdílí know-how a kladou důraz na společensky prospěšný přesah všech aktivit. Do portfolia skupiny patří například Aukro, FAVI, ROUVY, Munipolis,  Semantic Visions, Zuri, DaVinci Travel system, SCUK, DayTrip, AG Data, TeamIT a mnohé další. Skupina sází na e-commerce a technologie a nedávno se otevřela drobnějším investorům. Ti dostali příležitost participovat na úspěchu skupiny díky emisi dluhopisů (viz oznam zde), která byla vydána 12. října. Detailní informace k dluhopisům i s postupem jak investovat přímo na stránkách J&T Banky zde. Kontakt pro novináře: Patricie Šedivá, patricie@palefirecapital.com, tel: 603 400 140

CF Group byla založena Jozefem Bardíkem a Jozefem Kuzmem. Věnuje se franchisingu moderních fast casual značek (Regal Burger, Poke Bistro, La Garnacha, CuppaJoe, Ban-mi-Ba), správě mini foodcourtů a foodhalls pod značkou Chuck&Frida (Slovensko, Rakousko a od roku 2022 taky Abu Dhabi) a investuje taky do moderních technologických startupů v oblasti gastra a foodtechu (např. Eatster, Trifft, TracwarePOS), kterým pomáhá s přístupem na trh a poradenstvím v oblasti gastra. Díky silné technologické platformě a inovacím byla skupina schopna i v roce 2020 dalšího růstu v počtě provozoven i v hodnotě EBITDA jako jedna z mála slovenských společností v gastro sektoru. V roce 2021 společnost otevře více než 20 nových provozoven a stává se nejsilnější multibrand franchisorem ve střední Evropě. Kontakt pro novináře: Miro Kalig, miro.kalig@regalburger.com