Netatmo představuje nový Inteligentní detektor oxidu uhelnatého

Praha, 2. listopadu 2021 – V Česku ročně dojde až k 1500 otravám oxidem uhelnatým. Více než 100 jich přitom skončí smrtelně. Proto je důležité jednat a chránit své zdraví před hlavními riziky v domácnosti.
K 86 % náhodných otrav způsobených oxidem uhelnatým dochází v domácnostech. Oxid uhelnatý je neviditelný, nedráždivý plyn bez zápachu. K otravám dlouhodobě dochází nejčastěji během chladných měsíců. Plyn se může se uvolňovat ze špatně instalovaných nebo nesprávně fungujících spotřebičů spalujících paliva jako krb, plynový sporák nebo kotel, které nejsou pravidelně kontrolovány.

Aby se předešlo riziku otravy, doporučuje se instalovat v domácnosti funkční detektor oxidu uhelnatého, a to zejména v domácnostech vybavených spotřebiči spalujícími paliva, z nichž se může oxid uhelnatý uvolňovat do vzduchu.


Baterie s životností 10 let


Detektor oxidu uhelnatého se doporučuje vyměnit po 10 letech, jelikož snímač se časem opotřebovává. Mnoho konektivních detektorů oxidu uhelnatého využívá baterie o životnosti 1 až 5 let, proto je potřeba baterie pravidelně měnit.


Díky baterii s dlouhou životností funguje Inteligentní detektor oxidu uhelnatého samostatně po dobu 10 let a uživatel se o něj nemusí starat. Jakmile se detektor přiblíží konci své životnosti, upozorní na to uživatele zasláním oznámení na smartphone. Ten si tak pro svou ochranu může zakoupit nový detektor.
Automatický test správného fungování


Inteligentní Detektor oxidu uhelnatého je vybaven funkcí Auto-Test, která kontroluje stav snímače oxidu uhelnatého, baterie a Wi-Fi připojení. Uživatel tak může detektoru plně důvěřovat. V případě zjištěného problému jej na to detektor upozorní. Dále je detektor vybaven funkcí testu alarmu, díky níž je ověřováno správné fungování 85dB alarmu. Tento test se doporučuje provádět alespoň jednou ročně.
Snadná a rychlá instalace


Inteligentní detektor oxidu uhelnatého Netatmo funguje bez elektrických kabelů a jeho instalace je snadná. Stačí ho přišroubovat ke zdi a následně stáhnout aplikaci Netatmo Home + Security. Při instalaci je třeba se řídit opatřeními uvedenými v balení výrobku.


Doporučuje se instalovat jeden detektor oxidu uhelnatého v každé místnosti, v níž se nachází spotřebič spalující palivo jako kotel, krb, kamna nebo plynový sporák.


Cena a dostupnost


Inteligentní detektor oxidu uhelnatého se prodává za cenu 2 599,99 Kč bez dalších skrytých poplatků nebo potřeby dokupovat centrální jednotku domácnosti. Zařízení bude dostupné na webové stránce www.netatmo.com a v prodejních sítích Alza, CZC a Smart od 16. 11. 2021.


Aplikace Netatmo Home + security je zcela zdarma a je kompatibilní s iPhony a iPady s operačním systémem verze iOS 14 a smartphony a tablety s operačním systémem Android verze 5.0.Webová aplikace Netatmo je dostupná pro počítače Mac i PC.