Nový Webex od Cisco řeší výzvy hybridní práce pro organizace všech velikostí

Praha, 3. listopadu 2021 – Společnost Cisco (NASDAQ: CSCO) na konferenci WebexOne 2021 představila rozsáhlý set inovací svého ekosystému Webex, nejpoužívanějšího a nejkomplexnějšího end-to-end řešení pro hybridní práci.

Nové konferenční a komunikační funkce Webex Suite pomáhají uživatelům rovnocenně zapojit každého odkudkoli. Podobně nová zařízení pro spolupráci zlepšují efektivní spolupráci a nové portfolio Webex Events podporuje konání hybridních akcí velkého rozsahu. Interoperabilita Webexu s videokonferenčními platformami Zoom, Microsoft a Google navíc zajišťuje bezproblémovou spolupráci s preferovanými platformami a zařízeními zákazníků.

Cisco za posledních 12 měsíců spustilo více než 1000 inovací platformy Webex. K těm klíčovým patří vylepšení zaměřená na hybridní práci, vybavení pracoviště, podporu hybridních events a práci IT týmů.

Podpora hybridního pracovního prostředí zaměřeného na rovnoměrné zapojení uživatelů

Umělou inteligenci podporované audio bez rušení uživatelů. Funkce Optimize for all voices vyrovnává úroveň hlasitosti u všech účastníků schůzky, aby byl každý slyšet bez ohledu na to, jak daleko je od konferenčního zařízení. Webex také umí s pomocí funkce Speaker selectivity potlačovat hluk na pozadí a další rušivé zvuky tak, aby skutečně bylo slyšet jen mluvčího.

Nové funkce Webex Collaboration Insights pomáhají bojovat týmům s únavou a nebezpečím vyhoření. Funkce Connections například sleduje 10 nejčastějších osob, se kterými jsou uživatelé v průběhu týdne nejčastěji v kontaktu, nové tituly, místa, kde se kolegové nachází a další informace. Funkce Well-being a Cohesion v nástroji Personal Insights poskytují týmům anonymní přehled například pracovních zvyklostech a hodnocení nálad. Manažer si může například u svého týmu všimnout náhlého nárůstu práce v pozdních večerních hodinách při současném poklesu spokojenosti a aktivně na tato data reagovat.

Funkce pro omezení stresu a prevenci únavy. Uživatelé Webex Suite mají nyní přístup k Thrive Reset, funkci založené na poznatcích, že zabere zhruba 60 až 90 sekund, než se člověk ze stresu vzpamatuje a dokáže se opět soustředit. Lidé používající Webex si mohou stáhnout přednastavené Resety s řadou témat nebo nahrát do systému osobní fotografie, které jim pomohou na chvíli vypnout, soustředit se na dýchání, odreagovat se, přeformulovat problémy nebo jednoduše vstát a protáhnout se.

Asynchronní komunikace pro minimalizaci nezbytných schůzek. Podle údajů Cisco Hybrid Work Index hovoří na schůzkách pouze 48 % jejich účastníků. Problém pracovních týmů s překračováním pracovních pásem a bobtnáním počtu schůzek odstraňuje asynchronní komunikace Vidcast. Vidcast umožňuje různým uživatelům nahrávat, sledovat, komentovat a reagovat na schůzky podle vlastních časových možností. Beta verze Vidcastu je nyní otevřena pro veřejnost na vidcast.io a do aplikace Webex bude integrována na jaře 2022.

Rovnocenné místo u stolu, ať už se nachází kdekoli

Vylepšená inteligence kamery. Novinka ve funkci People Focus, která bude k dispozici v prosinci, přinese optimalizované zobrazení gest obličeje a řeči těla účastníků v místnosti. Očekává se, že další inovace inteligence kamery zařízení Webex na začátku roku 2022 dále zdokonalí zobrazení lidí v zasedacích místnostech, včetně zobrazení účastníků v samostatných rámečcích na obrazovce bez ohledu na použitou konferenční službu.

Personalizace hybridního pracoviště pomocí barev. V nejbližší době budou mít díky novému Webex Desk Mini možnost pracovníci si prostor přizpůsobit dle individuálního vkusu. Webex Desk Mini a 24palcový Webex Desk budou od začátku roku 2022 nově k dispozici v různých barevných variantách (narůžovělou First Light, černou Carbon Black nebo limitované edice v zelené Woodland Green, modré Nordic Blue a pískové Desert Sand.). 

Kreativní spolupráce s využitím bílé tabule. Nástroj Webex Whiteboarding umožňuje uživatelům vytvářet, vyhledávat, upravovat a sdílet bílé tabule s kýmkoli – i mimo organizaci – a to na libovolném mobilním zařízení, tabletu, počítači nebo některém z dotykových zařízení Webex, včetně nového Webex Board Pro. Zařízení Webex Board Pro je vybavené videokonferenčními funkcemi, dvěma 4K kamerami, směrovými mikrofony, dvěma aktivními stylusy a dotykovým panelem o úhlopříčce buď 55 palců nebo 75 palců. 

Hybridní akce pro všechny typy publika 

Škálovatelné hybridní akce. Po akvizicích společností Socio Labs a Slido může Cisco představit rozšířené portfolio Webex Events, které pomáhá organizacím zajistit hybridní akce všech typů a velikostí: od běžných webinářů po rozsáhlé konference s mnoha dílčími sekcemi. K dispozici je široká řada funkcí pro správu hybridních akcí, včetně tvorby visaček a tisku vstupenek, propagačních a jiných materiálů. Uživatelé mohou prostřednictvím Webex Webinars hostit až 10 tisíc účastníků v režimu webináře a dokonce 100 tisíc lidí v režimu webcastu. Integrace technologie pro ankety, kvízy a Q&A společnosti Slido do Webexu zvyšuje interaktivitu a posiluje zapojení účastníků. 

Simultánní tlumočení pro globální publikum. Pouze Webex Events nabízí hostitelům vícejazyčných schůzek nebo akcí možnost naplánovat neomezené množství jazykových kanálů s více tlumočníky. Účastníci si mohou zvolit preferovaný jazyk ihned, jakmile se připojí.

Flexibilní a bezpečné procesy pro spolupráci odkudkoli

Bezproblémová komunikace bez ohledu na zařízení nebo platformu: zařízení Webex podporují interoperabilitu s konferenčními službami Zoom, Microsoft a Google.

Hladká komunikace díky integraci s aplikacemi. Aby uživatelé nemuseli při komunikaci přepínat mezi aplikacemi bylo do Webexu v poslední době začleněno více než 60 partnerských integrací. Patří sem Smartsheet, Hacker Rank, Thrive Reset, Miro, Mural a další, které jsou dnes dostupné přímo ve Webexu. A v příštích měsících budou následovat další.

Přehled o technické kvalitě. Nástroje Cisco Meraki Insight and ThousandEyes pomáhají IT týmům aktivně chránit spolupráci v rámci Webex. S Meraki Insight mohou IT týmy těžit z analýzy základních příčin případných potíží, která je založena na umělé inteligenci a pomáhá lokalizovat místo vzniku problémů. Díky monitorování digitálního prostředí s využitím nových ThousandEyes Webex Agents získají IT týmy dokonalý přehled, kterým jim umožňuje rychle identifikovat, diagnostikovat a řešit problémy s výkonem.

O Cisco Systems 

Cisco (NASDAQ: CSCO) je celosvětovým lídrem v oblasti technologií, které zajišťují fungování internetu. Cisco inspiruje a otevírá nové možnosti tím, že mění váš pohled na aplikace, zabezpečuje vaše data, transformuje vaši infrastrukturu a pomáhá vašim týmům k úspěchu v globální a inkluzivní budoucnosti. Další informace naleznete na newsroom.cisco.com nebo nás sledujte na Twitteru na @Cisco.

Platforma Cisco Webex Webex je přední poskytovatel cloudových řešení pro spolupráci zahrnujících videokonference, hovory, textové zprávy, konference, řešení pro interakci se zákazníky (např. kontaktní centra) a účelová zařízení pro spolupráci. Důraz na inkluzivní spolupráci nás motivuje k inovacím, kde s využitím umělé inteligence a strojového učení odstraňujeme zeměpisné, jazykové, osobnostní a technické bariéry. Nedílnou součástí našich řešení od samého počátku je bezpečnost a ochrana soukromí. Webex spolupracuje s nejvýznamnějšími podnikovými a kancelářskými aplikacemi, které zprostředkovává v rámci jediné aplikace a rozhraní. Další informace na webex.com