Veeam hlásí ve 3. čtvrtletí 28% růst – i díky tomu, že podniky stále více využívají cloud a investují do moderní ochrany dat

Společnost Veeam slaví 15. výročí svého založení a již patnácté čtvrtletí po sobě dosahuje dvouciferného růstu


Columbus, Ohio – 3. listopadu 2021: Společnost Veeam® Software, lídr v zálohovacích řešeních umožňujících Modern Data Protection™, oznámila další čtvrtletí dvojciferného růstu, s meziročním nárůstem ročního obratu z pravidelných výnosů (Annual Recurring Revenue, ARR) o 28 % ve třetím čtvrtletí roku 2021. Veeam, který v nejnovějším průzkumu IDC Semi-Annual Software Tracker for Data Replication & Protection 1H’21 dosáhl nejrychlejšího meziročního růstu tržeb (25,3 %), se v letošním roce může pochlubit více než 20 novými verzemi produktů a významnými aktualizacemi funkcí. Ve čtvrtém čtvrtletí navíc chystá další dvě novinky: Veeam Backup for Office 365 a Veeam Disaster Recovery Orchestrator v6.


„Vzhledem k tomu, že se podniky snaží čelit vyvíjejícím se kyberbezpečnostním hrozbám a vypořádat se s bezprecedentními globálními a ekonomickými výzvami, je moderní ochrana dat i nadále zlatou vstupenkou, která udržuje podniky v bezpečí a zajišťuje udržitelnou kontinuitu podnikání,“ řekl William H. Largent, výkonný ředitel a předseda představenstva společnosti Veeam. „Při průměrném meziročním růstu trhu v oblasti replikace a ochrany dat na úrovni pouhých 2,9 % je naše patnácté po sobě jdoucí čtvrtletí dvouciferného růstu důkazem toho, že řešení společnosti Veeam splňují a překonávají očekávání zákazníků a pomáhají podnikům po celém světě plnit provozní cíle a zároveň se chránit před rostoucím množstvím ransomwarových útoků. Letos v říjnu jsme oslavili 15. narozeniny, přičemž budeme i nadále lídrem trhu zálohování, obnovy a správy dat. Bylo to úžasných 15 let a my už vzhlížíme do dalších 15 a dál.“
Nejdůležitější události 3. čtvrtletí 2021

  • Od uvedení produktu Veeam Backup & Replication™ v11 na trh v prvním čtvrtletí letošního roku si jej stáhlo více než 300 000 uživatelů. Verze V11, vydaná jako nejpokročilejší řešení ochrany dat pro cloudové, virtuální a fyzické úlohy, úlohy typu Software as a Service (SaaS) a úlohy Kubernetes, nyní umožňuje organizacím urychlit zavádění cloudu, když zajišťuje spolehlivé zabezpečení, ochranu a správu dat z jediné konzole.
  • Nativně cloudová ochrana dat od společnosti Veeam vykázala ve 3. čtvrtletí roku 2021 více než 350% meziroční růst. Nové verze řešení Veeam Backup for AWS v4, Veeam Backup for Microsoft Azure v3 a Veeam Backup for Google Cloud Platform v2 jsou nyní integrovány přímo do řešení Veeam Backup & Replication v11a.
  • Produkt Veeam Backup for Microsoft Office 365 zaznamenal ve 3. čtvrtletí roku 2021 73% meziroční růst. Nejrozšířenější řešení pro zálohování a obnovu pro Office 365 umožňuje uživatelům bezpečně zálohovat data na libovolné místo, včetně lokálního úložiště, hyper-škálovatelného cloudu nebo u poskytovatele služeb.
  • Jednotná platforma Veeam nachází odezvu u podnikových zákazníků, což vedlo k meziročnímu nárůstu rezervací o 268 % u transakcí přes 1 milion dolarů.
  • Univerzální licence Veeam (Veeam Universal License, VUL), první přenosná licence v oboru, která nabízí jednoduché a flexibilní předplatné „dle úloh“ pro ochranu všech úloh v on-premise a hybridních/multi-cloudových prostředích, představovala ve 3. čtvrtletí téměř 3/4 čistých nových základních transakcí, přičemž nabídka předplacených produktů Veeam zaznamenala meziroční nárůst o 64 %.
  • Počet primárních úložišť integrovaných s řešením Veeam se nyní zvýšil na 86 s ještě větší integrační podporou pro HPE Alletra 6000, HPE Alletra 9000, HPE XP8, Dell EMC PowerMax a Hitachi Virtual Storage Platform (VSP), čímž se rozšířil rozsah integrace úložišť a na hardwaru nezávislé možnosti.
  • Podle nejnovějšího průzkumu IDC Semi-Annual Software Tracker for Data Replication & Protection 1H’21 zaznamenal Veeam nejrychlejší meziroční růst tržeb (o 25,3 %) mezi pěti největšími dodavateli, všemi ostatními dodavateli dohromady i v celkovém průměru trhu. Růst společnosti Veeam je více než dvojnásobný oproti nejbližšímu konkurentovi, Veeam se pevně drží na pozici druhého největšího dodavatele na světě a jedničky v regionech EMEA i LATAM z hlediska celkového růstu tržeb a podílu na trhu.
  • Mezi zákazníky Veeam nyní patří 81 % společností z žebříčku Fortune 500 a 69 % z Global 2000. Novými zákazníky jsou například: Aboriginal Peoples TV Network, Ajuntament de Vilafranca del Penedès, Covenco Recovery Services, Diamond Group, Essilor Amera, Fameccanica Group, Fujifilm UK, Lembaga Lebuhraya Malaysia, Liverpool John Moores University, Maintainer Corporation of Iowa, Inc., Mondragon Unibertsitatea, Parul University, Qatar Engineering & Construction Company, Qingdao Huanghai Pharmaceutical Co. Ltd, Swietelsky a TRC Construction Public Company Limited.

„V posledním roce jsme byli svědky toho, jak díky pandemii společnosti urychlily migraci do cloudu, přičemž pro mnohé z nich tato změna prostředí znamená rizika ztráty dat, narušení bezpečnosti a zvýšení nákladů na cloud. Vzhledem k tomu, že se jedná o hlavní obavy zákazníků, není divu, že společnost Veeam věnovala značnou část letošního roku tomu, aby pomohla zákazníkům přizpůsobit se ‘novému normálu‘. S vylepšeními ve verzi V11a rozšiřuje Veeam možnosti řešení Veeam Backup & Replication a cloudového zálohování, aby se vypořádal s vyvíjejícími se zranitelnostmi. Celosvětový meziroční růst společnosti Veeam je výsledkem jejího deklarovaného závazku udržet zákazníka v čele inovací,“ řekl Phil Goodwin, viceprezident výzkumu, IDC.

O společnosti Veeam Software

Veeam je lídr v oblasti zálohovacích řešení a řešení pro obnovu a správu dat, která umožňují Modern Data Protection™. Poskytuje jednotnou platformu pro cloudová, virtuální, SaaS, Kubernetes a fyzická prostředí. Zákazníci společnosti Veeam věří, že jejich aplikace a data jsou chráněna a vždy k dispozici s tou nejjednodušší, nejflexibilnější a nejspolehlivější platformou v oboru. Veeam chrání více než 400 000+ zákazníků na celém světě, včetně 81 % ze žebříčku Fortune 500 a 69 % ze žebříčku Global 2000. Veeam má pobočky ve 30 zemích světa a jeho globální ekosystém partnerů zahrnuje 35.000+ transakčních technologických partnerů, prodejců, poskytovatelů služeb a aliančních partnerů. Více informací naleznete na stránkách https://www.veeam.com, společnost Veeam můžete sledovat na LinkedInu @veeam-software a Twitteru @veeam.