Platební terminál v telefonu – díky Raiffeisenbank a REVO 

Praha 8. listopadu 2021 – Raiffeisenbank společně s EVO Payments International, působící pod obchodní značkou REVO, přichází s revoluční novinkou na poli přijímání plateb kartou. Díky unikátní aplikaci, která je nyní k dispozici, promění firemní zákazníci svůj smartphone jednoduše v platební terminál. 

„Jako jeden z leaderů trhu v oblasti digitalizace se našim klientům stále snažíme nabízet nějaké novinky a tento typ terminálu představuje vrchol současné technologie na poli přijímání platebních karet. Zákazníkovi stačí pouze vlastnit smartphone s OS Android, mít u nás založený podnikatelský účet a uzavřít smlouvu na pobočce banky,“ říká segmentový manažer Raiffeisenbank Jiří Zeman.

Aplikace je určena zejména živnostníkům nebo malým podnikatelům s menším objemem transakcí, kteří přijímají karty v menším množství nebo jsou často na cestách. Případně ji lze využít jako doplněk pro stávající platební terminály. 

„Lidé dnes stále častěji platí kartou, kartou v mobilu, a dokonce i chytrými hodinkami. Přinášíme proto firmám a živnostníkům možnost, jak jednoduše rozšířit možnosti placení i pro jejich zákazníky,“ říká Kateřina Štěrbová, generální ředitelka EVO Payments International v České republice. 

S aplikací nejsou spojeny žádné měsíční poplatky, zákazník platí pouze v případě, kdy ji opravdu využívá. Elektronické stvrzenky se zasílají jednoduše e-mailem.

Aplikaci REVO SoftPOS může využít každý, kdo vlastní chytré mobilní zařízení s NFC čtečkou a zároveň s OS Android 8 a vyšší. REVO SoftPOS je k dispozici ke stažení na Google play. 

Více informací na  www.rb.cz/mobiljakoterminal

Základní informace o Raiffeisenbank a.s.

Raiffeisenbank poskytuje široké spektrum bankovních služeb soukromé i firemní klientele již od roku 1993. Klienty obsluhuje po celé České republice. Podle celkových aktiv je Raiffeisenbank pátou největší bankou na českém trhu. Majoritním akcionářem banky je rakouská finanční instituce Raiffeisen Bank International AG (RBI).