Předsednictvo Pirátské strany pověřilo předsedu podpisem koaliční smlouvy vznikající vlády. Dokument musí nyní ratifikovat členská základna

Praha, 7. listopadu 2021 – Republikové předsednictvo Pirátské strany dnes jednohlasně pověřilo předsedu strany Ivana Bartoše podepsáním koaliční smlouvy vznikající vlády. K tomu má dojít zítra. Smlouva bude následně předána k ratifikaci nejvyššímu orgánu Pirátů, kterým je Celostátní fórum. Výsledek celostranického referenda by měl být znám v pondělí příští týden. 

„Vážím si podpory předsednictva strany, zítra tedy s pověřením republikového předsednictva podepíši koaliční smlouvu mezi SPOLU a Piráty a Starosty. Stěžejní nyní bude ratifikace dokumentu všemi členy naší strany, tedy celostátním fórem. Chceme dát všem Pirátkám a Pirátům co možná nejvíce informací týkajících se takto důležitého rozhodnutí, aby mohlo dojít k opravdu informovanému a demokratickému rozhodnutí. Do pátečního rána povedeme vnitrostranickou rozpravu, poté bude zahájeno hlasování, které potrvá do pondělního večera. Celostátní fórum, tedy členové, si ale mohou vzhledem k závažnosti rozhodnutí vyžádat více času na prostudování všech materiálů či rozpravu,” uvedl předseda strany Ivan Bartoš.