Chord Electronics zesílil úroveň IT bezpečnosti a komunikaci s Kerio Control a Kerio Connect  

Řešení GFI umožnila britskému výrobci hi-fi vybavení překonat výzvy spojené s nárůstem online útoků a práce zaměstnanců z domova

PRAHA, 9. listopadu 2021 – Společnost GFI Software, dodavatel řešení pro bezpečnost a správu v podnikových sítích, uvedla, že Chord Electronics Ltd., přední výrobce profesionálních hi-fi vybavení, se rozhodla vyřešit své bezpečnostní a komunikační výzvy s produkty Kerio Control a Kerio Connect. Obě řešení společnost zprovoznila s pomocí IT dodavatele Invicta Linux, partnera GFI Software ve Velké Británii.

„V poslední době zažíváme poměrně úspěšné období, rozšiřujeme se, a s tím také přichází větší pozornost ze strany kybernetických útočníků,“ řekl Matt Bartlet, výkonný ředitel Chord Electronics. „S obchodní expanzí navíc rozšiřujeme perimetr naší podnikové sítě, což znamená větší počet pracovníků, kteří potřebují komunikovat vzdáleně či z domova s využitím nejrůznějších typů zařízení na více platformách.“     

Z těchto důvodů nahradila společnost původní bezpečnostní řešení hardwarovým zařízením Kerio Control, které pomáhá efektivně bránit před viry a malwarem a chránit firemní síť s pomocí firewallu a IPS funkčnosti. Velmi cenným přínosem je v rámci řešení také integrovaná VPN síť umožňující pracovníkům přistupovat k síti z domova stejně bezpečně, jako by seděli v kanceláři. To bylo obzvláště přínosné během nedávného lockdownu.

Řešení Kerio Connect poskytuje firmě především přístup k elektronické poště a kalendářům kdykoliv, odkudkoliv a z jakéhokoliv zařízení. To je v současném pracovním prostředí Chord Electronics klíčové, protože pracovníci používají širokou škálu zařízení včetně PC, Maců a chytrých telefonů provozovaných na platformách Windows 10, MacOS, Linux a v mobilních prostředích. Důležitým prvkem je dnes také,
v kombinaci s Kerio Control, možnost bezpečně pracovat z vlastních BYOD zařízení.  

„I když je těžké přesně kvantifikovat přínos obou instalovaných řešení, tak určitě mohu říci, že bez nich by uplynulých 12 měsíců bylo pro nás mnohem náročnějších a pocítili bychom značný finanční dopad na náš byznys,“ dodal Matt Bartlet.

O Chord Electronics

Chord Electronics je vedoucí britská společnost ve svém oboru, která od roku 1989 vyvíjí a vyrábí výkonné hi-fi audio vybavení jak pro běžné spotřebitele, tak pro profesionální využití ve studiích. Firma vyrábí široké spektrum produktů od výkonných zesilovačů k integrovaným zesilovačům, předzesilovačům, DAC konvertorům a přenosným hudebním streamerům. Své výrobky dodává přímo do britských obchodů a prostřednictvím distributorů do celého světa.

O GFI

Společnost GFI Software vyvíjí špičková IT řešení umožňující podnikům monitorovat, spravovat a chránit své sítě s minimálními potřebami administrace. GFI podporuje komunikační a bezpečnostní platformy u desítek tisíc svých zákazníků s využitím řešení pro zabezpečení sítí, webový monitoring, antispam, patch management, správu zranitelnosti, faxování a archivaci. GFI prodává své produkty prostřednictvím globální sítě tisíců prodejních partnerů. Společnost je držitelem řady ocenění a certifikátů včetně certifikátu Microsoft Gold ISV Partner. Více o GFI Software naleznete na http://www.gfi-software.cz nebo  http://www.gfi.com.