Společnost BenQ podporuje iniciativu neziskové organizace One Tree Planted prostřednictvím soutěže Inspirováno přírodou

Eindhoven, Nizozemsko, 9. listopadu 2021 – Společnost BenQ vyhlásila designovou soutěž Inspirováno přírodou a ve spolupráci s neziskovou organizací One Tree Planted vysadí jeden strom za každý obdržený příspěvek, který se kvalifikuje do soutěže.

One Tree Planted je nezisková organizace, jež realizuje globální projekty s místními komunitami, které mají pozitivní vliv na přírodu, lidi a živočichy. Společnost BenQ se proto rozhodla podpořit jeden z probíhajících projektů v Evropě. Na základě popularity předchozích soutěží, které se konají každoročně a jsou oblíbené u komunity designérů v celé Evropě, přitom odhaduje, že budou vysazeny stovky stromů.

Steve Chu, prezident společnosti BenQ Europe:

„Rozhodnutí podpořit neziskovou organizaci One Tree Planted formou této kampaně, jejímž smyslem je inspirovat se přírodou, pro nás bylo zcela přirozené. Příslib naší značky – Protože na tom záleží – se zdá být obzvláště relevantní právě nyní, kdy nám všem pandemie pomohla uvědomit si hodnotu přírody. Prostřednictvím této spolupráce potvrzujeme náš závazek k udržitelnosti a podporujeme nesmírně užitečný projekt výsadby stromů po celé Evropě, jehož účelem je přispět k obnově lesů.“

Ve spolupráci se svými partnery, mezi něž patří společnost LUMESCA GROUP specializující se na digitální zobrazování a grafiku, vyzývá soutěž BenQ DesignVue – Inspirováno přírodou všechny designéry, aby vytvořili spořič obrazovky inspirovaný přírodou a získali tak šanci vyhrát monitor BenQ DesignVue a 1000 eur. 

Soutěž hodnotí tým odborníků uznávaných ve svých oborech, jako je vizuální umělkyně Flóra Borsi, grafický designér a instruktor a specialista na software Adobe Martin Perhiniak a digitální umělec Nemanja Sekulic. Zájemcům o účast v soutěži společnost BenQ radí, aby nechali přírodu stát se jejich múzou při objevování a poznávání krás nádherných scenérií. 

Uzávěrka pro odeslání příspěvků je 30. listopadu 2021 a vítězové budou vyhlášeni 15. prosince 2021 nebo krátce po tomto datu.

Více informací včetně pokynů, jak se zapojit, naleznete na adrese: https://www.benq.eu/en-eu/news/events/designvuecompetition2021.html

O společnosti BenQ Corporation

BenQ Corporation, přední světový dodavatel inovativních řešení a technologií, byla založena s dlouhodobou vizí „Přinášet potěšení a kvalitu do života“ („Bringing Enjoyment and Quality to Life“). Jejím cílem je zlepšovat a obohacovat všechny aspekty života uživatelů. Zaměřuje se proto na věci, na kterých dnes lidem nejvíce záleží – životní styl, podnikání, péče o zdraví a vzdělání, to vše s vidinou umožnit lidem lépe žít, být efektivnější, zdravější a vzdělanější. Široké portfolio nabízených produktů zahrnuje digitální projektory, monitory, interaktivní velkoformátové displeje, mobilní telefony, reproduktory, digitální fotoaparáty, kamery, mobilní výpočetní zařízení a osvětlení.  V duchu motta “Protože na tom záleží”.

O skupině BenQ Group

BenQ Group je dynamická skupina s ročním obratem přes 20 miliard dolarů. Skládá se z více než 15 nezávislých společností, působících ve 30 zemí světa napříč odvětvími. Celkový počet zaměstnanců přesahuje 100 000. Každá jednotlivá společnost je uznávaným lídrem ve svém oboru, přispívajícím k rozsáhlým zdrojům, výzkumu, vývoji a síle celku. Díky oborové specializaci každé společnosti pokrývající celou škálu produktů napříč odvětvími, disponuje BenQ Group velmi výkonným řetězcem s bezkonkurenční schopností dodávek kritických komponent a řešení světové úrovně v těchto oblastech: TFT-LCD, zelená energie, šetrné chemické prostředky a pokročilé materiály, osvětlení, návrhy integrovaných obvodů, přesné lékařské přístroje a vybavení, systémová integrace, vlastní značkové produkty a služby. BenQ Group se zavázala k ziskovému a udržitelnému podnikání, které sdílí její dlouhodobou vizi „Přinášet potěšení a kvalitu do života“ („Bringing Enjoyment and Quality to Life”). 

Mezi společnosti BenQ Group patří: BenQ Corporation, AU Optronics Corporation (přední světový výrobce velkoplošných TFT-LCD panelů), Qisda Corporation, Darfon Electronics Corporation, BenQ ESCO Corp., BenQ Materials Corp., BenQ Guru Corp., BenQ Medical Center, BenQ Medical Technology Corp., BriView Co., Ltd., Daxin Materials Corp., Dazzo Technology Corp., Forhouse Corp., Lextar Electronics Corp. a Raydium Semiconductor Corp.