ASKfm spustila svůj vlastní motor umělé inteligence a okamžitě zvýšila zapojení uživatelů o 20 % až 50 %.

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak důležité je položit správnou otázku? Dobrá otázka vám může pomoci získat znalosti, které potřebujete, nebo vás spojit se zajímavými lidmi a dokonce získat přátele. To je cílem sociální sítě ASKfm – spojuje lidi prostřednictvím jejich dotazů. Zní to jednoduše, že?

Odesláním dotazu mnoha lidem ve svém okolí uživatel očekává, že získá různé názory, naváže známosti nebo zjistí odpověď na otázku, kterou nelze najít na Wikipedii.

Dříve byl výkřik (hromadná otázka) zaslán skupině náhodných uživatelů kolem autora.

Umělá inteligence nyní zohledňuje velikost země, do které je zpráva odeslána, analyzuje denní dobu a počet otázek, které lidé kolem autora v tuto chvíli posílají.

„Chceme udělat komunikaci uživatelů zajímavější a propojit ty, kteří mají společná témata pro komunikaci. Vždy je cenné nechat si poradit nebo názor od člověka, který tématu rozumí. Toho chceme dosáhnout zasláním dotazu ne náhodným lidem, ale těm, kteří na to s větší pravděpodobností odpoví!“ – Tomáš Jundo, vedoucí produktu, ASKfm

Chytrý motor poskytuje pouze otázky, které jsou pro uživatele zajímavé. Otázky jsou navíc primárně doručovány uživatelům, kteří jsou právě online, aby poskytli nejrychlejší odpovědi.

První výsledky testů ukázaly nárůst zapojení uživatelů v různých lokalitách z 20 na 50 % a dále rostou souběžně s tréninkem AI a jejím zdokonalováním.
Chcete se zapojit do učení sociální sítě nebo si vyzkoušet, jak přesně vám umělá inteligence najde partnera? Stačí poslat dotaz v ASKfm!