Accolade připravuje už čtvrtý španělský projekt. Tentokrát v Andalusii u města Sevilla

15. listopadu 2021, Praha – Skupina Accolade, která se zabývá investicemi do infrastruktury pro moderní a udržitelné podnikání, reaguje na poptávku na španělském trhu a za rok od vstupu na trh připravuje už čtvrtý projekt. V Andalusii poblíž čtvrtého největšího španělského města Sevilla investuje do pozemků, na kterých vyroste moderní průmyslová hala o rozloze více než 11 tisíc m2. Hodnota projektu dosahuje téměř 11 milionů eur.

Investice navazuje na předchozí tři projekty ve Španělsku, dva ve Valencii a jeden ve Vitorii, jejichž hodnota dohromady činí 70 milionů eur. Nová prvotřídní hala bude stejně jako předchozí budovy aspirovat na vysokou úroveň certifikaci BREEAM.

Ukázalo se, že v okolí španělské Sevilly je u průmyslových hal velmi nízká nabídka, přitom je v oblasti vysoká poptávka a dostatek pracovních sil, což dohromady představuje skvělou příležitost pro náš další růst. S potěšením budeme španělskému trhu zajišťovat moderní a udržitelné průmyslové nemovitosti, kterých se firmám podnikajícím na pátém největším trhu EU nedostává,“ uvedl k projektu Milan Kratina, CEO Accolade.

Umístění parku poblíž Sevilly poskytuje skvělé strategické podmínky, centrum města je vzdálené 20 minut a letiště 13 minut, praktická je také návaznost na dopravní okruh. Místní úřady jsou na rozvoj podnikání dobře připraveny a spolupracují, pozemek leží přímo v zóně určené pro průmyslový park. Přestože v Seville a okolí žije více než 2 miliony obyvatel, nabídka skladovacích prostor v oblasti je velmi nízká. Výstavba haly začne v druhém čtvrtletí příštího roku a potrvá přibližně 9 měsíců.

Kontakt pro média: Pavlína Křivancová, e-mail: pavlina.krivancova@amic.cz, tel: +420 776 100 009

Pro Editory:

Accolade Holding, a.s. poskytuje prvotřídní infrastrukturu pro podnikání v Evropě. Nejčastěji pro nájemce světových značek z oblastí e-commerce, zpracovatelského průmyslu a logistiky. V České republice, Polsku, Německu, Slovensku, Španělsku a Nizozemí vlastní síť 41 industriálních parků s certifikací BREEAM zaručující udržitelný a šetrný přístup k životnímu prostředí. Za deset let existence vytvořila společnost portfolio komerčních nemovitostí o rozloze téměř 3 mil. m². Aktuální hodnota portfolia dokončených průmyslových parků dosahuje hodnoty 2,6 mld. eur. Neinvestuje pouze do výstavby nových projektů, ale také do revitalizace zanedbaných brownfieldů. Jejich podíl v portfoliu společnosti aktuálně dosahuje téměř 40 %. Celková plocha obnovených lokalit dosahuje více než 1,1 mil. m2. V roce 2014 založila skupina fond prvotřídních průmyslových nemovitostí Accolade Fund Sicav, do kterého mohou investovat kvalifikovaní investoři a podílet se tak na rozvoji moderního průmyslu. V roce 2017 koupila skupina provozovatele druhého nejfrekventovanějšího letiště v České republice, Brno-Tuřany. Dynamický růst a udržitelný rozvoj jsou pro Accolade prioritou. I díky tomu se skupina v roce 2019 stala nejrychleji rostoucí firmou v České republice dle prestižního žebříčku Financial Times. Za investice do nových environmentálních řešení v oboru průmyslových nemovitostí byla společnost v roce 2020 oceněna certifikací udržitelnosti BREEAM úrovně „Outstanding“. Budova v revitalizovaném areálu chebských strojíren se tak s rekordním skóre stala nejekologičtější industriální budovou na světě. Do budoucna plánuje Accolade vybudovat polygon pro vývoj a certifikaci vozidel s autonomním řízením, který bude sloužit jako centrum výzkumu a vývoje, kde budou působit ty největší kapacity z oboru. Skupina dlouhodobě podporuje dobročinné projekty a organizace. Vedle podpory hendikepovaným investuje do kultury, sportu, vědy i vzdělání. V lokalitách, kde působí, spolupracuje s městskými samosprávami a podporuje občanskou vybavenost a místní rozvoj. Cílem Accolade je být odpovědným partnerem, dobrým sousedem a celkově vytvářet z regionů, kde skupina působí, lepší místo pro život. Accolade klade důraz také na vytváření vhodných pracovních podmínek, podporu rovných příležitostí a zaměstnance motivuje a podporuje v osobním rozvoji. Více na www.accolade.eu. Data k 30. 6. 2021