Aplikace PlanRadar je na každé stavbě spolehlivý parťák

15. 11. 021, Praha – Uživatelsky je aplikace snadná, ostatním bych ji doporučil, říká o aplikaci PlanRadar, Martin Lakomý, Construction Manager ze společnosti Colliers. PlanRadar je systém řízení stavebních a realitních projektů prostřednictvím uživatelsky přívětivé aplikace na mobil, počítač i tablet. Používá ji dnes už 13 tisíc uživatelů v 55 zemích světa, v Česku by se do konce roku počet klientů mohl pohybovat kolem tisícovky.

„Teď ji využívám hlavně pro vady a nedodělky, ty jsme dřív řešili na papíře. Máme však pak problém s jejich přesným umístěním. Snažili jsme se najít program, který vady digitalizuje, takže jsou vidět na půdorysu, a dodá k nim fotky. Viděl jsem i jiné aplikace, které se mi líbily, ale z PlanRadaru mě všechno ukázali a proškolili mě,“ vysvětluje Lakomý. Dodává, že mu aplikace výrazně usnadnila práci: „Fotografie, místo v mapě, pdf a export během pár minut.“

Martin Lakomý dříve sepisoval vady a nedodělky do souboru, přidal fotky, dodělal data a poslal jako zip. Mnohdy musel kvůli srozumitelnosti využívat excel a stálo ho to i 3 hodiny práce. „Navíc nebylo jasné, kde to místo přesně je. Dnes už na místo často ani osobně nemusím, kolegové mají přesnou mapu. Rád bych se vzhledem k pozitivním zkušenostem toho s aplikací naučil víc, je to dobrá věc a určitě bych ji doporučil i dalším firmám. A pokud se náš tým rozšíří, budou ji využívat i kolegové,“ doplňuje manažer. 

Mezi další zákazníky PlanRadaru dnes patří například společnosti HB Reavis, Geosan, Bak, Hinton, Imos, CBRE, CTP, Strabag nebo Siemens. HB Reavis dokonce aplikaci využívá při stavbě nejvyšší budovy v EU Varso Place ve Varšavě.

O společnosti PlanRadar 

PlanRadar je softwarové řešení webových služeb nezávislé na platformě (SaaS) určené pro stavební a realitní profesionály. Používá se pro stavební dokumentaci a komunikaci, řízení závad a úkolů, certifikaci, údržbu, předání projektů atd. Prostřednictvím webové aplikace (pro všechny prohlížeče) a aplikací pro všechny smartphony a tablety (iOS, Android a Windows) je možné zaznamenávat, dokumentovat, komunikovat a sledovat jakýkoli druh informací prostřednictvím digitálních stavebních plánů nebo BIM modelu. Digitalizace pracovního postupu zlepšuje spolupráci mezi zúčastněnými stranami projektu, snižuje chybovost, šetří čas všem účastníkům stavebního procesu a zvyšuje efektivitu bez nutnosti školení. Společnost PlanRadar se sídlem ve Vídni byla založena v roce 2013 a v současné době má více než 10 000 klientů ve 46 různých zemích. Více o společnosti na planradar.com/cz