Finance Pale Fire Capital bude řídit Jiří Ponrt

Praha, 15. listopadu 2021 – Do Pale Fire Capital na pozici finančního ředitele skupiny nastupuje bývalý CFO Alza.cz Jiří Ponrt. Jeho hlavním úkolem bude řízení financí skupiny, podpora finančního řízení v jednotlivých firmách v portfoliu a hledání nových investičních příležitostí. 

Pracovité talentované a ambiciózní lidi s vysokými morálními hodnotami a chutí učit se, růst, pomáhat, naslouchat, sdílet know-how a touhou odpovědně budovat a kultivovat naši společnost – takové lidi PFC hledá nejen do firem ve svém portfoliu, ale i k sobě do core týmu.

Jiří Ponrt má rozsáhlé a mnohaleté zkušenosti s finančním řízením firem včetně zákaznických finančních služeb a implementací různých platebních metod, a to lokálně i globálně. Podílel se na růstu Alza.cz, kde vedl 7,5 let finance a vybudoval zde více než stočlenný pracovní tým. S ním stál mimo jiné u zavedení plateb kryptoměnami či řady inovativních finančních služeb, spadaly k němu i aktivity pro 10 evropských trhů. Několik let působil ale i mimo finance, a to v obchodu a trade marketingu, včetně role obchodního ředitele. Řídil vícekanálové podnikání například v oblastech FMCG či farmacie.

„Finanční rozvoj portfolia, důraz na dlouhodobý růst a podpora finančního řízení jsou pro nás klíčové. Rozhodli jsme se svěřit vedení těchto aktivit Jiřímu Ponrtovi, neboť nás přesvědčil svými mnohaletými pracovními zkušenostmi, expertizou i profesními kvalitami a vedle toho nám sedí i jeho osobnost sportovce se smyslem pro fair-play,“ uvedl Dušan Šenkypl, partner PFC.   

„Po posledních více než 7 letech na jedné pozici, byť ve velmi dynamicky rostoucí firmě, jsem cítil silnou potřebu změny a dalšího růstu. Nástup do PFC vnímám zejména jako obrovskou příležitost rozšířit své znalosti a také prostor pro předání toho, co jsem se v dosavadním životě naučil. Mým cílem bude pomoci růst skupině i jednotlivým firmám v portfoliu a podporovat je při naplňování globálních ambicí. Těším se na pestrý tým, atraktivní obsah práce a zajímavé filantropické aktivity, kterým se skupina věnuje,“ doplňuje Jiří Ponrt, finanční ředitel skupiny PFC.

Jiří Ponrt vystudoval VŠE v Praze a ACCA. Zkušenosti s finančním řízením, dynamickým prostředím či implementací inovativních služeb  doma i v zahraničí nasbíral například ve skupině Danone/Nutricia, CK Fisher nebo Alza.cz. Za své aktivity byl Ponrt oceněn – v roce 2016 se umístil v prestižní soutěži TOP CFO v České republice na 2. místě, o rok později na 3. místě. 

Jiří Ponrt je ženatý, má dvě děti. Odpočívá aktivně při sportu, rád jezdí na horském kole, plave, lyžuje a cestuje – je klasický “batůžkář”, nejraději cestuje mimo turistické oblasti.