Finančním ředitelem skupiny Packeta se stal David Soukup 

Tisková zpráva (15. listopadu 2021) – Na pozici Chief Financial Officer (CFO) skupiny Packeta, majitele Zásilkovny, nastoupil David Soukup. V této pozici je zároveň členem nejužšího vedení a podílí se na strategických rozhodnutích a směřování Packety. Jako CFO bude řídit oddělení financí a nákupu s cílem splnit ambiciózní růstové plány skupiny. Do Packety přichází z pozice obchodního ředitele LINET Group. 

„David přináší do Packety bohaté zkušenosti z manažerské pozic v oblasti byznys, financí i consultingu v mezinárodních firmách. Věřím, že bude platným členem týmu a pomůže nám naplnit naše plány související s další expanzí a růstem skupiny. Packetu čekají další výzvy a další rychlý růst především v zahraničí a na oblast financí skupiny budou v tomto ohledu kladeny vyšší nároky. Skupina Packeta se bude také ve větší míře zaměřovat na případné další akvizice,“ říká Simona Kijonková, zakladatelka Zásilkovny a CEO skupiny Packeta. 

„Jsem velmi rád, že mohu být součástí týmu Packety a podílet se na realizaci jejích růstových ambicí. Těším se na vzájemnou spolupráce a všechny výzvy, které takto rychle rostoucí byznys s sebou přináší,“ dodává David Soukup, nový CFO Packety. 

David Soukup v minulosti pracoval na manažerských pozicích ve společnostech jako Linet Group, United technologies nebo Volvo Group a v poradenství pro společnost McKinsey & Company. Volný čas tráví především s rodinou, rád cestuje a věnuje se tenisu, cyklistice a lyžování.

V letošním roce cílí skupina Packeta na obrat ve výši 5,2 miliardy korun a 75 milionů přepravených zásilek v celkové hodnotě 84 miliard korun.

Zásilkovna

Zásilkovna je ryze český franšízový logisticko-technologický projekt Simony Kijonkové, který vznikl v roce 2010. Od té doby se vypracoval mezi nejúspěšnější společnosti v Česku, které poskytují komplexní logistické služby pro internetové obchody. Zásilkovna je součástí 14 společností holdingu Packeta, který působí v 8 zemích, do 33 zemí doručuje. Holding řídí Simona Kijonková. Zásilkovna provozuje také úspěšnou službu Mezi námi pro doručování zásilek mezi fyzickými osobami. Packeta má aktuálně více než 8 000 vlastních výdejních míst (v ČR je to téměř 6 000 VM), téměř 92 000 partnerských výdejních míst a spolupracuje s více než 30 000 e-shopy. Obrat skupiny byl v roce 2020 2,5 miliardy korun, počet přepravených zásilek 40,5 milionů kusů. Více na www.zasilkovna.cz / www.packeta.com.