Titul z Guseppe MČR v League of Legends putuje do Liberce za týmem SINNERS

Šampionát Vodafone MČR v počítačových hrách zná další letošní vítěze. Turnaj Guseppe MČR v League of Legends ovládli liberečtí SINNERS, kteří tak ukončili čtyřletou nadvládu celku eSuba. Stříbro si odnáší Dynamo Eclot a bronzová příčka připadla hráčům eSuby. Další turnaj v rámci Vodafone MČR v počítačových hrách proběhne před živým publikem v Brně, kde se uskuteční zápasy těch nejlepších střelců v Counter-Strike: Global Offensive.

Osm nejúspěšnějších týmů populární hry League of Legends se utkalo o titul českého šampiona a 100 000 korun. Ve vyřazovací části se nakonec proti sobě postavily týmy eSuba s Dynamem Eclot a SINNERS nastoupili proti Brute Talents. Hned první zápas přinesl velké překvapení – po výsledku 2:1 nastalo zklamání týmu eSuba. Ta se vůbec poprvé v historii MČR neprobojovala do finále League of Legends. Pro SINNERS se tak po vypadnutí jejich největšího rivala objevila šance na zisk příčky nejvyšší. A té opravdu využili. Nejprve perfektně zvládli semifinále s Brute Talents a následné finále ovládli poměrem 3:1. Lolkaři tak navázali na loňský triumf svých spoluhráčů z CS:GO sekce. Ti budou i letos největšími kandidáty na titul. 

MČR už příští týden v Brně

Vrcholem Vodafone MČR v počítačových hrách bude bezpochyby turnaj ve hře Counter-Strike: Global Offensive, na který se budou moci těšit diváci na Brněnském výstavišti od 24. do 28. listopadu. Zde se mezi hráče rozdělí rovný milion korun. V rámci vstupenky se diváci mohou podívat i na turnaj Samsung MČR v mobilních hrách, kde změří své síly hráči Brawl Stars a LoL: Wild Rift. Kromě SINNERS se mezi hlavní favority řadí týmy ENTERPRISE, Entropiq Prague a eSuba. Všechny důležité zápasy budou k vidění na Twitch kanále PLAYzoneCZ, facebookovém profilu Prima COOL a na HbbTV televizních stanic Prima. Posledního šampiona pak v prosinci pozná battle royale titul PUBG, čímž symbolicky uzavře český esportový rok 2021.

Program finále Vodafone MČR v počítačových 

DatumHerní titulFormát
24. 11. až 28. 11.CS:GOživě v Brně
11. a 12. 12. PUBGonline

Strategickým partnerem se pro letošní Vodafone MČR v počítačových hrách opět stal operátor Vodafone, titulárním partnerem turnaje v League of Legends pak Dr. Oetker a pizza Guseppe. Generálními partnery jsou sázková kancelář Tipsport a výrobce počítačů HAL3000, výrobce hardwaru AORUS a výrobce monitorů AOC. Hlavními partnery soutěže jsou výrobci herního příslušenství HyperX, Predator a DEV1S. Mediálním partnerem turnaje je herní magazín Score, hip-hopové rádio SPIN a vydavatelství AVERIA LTD. Oficiální podporu poskytlo Vodafone MČR v počítačových hrách statutární město Brno. Vstupenky jsou k dostání na webové stránce https://www.mcrpc.cz/listky

O PLAYzone

Agentura PLAYzone se zaměřuje na pořádání herních eventů, online marketing v herní komunitě, profesionální živé přenosy z herních i neherních akcí a také každoroční pořádaní Mistrovství České republiky v počítačových hrách a Mistrovství České republiky v mobilních hrách, která jsou považována za vrcholné esportové akce roku. Velkou aktivitou je také portál PLAYzone.cz, jenž je nejnavštěvovanějším herním portálem na českém internetu a jehož náplní je každodenní pořádání turnajů a zpravodajství z domácího i zahraničního světa progamingu, společně s celou řadou komunitních aktivit. V roce 2019 se strategicky spojila se stanicí Prima COOL. Cílem tohoto spojení je rozvoj esportu a dále pak zatraktivnění televizního a online vysílání na Prima COOL.

O Vodafone MČR v počítačových hrách 

Vodafone Mistrovství ČR v počítačových hrách je vrcholná akce profesionálního a poloprofesionálního hraní (progamingu) České i Slovenské republiky. Turnaj s dlouholetou tradicí byl obnoven po tříleté pauze v roce 2011 společností PLAYzone, která se stala jeho novým pořadatelem. Více informací naleznete na oficiálních webových stránkách: https://www.mcrpc.cz/.