TP-Link Archer AX55: Vyšší stabilita sítě v nové éře domácí konektivity

Česká republika, Praha – 16. listopadu 2021 – Společnost TP-Link, přední světový dodavatel síťových produktů a zařízení pro chytrou domácnost, představuje na trhu novinku v podobě AX3000 bezdrátového routeru Archer AX55 s podporou nejnovějšího standardu Wi-Fi 6 (802.11ax), díky kterému dosahuje maximální přenosové rychlosti až 3 000 Mb/s.

Neuvěřitelná rychlost pro datově náročné on-line aktivity
Nároky na šířku pásma (bandwidth) jsou i u domácího připojení k internetu stále vyšší, což znamená, že se přizpůsobili i výrobci. Jedním z nejflexibilnějších v tomto směru je právě TP-Link, který jednotlivá zařízení s podporou Wi-Fi 6 vypouští postupně na trh už více než rok. U nejnovějšího modelu Archer AX55 je nejnovější generace Wi-Fi v porovnání s klasickým 4streamovým Wi-Fi 5 routerem o 250 % rychlejší. A to už stojí za upgrade.

Novinka je určená nejen k tomu, aby průměrné domácnosti zajistila nadstandardní připojení více koncových zařízení současně, ale například i k realizaci datově natolik náročných aktivit, jako je streamování videa ve vysokém rozlišení. A to v danou chvíli nejen na jedno zařízení. Díky nejnovějšímu standardu Wi-Fi 6 si můžete užít vyšší rychlosti, menší odezvy a vyšší kapacitu připojení, takže současně může některý z vašich členů rodiny hrát nejnovější on-line herní tituly a vy přitom nerušeně sledovat video přes internet. A to bez čekání a složitého načítání.

Stabilní připojení, pořád
Samozřejmostí jsou i technologie, které má router navíc a které dále zajišťují vyšší rychlost a stabilitu. Jde třeba o 4 externí antény, technologii Beamforming (modelování paprsku) a OFDMA, díky kterým tenhle router dokáže zajistit připojení pro desítky zařízení současně, a to bez vnímatelné odezvy. Například zmíněná technologie OFDMA dokáže navýšit kapacitu sítě čtyřnásobně.

Celé to pohání účinná a pokročilá čipová sada Qualcomm v kombinaci s pamětí s velkou kapacitou. Díky tomu se s routerem Archer AX55 můžete spolehnout na rychlé připojení s minimální latencí, a to i v době největšího využití sítě.

Konstrukce zabraňuje přehřívání routeru
Router se ani při maximálním využití nezahřívá a nehrozí u něho žádné snižování výkonu z důvodu přetížení. Je totiž vybavený větším chladičem a zdokonalenou konstrukcí pouzdra, díky čemuž chlazení bohatě dostačuje k tomu, aby vaše síť mohla běžet vždy naplno, a to v řadě různých prostředí a scénářů využití.

Zabezpečte svou síť díky řešení HomeShield
Díky použitému řešení TP-Link HomeShield poskytuje router pokročilé zabezpečení pro neomezený počet připojených klientů, které chrání před DDoS útoky, škodlivými weby a narušením portů. Díky tomu je zvýšena úroveň vašeho soukromí i ochrany dat. K dispozici jsou třeba vylepšené zabezpečení pro připojená IoT zařízení, robustní rodičovská kontrola nebo špičkové zabezpečení od společnosti Avira®. Novou úroveň bezpečnosti zajišťuje i podpora nejnovějšího standardu šifrování WPA3.

TP-Link OneMesh zajistí flexibilní síť
Wi-Fi router TP-Link Archer AX55 podporuje technologii OneMesh, díky které nabízí bezproblémové pokrytí celé domácnosti bez výpadků a prodlev. Při rozšíření sítě s OneMesh extenderem se budou připojená zařízení automaticky přepínat mezi zdroji signálu podle toho, který zdroj právě vysílá nejsilněji a nejefektivněji, a to bez přerušení komunikace.

Nastavení přes aplikaci i web
Již standardem je pak možnost snadného nastavení a obsluhy třeba přes mobilní aplikaci Tether, která je k dispozici pro Android i iOS. Alternativně lze využít i pokročilé webové rozhraní, které spustíte z libovolného zařízení vybaveného internetovým prohlížečem. Snadné sdílení médií a vytvoření vlastního privátního cloudu usnadňuje jeden rychlý integrovaný port typu USB 3.0.

Klíčové vlastnosti Archer AX55:

  • Gigabitová síť příští generace s rychlostí Wi-Fi 6 – 2 402 Mbit/s v pásmu 5 GHz a 574 Mbit/s v pásmu 2,4 GHz pro plynulejší streamování obsahu a rychlejší stahování
  • Připojení většího počtu zařízení – technologie OFDMA 4násobně zvyšuje kapacitu a umožňuje souběžné přenosy dat na více zařízení
  • Ultra nízká latence – hraní her a videohovory s rychlejší odezvou
  • Rozšířené pokrytí Wi-Fi sítě – čtyři externí antény s vysokým ziskem a technologie Beamforming společně zvyšují sílu signálu a spolehlivost Wi-Fi sítě v domácnosti
  • TP-Link HomeShield – vylepšené zabezpečení na ochranu před nejnovějšími kybernetickými hrozbami
  • Prodloužená výdrž baterie připojených zařízení – technologie Target Wake Time umožňuje zařízením komunikovat častěji, ale s nižší spotřebou energie
  • Kompatibilní s aplikací Alexa – ovládejte router pomocí hlasových příkazů a usnadněte si život s chytrým asistentem Amazon Alexa

Více informací o produktu naleznete zde:

https://www.tp-link.com/cz/home-networking/wifi-router/archer-ax55/

O společnosti TP-Link

TP-Link je celosvětovým dodavatelem síťových produktů dostupných ve více než 100 zemích světa.
Za dominantní tržní podíl na čínském trhu a pozici největšího světového poskytovatele WLAN řešení
vděčí inovativnímu přístupu oddělení výzkumu a vývoje, efektivní produkci a kvalitnímu řízení. Portfolio společnosti TP-Link zahrnuje bezdrátové routery a adaptéry, bezdrátové přístupové body, 4G routery, ADSL modemy, powerline adaptéry pro sítě LAN po domácím elektrickém vedení, IP kamery, print servery, SOHO/SMB routery a SOHO/SMB switche. Další informace naleznete ve webové prezentaci společnosti na adrese www.tp-link.com/cz.