TZ: Dyson Demo Zone poprvé v České republice: Vyzkoušejte inovativní technologie na vlastní kůži

Revoluční technologie ukryté v produktech značky Dyson si nyní mohou čeští zákazníci vyzkoušet v praxi. V pražské Metropoli Zličín byl otevřen první Dyson Demo Zone v České republice a zařadil se tak mezi úspěšné pop-up story v New Yorku, San Franciscu či Los Angeles. 

James Dyson, britský vynálezce a zakladatel společnosti nesoucí jeho jméno, proslul zavedením inovativních technologií, které posouvají kupředu svět vysavačů, čističek vzduchu i přístrojů pečujících o vlasy a účesy. Žehlička na vlasy Dyson Corrale s pohyblivými destičkami, fén Dyson Supersonic s unikátním nástavcem Flyaway proti polétavým vlasům, který funguje na principu Coanda efektu, stejně jako styler Dyson Airwrap, jenž umí sám natočit pramen a během jednoho kroku jej vysušit i vytvarovat. Unikátní vysavač Dyson V15 Detect využívá laser a piezo senzor, který nepřetržitě měří prachové částice a zobrazuje je na LCD displeji. Čistička vzduchu s teplovzdušným ventilátorem Dyson Pure Hot+Cool, která zachycuje 99,95 % alergenů a znečišťujících látek o velikosti pouhých 0,1 mikronů, zase zároveň v zimě zahřívá vzduch a v létě jej osvěžuje. Toto je jen krátký výčet unikátních technologií, které jsou ukryté v designově vyladěných přístrojích značky Dyson. Všechny pohromadě na jednom místě si je nyní mohou zákazníci prohlédnout i vyzkoušet v Metropoli Zličín v Praze.

Koncept pop-up store je trend, který se šíří po celém světě. Krátkodobé prodejní prostory umožňují představit nové produkty a zároveň uspořádat eventy, které tyto produkty přibližují. Dyson již otevřel Demo Zone například v New Yorku, San Franciscu či Los Angeles v USA, nyní stejný projekt přichází i do Prahy. Čeští zákazníci tak mohou technologie zažít na vlastní kůži a zároveň se osobně poradit s odborně proškoleným personálem. Díky tomu získají podrobné informace o každém přístroji z inovativní rodiny Dyson.    

O SPOLEČNOSTI DYSON

  • Dyson je globální technologická společnost se strojírenskými a testovacími provozy ve Velké Británii, v Malajsii, Singapuru a na Filipínách. Celosvětově společnost Dyson zaměstnává více než 13 000 lidí, z čehož je 5 850 inženýrů a vědců.

Výzkumný program společnosti Dyson nyní souběžně probíhá v USA, Japonsku, Číně, na Filipínách, ve Velké Británii, v Singapuru a Malajsii. Ve městě Hullavington vyrostlo na ploše restaurovaného letiště z druhé světové války druhé technologické centrum společnosti Dyson ve Velké Británii. Kromě areálu technologického centra společnosti Dyson o rozloze přes 300 hektarů v Hullavingtonu byl v roce 2019 dokončen i program renovace technologického střediska o rozloze cca 30 hektarů ve městě Malmesbury v hodnotě mnoha miliónů liber.

  • V listopadu 2020 společnost Dyson oznámila, že do roku 2025 zdvojnásobí své produktové portfolio a vstoupí do zcela nových oblastí – poprvé se tak dostane mimo sféru výrobků pro domácnost. V rámci podpory realizace těchto plánů oznámila společnost Dyson plán investic do moderních technologií a produktů na příštích pět let v hodnotě 2,75 miliardy liber. Tyto investice budou směřovat především do Singapuru, Velké Británie a na Filipíny a budou podloženy plány na rozšíření počtu techniků a vědců v oblastech, jako je vývoj softwaru, strojové učení a robotika.
  • Areál společnosti Dyson v Malmesbury v britském hrabství Wiltshire je domovem technologického institutu The Dyson Institute of Engineering and Technology, který byl otevřen v září 2017 a v roce 2020 se stal první vzdělávací institucí, které byly přiznány nové pravomoci k udělování titulů. Do dnešního dne společnost Dyson do svého institutu investovala 31,5 milionu liber. Studenti techniky neplatí na institutu žádné školné a vydělávají si plnou mzdu. Vedle svých vysokoškolských studií pracují společně se světovými odborníky z globálních strojírenských, výzkumných a technologických týmů v areálech Dyson ve Velké Británii na projektech určených k praktickému využití. Od prvního dne přispívají k rozvoji nových technologií, které zlepšují život po celém světě. Je to více než jen práce a více než jen titul, a přestože našim prvotním cílem je, aby u nás absolventi zůstali ještě dlouho po ukončení studia, nejsou ke společnosti Dyson nijak vázáni.
  • Nadace Jamese Dysona podporuje na mezinárodní úrovni zájem mladých lidí o oblast techniky a strojírenství – a to od školáků až po studenty a absolventy vysokých škol. Ocenění James Dyson Award je každoroční mezinárodní soutěž v designu, kterou pořádá Nadace Jamese Dysona a která oslavuje, podporuje a inspiruje příští generaci technických designérů. Je otevřena současným i nedávným studentům designu a techniky.