Nový výběr gastronomického průvodce MICHELIN pro Prahu vychází online dnes – 18. listopadu 2021

Hlavní město České republiky má dvě nové restaurace s oceněním Bib Gourmand 

Výběr roku 2021 nepřináší hlavnímu městu České republiky žádné nové hvězdičky, ale obě restaurace Field a La Degustation Bohême Bourgeoise obhájily jednu hvězdičku MICHELIN z loňska. 

Byla udělena dvě nová ocenění Bib Gourmand. Obě patří novým přírůstkům do našeho výběru:

The Eatery je stylová restaurace v industriálním stylu s otevřenou kuchyní a prostorným kuchyňským pultem, na kterém sympatičtí šéfkuchaři podávají denní menu složené z chutných a propracovaných sezónních receptů tradiční české kuchyně.

Dejvická 34 by Tomáš Černý je útulná, s upřímným nadšením provozovaná restaurace na levém břehu Vltavy severně od centra, kde šéfkuchař podepsaný pod názvem podniku přetváří dovážené suroviny té nejvyšší kvality do vybraných, chutěmi nabitých italských a českých pokrmů.

Na Kopci, Divinis a Eska obhájily své ocenění Bib Gourmand z loňska.

Gwendal Poullennec, mezinárodní ředitel průvodců Michelin, uvedl: „Jsme potěšeni, že jsme našli další dvě restaurace, které si zasloužily být přidány do našeho seznamu pražských restaurací s oceněním Bib Gourmand. Představují podniky, které v tomto městě nabízejí vysokou kvalitu za přijatelnou cenu a zároveň poctivou kuchyni s fantastickými chutěmi.“


Naši inspektoři objevili také 4 nové restaurace, které přidali do letošního výběru:

Výčep je novodobá restaurace ve stylu tradiční české pivnice, kde se podávají štědré porce chutných českých jídel v moderním pojetí, doplněné vynikajícími pivy.

Taro je restaurace s barovým sezením kolem otevřené kuchyně, která se zaměřuje na asijskou, především vietnamskou kuchyni a servíruje à la carte obědy a degustační večeře.

Bockem je osobité, vřele působící místo, kde jsou tradiční české chutě obohacovány moderními inspiracemi s nádechem originality.

A QQ Asian Kitchen, přátelská restaurace sídlící v hotelu Mosaic, která nabízí čerstvá jídla s výraznými chutěmi za přijatelnou cenu.

Gwendal Poullennec k tomu uvedl: „Praha nabízí pro každého něco a stále pestřejší výběr restaurací rozšiřuje její dynamickou kulinářskou scénu. Mnohé z těchto restaurací se nachází mimo centrum města: novodobé podniky, které odrážejí moderního ducha Prahy a zároveň respektují kulinářské tradice země.“

Výběr je zveřejněn pouze v digitální podobě – seznamy se nacházejí na webových stránkách průvodce MICHELIN a v bezplatných aplikacích průvodce MICHELIN iOS nebo Android.

Michelin, přední společnost na trhu v oblasti mobility, zvyšuje udržitelnou mobilitu svých zákazníků, vyvíjí a prodává udržitelné pneumatiky, služby a řešení uzpůsobená konkrétním potřebám zákazníků, poskytuje digitální služby, mapy a průvodce, díky nimž je cestování bohatší a stává se jedinečným zážitkem, a vyvíjí technologicky vyspělé materiály, které slouží různým průmyslovým odvětvím. Michelin sídlí ve francouzském Clermont-Ferrand. Působí ve 170 zemích, má 123 600 zaměstnanců a provozuje 71 továren, které v roce 2020 společně vyrobily okolo 170 milionů pneumatik. (www.michelin.com)