Globus zákazníkům nákupy pro Sbírku potravin zlevní a usnadní. Pomůže i mobilní aplikace

Všech patnáct hypermarketů Globus se v sobotu 20. listopadu zapojí do Sbírky potravin a svým zákazníkům darování zboží co nejvíce ulehčí. Globus totiž rozšířil pro den sbírky výčet trvanlivých potravin a drogerie s 20procentní slevou, usnadní volbu vhodného zboží označením v regálech a mobilní aplikace Můj Globus nabídne zboží pro Sbírku do nákupního seznamu. Stejně jako na jaře bude Sbírka potravin probíhat za přísných hygienických podmínek. Ty od darování zákazníky naštěstí neodrazují. Jen z hypermarketů Globus putovalo na jaře za jediný den sbírky pro potravinové banky na 30 tun zboží. Nejvíce ze všech obchodů v celé ČR se vybralo v Globusu v Českých Budějovicích. 

Situace okolo koronaviru a zdražování všech nákladů na život mohutně rozšiřuje řady lidí, kteří se ocitají ve hmotné nouzi. Hypermarkety Globus, které jsou dlouholetým partnerem Sbírky potravin, se ani tentokrát proto neváhají zapojit k významnému darovacímu dni. Ten se bude konat v sobotu 20. listopadu. Hypermarkety Globus zákazníkům darování usnadní a zrychlí hned několika praktickými způsoby

„Pro účely Sbírky jsme o celou pětinu zlevnili řadu zboží naší privátní značky. Zároveň zboží vhodné pro darování ukážeme v mobilní aplikaci Můj Globus tak, aby si jej zákazníci mohli snadno přidat do nákupního seznamu. Logem Sbírky potravin bude také označeno v regálech to, co je pro darování vhodné. Usnadníme a zrychlíme tak nákupy našim zákazníkům, aby i nyní mohli pohodlně darovat jídlo a drogerii těm, kteří to potřebují,“ řekla Aneta Turnovská, tisková mluvčí hypermarketů Globus.

Nejvhodnějšími pro darování jsou zejména trvanlivé potraviny, tedy těstoviny, rýže, konzervy, dětské výživy, trvanlivá mléka nebo cukr a sůl. Z drogistického zboží jsou nejčastěji potřeba mýdla, prací prášky, dětské pleny a kosmetika. Dobrovolníci budou v obchodech s označenými košíky logem Sbírky potravin přijímat dary od 8. do 18. hodiny.   

„Situace je stále závažnější. Do nouze se dostává čím dál více lidí a rodin, přitom těm, kterým byli v tíživé situaci před pandemií, se nyní krize většinou prohloubila. Ceníme si, že Globus a jeho zákazníci jsou našimi dlouholetými partnery a jsou ochotní neustále pomáhat. Děkujeme všem,“ řekla Veronika Láchová, ředitelka České federace potravinových bank.

Kdy jít darovat? Podívejte se třeba do aplikace

To, že jsou zákazníci hypermarketů Globus v darování velmi štědří, ukazuje devítiletá zkušenost, kdy se tyto hypermarkety do akcí zapojují. Mnoho z nich přichází v daný den právě proto, aby nakoupili pro potravinové banky. Součástí příprav před Sbírkou potravin tak pro hypermarkety Globus zahrnují nejen dostatečné zásoby trvanlivých potravin a drogerie, ale v posledních dvou letech také pečlivé dodržování hygienických opatření. Ty vedle dezinfekce rukou a ochrany úst pro všechny v hypermarketech znamenají i bedlivý dohled nad množstvím lidí uvnitř obchodu a dodržováním potřebných rozestupů. „Automaticky registrujeme počet příchozích a odchozích zákazníků a na našich webových stránkách i v mobilní aplikaci Můj Globus se mohou zákazníci dozvědět, jaká je právě kapacita daného hypermarketu. Naše hypermarkety jsou co do ploch vůbec největšími obchody v Česku a dodržování rozestupů je tak u nás velmi dobře možné,“ řekla Aneta Turnovská. 

Devátý rok s potravinovou sbírkou

Globus se letos zapojuje do sbírky devátým rokem a za tu dobu poslaly tyto hypermarkety do potravinových bank na 500 tun zboží. Přes 300 tun darovali zákazníci v potravinových sbírkách a další stovky tun postupně hypermarkety Globus darovaly potravinovým bankám na pravidelné měsíční bázi. 

Globus pro sbírku: 

2021 (jaro): 29,3 tun

2020: 43 tun 

2019: 41,3 tun

2018: 44,5 tun

2017: 40,5 tun

2016: 32 tun

2015: 28 tun

2014: 25 tun

2013: 12 tun

Celkem 305,6 tun

O společnosti / Poznámka pro editory:

Činnost rodinné společnosti Globus zahájil roku 1828 Franz Bruch otevřením obchodu s potravinami v sárském St. Wendelu. V současné době stojí v čele společnosti představitel již šesté generace rodiny Bruchů – Matthias Bruch. 

Na český trh vstoupil holding Globus v roce 1991 založením společnosti Globus Praha s.r.o. První český hypermarket byl otevřen 4. listopadu 1996 v Brně – Ivanovicích. V současné době se na území České republiky nachází 15 hypermarketů. Hypermarkety disponují kompletní vlastní výrobou v řeznictví, úplnou pekárenskou produkcí včetně cukrářství a vlastními restauracemi a kavárnami. Vlastní výroby Globus vyrábějí více než 700 potravin, které jsou označeny Poctivá výroba Globus. Globus ČR je držitelem několika ocenění Obchodník roku v kategorii „Prodejce potravin“, „Česká potravina“ nebo „Zlatý klas“. Více informací na www.globus.cz a https://www.facebook.com/GlobusCesko