Geis CZ: Připravenost zájemců o práci

Ačkoli to mnozí předpokládali, covid tuzemským pracovním trhem zamíchal méně, než by bylo potřeba. „Žádnou zásadní vlnu lidí, kteří museli opustit místa například v cestovním ruchu nebo v pohostinství a měli by zájem pracovat v našem oboru, tedy logistice, jsme rozhodně nezaznamenali,“ říká Jaroslava Šindelářová, HR manažerka logistické a přepravní společnosti Geis CZ. 


Jaroslava Šindelářová, HR manažerka logistické a přepravní společnosti Geis CZ

Právě přeprava zásilek, a to jak B2B, tak i ke koncovým zákazníkům přitom zaznamenala v časech lockdownů prudký růst a spolu s tím rostla i poptávka po zaměstnancích. „V době, kdy je na každého volného potenciálního zaměstnance, tedy člověka aktuálně nezaměstnaného, volných 100 pracovních míst, je to boj,“ dodává s nadsázkou Šindelářová a aktuální statistiky jí dávají za pravdu. 

Úřad práce ČR evidoval k letošnímu 31. říjnu 2021 celkem 251 689 uchazečů o zaměstnání a zaměstnavatelé jeho prostřednictvím nabízeli 352 454 volných pracovních pozic. „K tomu je ale potřeba připočíst místa, která se z různých důvodů skrze ÚP nenabízejí,“ upozorňuje Šindelářová a připomíná i lokální rozdíly. 

„Ve společnosti Geis CZ máme zhruba tisíc zaměstnanců na mnoha pobočkách po celé republice a každý region má své specifikum. Z velké části Královéhradeckého a Pardubického kraje ,stahujeʻ lidi závod Škody Auto ve Kvasinách, kterému mnoho firem nemůže dostatečně konkurovat.  V Jihočeském kraji nejsou lidé, pokud vyloženě nemusí, moc ochotni měnit práci, a v Praze, kde jsou vyšší životní náklady, má velká část kandidátů jiné představy o mzdě než je realita oboru i trhu, a navíc proti nám hraje i dopravní dostupnost. Velké překladiště zásilek ideálně v centru Prahy, a navíc u stanice metra bohužel provozovat nelze,“ popisuje HR manažerka.

Rozsévač a naivní nadšenec

Odpovědí na personální inzeráty přitom v Geis CZ nemívají málo. „Zhruba 20 až 50 % reakcí – záleží pochopitelně na pozici – je zcela mimo naše požadavky, a to i tehdy, když jsou zcela jasně definované. Prostě hledáme-li programátora, musí umět programovat v požadovaném jazyce. Pokud poptáváme řidiče s oprávněním C+E, tak uchazeč bez řidičského průkazu není nic pro nás,“ vysvětluje Šindelářová, která by prý v nadsázce kandidáty, kteří nerespektují požadavky k pozici, rozdělila na dva základní typy – rozsévač a naivní nadšenec.

„Rozsévač požadavky na pozici nezná, nezajímají ho a často ani neví, na jakou pozici reaguje. Bez ohledu na požadavky odpovídá na jakýkoliv inzerát všem možným zaměstnavatelům a čeká, že se nakonec někdo ozve s nabídkou. Naproti tomu naivní nadšenec si je vědom toho, že požadavky nesplňuje, ale přesto životopis pošle s odůvodněním, že mu obor přijde zajímavý a chtěl by v něm pracovat,“ popisuje Šindelářová.

„Zvláště u administrativních a manuálních pozic ale vždy zvažujeme potenciál kandidáta v souvislosti s tím, co jsme jej schopni naučit a jak rychle ho můžeme proškolit, aby třeba mohl pracovat jako řidič vysokozdvižného vozíku. Vždy také zvažujeme, zda by nebyl vhodný na pozici jinou,“ připomíná Šindelářová s tím, že investice do uchazečů se jim osvědčuje tam, kde není závratně vysoká. „Jako efektivnější se nám jeví ,sáhnoutʻ po někom, kdo už u nás třeba na nižší pozici pracuje minimálně brigádně,“ říká manažerka. Brigády ovšem společnost Geis CZ podle ní nabízí jen v omezené míře – zpravidla na vybraných logistických projektech, v předvánočních špičkách a během prázdnin na vykrytí letních dovolených.

Rostoucí sebevědomí

Noví zaměstnanci Geis CZ se nejčastěji rekrutují z oboru, tedy z oblasti logistiky a dopravy. „Méně často přichází lidé z výrobní sféry, ze služeb a ze sektoru FMCG (Fast Moving Consumer Goods = rychloobrátkové zboží). Hlavním naším požadavkem je motivace a chuť pracovat a učit se. Nicméně vždy je třeba, aby člověk měl požadovaný základ, na kterém lze stavět,“ uvádí Jaroslava Šindelářová, která zároveň vyzdvihuje práci svého oddělení i celé firmy. „Volné pozice umíme obsadit bez pomoci externích dodavatelů, pro recruitment je již několik let nepoužíváme. Průměrná aktuální doba obsazení pozice je u nás cca 1,5 měsíce, specializované pozice obsazujeme průměrně 2,5 měsíce. V letošním roce se nám podařilo mnoho náborů do IT oddělení, nejenom do infrastruktury, ale i do oddělení aplikací a vývoje. Reakcí máme stále v celkových číslech dostatek, i když počet i kvalita za posledních 6 let hodně klesla,“ popisuje aktuální situaci na tuzemském trhu práce Jaroslava Šindelářová, podle níž ale roste sebevědomí uchazečů. „Pokud bych měla srovnat současné uchazeče s těmi, kteří k nám přicházeli před deseti patnácti lety, tak jednoznačně musím zmínit rostoucí sebevědomí. Zejména mladší kandidáti a absolventi bývají často sebevědomější a zpravidla reagují i na pozice vyšší, než jsou jejich zkušenosti. Nicméně pokud z profilu uchazeče vidíme určitý směr a snahu o posun, dáváme mu šanci se osobně představit. Často ale při pohovoru zjistíme, že svůj potenciál přeceňuje opravdu výrazně. Když takového člověka odmítneme, bývá často překvapen,“ uzavírá.

Více informací na: www.geis.cz

O skupině Geis

Skupina Geis má hlavní sídlo v německém Bad Neustadtu. Její historie se začala odvíjet již v roce 1945, kdy Hans Geis založil dopravní společnost. Během své existence se rozvinula v globálního poskytovatele komplexních logistických služeb. Skupinu vlastní a řídí po celou dobu rodina Geis. Dnes zaměstnává kolem 6 100 lidí a v roce 2020 vygeneroval obrat 1,002 miliardy EUR.
Do skupiny patří společnosti v Německu, Švýcarsku, Lucembursku, Polsku, České republice a na Slovensku. Hlavní oblasti podnikání skupiny Geis jsou Road Services (paletové / kusové a celovozové přepravy), Logistics Services (kontraktní logistika, výroba obalů) a Air+Sea Services (letecké a námořní přepravy, speciální projekty přeprav).
V České republice patří do skupiny Geis firmy Geis CZ s.r.o., Geis CZ Air+Sea s.r.o., Geis Solution CZ s.r.o. a Spedition Feico, spol. s r.o. Na Slovensku je to Geis SK s.r.o. Česko-slovenská část skupiny zajišťuje komplexní logistické služby: kusové, paletové a celovozové přepravy, letecké a námořní přepravy, kontraktní logistiku včetně vývoje a výroby obalů, od jednoduchého skladování až po sofistikované logistické projekty. Zaměstnává více než 1500 pracovníků na 35 pobočkách. V letošním roce společnost Geis CZ slaví 30 let na českém trhu.