Z domácností jsou kvůli home office malé firemní pobočky, Cisco inovuje, aby zabezpečilo hybridní pracovní prostředí

Praha, 25. listopadu 2021 – Společnost Cisco představila další nové technologie, které partnerům a zákazníkům pomohou zvládnout nároky hybridního uspořádání práce. Jsou reakcí na stále rozšířenější využívání home office.

Aktuální inovace Cisco reflektují fakt, že podniky na celém světě přechází na flexibilnější způsoby práce, kdy zaměstnanci pracují v kanceláři, na cestách i z domova. To s sebou nese problémy spojené se zajištěním bezpečného a spolehlivého přístupu všech zaměstnanců k aplikacím, které ke své práci potřebují. Stále více lidí přistupuje k aplikacím mimo pracoviště a mnoho z těchto aplikací se nachází v různých cloudech. Sítě, které vše propojují, přerostly tradiční podnikový bezpečnostní perimetr. 

Domácnosti se fakticky staly miniaturními firemními pobočkami, což také vyžaduje nový přístup k bezpečnosti. Nejnovějšími inovacemi pro hybridní pracovní podmínky Cisco pomáhá zákazníkům porozumět, kde, kdy, jak a proč dochází k problémům ovlivňujícím uživatele. „Přehled o aplikacích a sítích, které jsou mimo kontrolu firemního IT, se stal zásadním faktorem úspěchu podpory hybridní pracovní síly v nových situacích v digitálním prostoru,“ uvedl Todd Nightingale, výkonný viceprezident a generální ředitel divize síťových a cloudových technologií společnosti Cisco.

Dokonalý obrázek o internetu díky rozšíření ThousandEyes

Informační řešení ThousandEyes zavedlo do své platformy Internet Insights nový nástroj Application Outages, který poskytuje okamžitý přehled o SaaS aplikacích v globálním měřítku. Aniž by bylo nutné cokoli instalovat, získávají IT týmy aktuální i historický přehled o dostupnosti SaaS aplikací, které využívají zaměstnanci jejich podniků. Mohou tak rychle porovnat potíže jednoho konkrétního uživatele s případnými problémy aplikací v širším (celosvětovém) měřítku, aktivně upozornit pracovníky na nedostupnost aplikace a zároveň problém řešit přímo s poskytovatelem SaaS – mnohdy dříve, než ten problémy veřejně přizná. Díky začlenění Application Outages do platformy Internet Insights Network Outages získají zákazníci Thousandeyes celkový přehled o všech sítích, službách a SaaS aplikacích. 

ThousandEyes také nabízí první živý přehled o výpadcích důležitých podnikových SaaS aplikací a internetu na základě aktuálních dat o jejich fungování. Uživatelé díky tomu mohou získat skutečný obrázek o poruchách, které mají dopad na důležité služby, na něž při práci spoléhají. Na rozdíl od serverů spoléhajících výhradně na problémy ohlášené uživateli, které mohou být zavádějící nebo nepřesné, mapa výpadků internetu Cisco ThousandEyes Internet Outage Map využívá miliardy měření pořizovaných denně na tisících kontrolních bodů po celém světě. 

Rozšíření přehledu o nejdůležitějších aplikacích a prostředích

Vedle veřejného internetu se jako klíčový faktor kvalitní digitální uživatelské zkušenosti ukázal přehled o aplikacích pro spolupráci a cloudových prostředích. Aplikace pro spolupráci se pro mnoho zaměstnanců pracujících na dálku staly životní nutností, takže zajištění jejich neustálé dostupnosti je nejvyšší prioritou podniků. Podle zjištění Cisco se v období května 2020 až srpna 2021 staly aplikace pro spolupráci jednoznačně nejsledovanějším typem aplikací ze strany podnikového IT, což ukazuje, že firmy považují jejich fungování při hybridním uspořádání práce za kriticky důležité. Kromě toho správa uživatelů, poboček, cloudů a internetového připojení vyžaduje jednodušší a intuitivnější přístup k SD-WAN. 

Společnost Cisco proto představila inovace, které jsou zaměřeny právě na tuto problematiku a umožní vylepšit uživatelskou zkušenost při práci v hybridním prostředí:

  • Nedávno představená zdokonalení Cisco SD-WAN zlepšují přístup a přehled u širšího okruhu cloudů a tím pomáhají zajistit maximálně kvalitní uživatelskou zkušenost. V rámci těchto inovací Cisco poskytuje kvalitnější propojení s cloudovými a SDCI partnery, vylepšenou podporu multitenantnosti a intuitivnější uživatelské rozhraní pro správu. Jejich součástí jsou nové integrace s poskytovateli Equinix, Google Cloud a Microsoft Azure.
  • Na konferenci WebexOne společnost Cisco oznámila, že prostřednictvím řešení ThousandEyes a Cisco Meraki bude možné získat lepší přehled o fungování nástrojů Cisco Webex. Meraki Insight nyní automatizuje RCA analýzu hlavních (kořenových) příčin a příslušné kroky k nápravě v místní síti, WAN i v cloudu poskytovatele SaaS. Od prosince budou k dispozici také noví agenti ThousandEyes Webex, které budou k dispozici IT pracovníkům k získání obousměrnému přehledu o provozu mezi umístěním uživatele a službami Webex.

O Cisco Systems 

Cisco (NASDAQ: CSCO) je celosvětovým lídrem v oblasti technologií, které zajišťují fungování internetu. Cisco inspiruje a otevírá nové možnosti tím, že mění váš pohled na aplikace, zabezpečuje vaše data, transformuje vaši infrastrukturu a pomáhá vašim týmům k úspěchu v globální a inkluzivní budoucnosti. Další informace naleznete na newsroom.cisco.com nebo nás sledujte na Twitteru na @Cisco.