Wolt rozšiřuje nabídku kosmetiky. Nově rozváží pro Manufakturu, Ziaju i Avon

Praha, 13. prosince 2021

  • Wolt rozšiřuje své působení v segmentu kosmetiky a navazuje spolupráci s dalšími značkami. Nejnovějšími z nich jsou například Manufaktura, Ziaja či Avon.
  • Rozvoz kosmetiky je nyní možný už v 8 českých městech z celkových 11.
  • Společně s potravinami patří kosmetika k nejoblíbenějším maloobchodním produktům mezi zákazníky Woltu a v předvánočním období společnost očekává ještě větší poptávku. 

Velké značky i lokální dodavatelé

Finský technologický startup Wolt, který je známý především díky rozvozu jídla z restaurací, rozšiřuje svou nabídku partnerů i o další kosmetické značky. K dosavadním, jako je LUSH, Havlíkova přírodní apotéka, L’Occitane, Ryor, FAnn Beauty nebo The Body Shop se nyní přidávají i další prodejci. Mezi ně patří mimo jiné česká přírodní kosmetika Manufaktura, polský výrobce šetrné kosmetiky Ziaja, mezinárodní společnost AVON, Izraelská profesionální kosmetika Renew nebo dárkové balíčky pro výrobu domácí kosmetiky od značky Liška Mazaná. „Do nabídky zařazujeme jak velké kosmetické značky, tak menší lokální dodavatele. Chceme zákazníkům poskytovat kvalitní produkty vybrané tak, abychom vyšli vstříc různým požadavkům,“ vysvětluje kroky Jan Foret, generální ředitel Woltu pro Českou republiku.

Kosmetika je u tuzemských zákazníků oblíbená

Rozvoz kosmetických produktů se během letošního podzimu rozšířil do dalších měst, kde Wolt působí. Nyní je zákazníkům k dispozici v Praze, Brně, Ostravě, Olomouci, Plzni, Liberci, Hradci Králové a Pardubicích. „Rozvoz kosmetiky patří společně s potravinami mezi nejoblíbenější služby našich zákazníků, a proto při výběru maloobchodních partnerů klademe důraz na to, abychom službu mohli přivést do všech měst, ve kterých rozvážíme. Mezi regionálně nejdostupnější značky se nyní řadí tuzemská Manufaktura a Havlíkova přírodní apotéka,“ říká Jan Foret. Kromě kosmetiky nabízí Wolt také produkty z kategorie dárkových předmětů, květin, elektroniky, potřeb pro domácí mazlíčky nebo dětských hraček.

Speciální příležitosti prodávají

Prodej kosmetiky je u zákazníků oblíbený zejména v období speciálních příležitostí, jako je Valentýn, Den matek, MDŽ nebo První máj. Zájem o produkty stoupal v těchto dnech v letošním roce až o 300 %. „Naši zákazníci během svátečních příležitostí benefitují  zejména z rychlého doručení do 30 minut, díky kterému šetří čas při výběru dárků či dohánějí nákup na poslední chvíli. Nárůst prodejů proto očekáváme i během Vánoc, kdy se zájem o online nakupování přirozeně zvyšuje,“ dodává Jan Foret. Mezi nejoblíbenější kosmetické produkty patří výrobky do koupele a dárkové zboží jako parfémy, krémy nebo dárkové sety.

O Woltu

Wolt je technologický startup založený v roce 2014 ve Finsku. Působí ve více než 210 městech ve 23 zemích a má přes 4 000 zaměstnanců, 15 milionů registrovaných uživatelů, 125 000 partnerských kurýrů a 60 000 partnerů z řad restaurací a obchodů. Vedle jídla totiž rozváží i potraviny a další maloobchodní zboží. Generálním ředitelem je Miki Kuusi, oceněný Forbesem v globálním žebříčku 30 pod 30. Generální ředitel pro Českou republiku je Jan Foret. V listopadu 2021 sjednala americká rozvozová firma DoorDash akvizici Woltu, její dokončení se očekává v první polovině příštího roku. Pokračovat bude pod svým původním názvem, značkou i službami. Wolt je k dispozici jako aplikace pro iOS nebo Android, ale také na webu www.wolt.cz.