Štědrovečerní kapr – nejčastěji váží 3 kg a pořizuje se den až dva předem

Praha, 16. prosince 2021 – Stejně jako v předchozích letech, i letos si můžete vybrat svého vánočního kapříka v kádích u obchodů Tesco. Prodej bude zahájen 20. prosince a potrvá do 23. prosince v časech od 8:00 do 20:00 hodin u všech hypermarketů (vyjma obchodu v Aši), Obchodních center Tesco a vybraných supermarketů v celé ČR.  Na některých místech bude prodej probíhat i na Štědrý den do 10:00. Tuto informaci je ale nutné na místě předem ověřit.

Prodeje kaprů obecných před obchody Tesco v průběhu posledních dnů před Štědrým dnem každoročně stoupají. „Čeští zákazníci mají zájem hlavně o kapry vážící okolo tří kil, to je v Česku nejpreferovanější váha kapra. Většina z nich neřeší, zda se jedná o takzvaného šupináče nebo lysce,“ říká Lukáš Borozidis, prodejce kaprů. Cena kaprů bude korespondovat s cenou obvyklou v daném městě, ale bude cca o 5 až 10 Kč za kg vyšší než v loňském roce. Kopíruje to celorepublikové navýšení nákladů. Nejvíce kaprů se tradičně prodá mezi 22. a 23. prosincem, a to až 75-80 %. „Stále více zákazníků si nechá kapra zpracovat, nechtějí už si doma dělat nepořádek. Výrazně také ubývá lidí, kteří by si brali kapra živého,“ dodává Lukáš Borozidis.

Přímo v obchodech Tesco budou k dostání další druhy ryb, které jsou součástí standardní nabídky Tesca. Pokud tedy nemáte rádi kapra, můžete si pochutnat například na lososovi, tresce, candátovi, tuňákovi či pražmě. „Mezi nejprodávanější druhy patří pochopitelně kapr a losos. Ryby prodáváme již upravené pro zákazníka, tedy jako porce, půlka, filet, ryba kuchaná. V letošním roce jsme se zaměřili hlavně na baleného porcovaného kapra, protože je to pro zákazníky jednodušší na přípravu. To je i trend, který pozorujeme, že zákazník preferuje již předpřipravené ryby, které nemusí pak složitě kuchat či očišťovat a porcovat,“ dodává Václav Koukolíček, mluvčí společnosti Tesco.

Přehled obchodů Tesco, u kterých si lze zakoupit vánočního kapra, naleznete v tabulce na další straně.

Venkovní prodej živých kaprů bude před těmito obchody Tesco:

BechyněKladnoPraha Zličín
BoskoviceKlášterec nad OhříProstějov
Brandýs nad LabemKlatovyPřelouč
Brno HeršpiceKolínPřerov
Brno JulianovKopřivnicePřerov Komuna
BřeclavKralupy nad VltavouPříbram
ČelákoviceKroměřížRajhrad
Česká TřebováKutná HoraRakovník
České BudějoviceLitvínovRoztoky u Prahy
Český KrumlovMariánské LázněRychnov nad Kněžnou
Český TěšínMělníkŘíčany
DěčínMladá BoleslavSokolov
Dolní BřežanyMostStochov
DuchcovNC Praha Eden C4Sušice
Dvůr KrálovéNový JičínTábor
Frýdek-MístekOC Karlovy VaryTachov
HavířovOC OpavaTrutnov
HolešovOC Plzeň RokycanskáTřinec
HostiviceOlomoucUherské Hradiště
Hradec Králové Futurum C4Ostrava HrabováUherský Brod
Hradec Králové RašínovaOstrava TřeboviceUničov
ChebOstrov nad OhříÚstí nad Orlicí
ChotěbořPísekValašské Meziříčí
ChrudimPlzeň Borská Pole C4Vlašim
IvančicePoděbradyVysoké Mýto
JaroměřPohořeliceVyškov
JičínPraha ČernošiceŽatec
Jihlava
Jirkov
Kamenice/Želivec
Karviná