Schneider Electric věnoval dvěma nejlepším nemocnicím technologie celkem za 200 000 Kč

Praha, 6. prosince 2021 – Vojenská fakultní nemocnice Praha a Domažlická nemocnice byly vyhlášeny nejlepšími nemocnicemi z pohledu pacientů. Společnost Schneider Electric jim každé věnovala cenu v hodnotě sto tisíc korun. Oběma zdravotnickým zařízením nainstaluje monitoring spotřeby energií a digitalizaci efektivní údržby.

Přes třicet tisíc hospitalizovaných pacientů hodnotilo 150 nemocnic fakultního a krajského typu. Ty nejlepší byly vyhlášeny na konferenci Efektivní nemocnice, která se konala před pár dny. Ceny nejlepším nemocnicím z pohledu pacientů za společnost Schneider Electric předával generální ředitel Vladimír Tichý. „Pro nemocnice je jedním z nejdůležitějších úkolů zajištění nepřetržitého bezpečného provozu. Jsem hrdý, že naše společnost Schneider Electric je v mnohých nemocnicích partnerem pro poskytování spolehlivé infrastruktury a účinných inteligentních systémů, které umožňují zajišťovat dokonalou péči,“ komentoval předání ceny Vladimír Tichý. 

Daniel Vavřina, zakladatel HealthCare Institute op.s. (zleva), náměstkyně ředitele pro ekonomické řízení nemocnice, Ústřední vojenská nemocnice – Vojenská fakultní nemocnice Praha – Ing. Daniela Kamarádová a generální ředitel Schneider Electric pro Českou republiku Vladimír Tichý. 

Cena od Schneider Electric pro Vojenskou fakultní nemocnici v Praze a Domažlickou nemocnici obsahuje instalaci a roční předplatné platformy budoucnosti „EcoStruxure™ for Healthcare“, která je navržena pro dosažení vyšší udržitelnosti, odolnosti a mimořádné účinnosti. To vše se zaměřením na pacienty a personál nemocnice. Pomáhá tak zasvěceně předvídat a spravovat každodenní záležitosti a mimořádné události. K balíčku mají nemocnice k dispozici i digitální deník pro údržbu a plánování servisů v rámci jedné budovy. Samozřejmostí je možnost rozšíření na další objekty a areály nemocnic a nasazení dohledu v režimu 24/7.

Protože ve zdravotnictví není čas na výpadky a nejdůležitější je zajištění nepřetržité bezpečnosti a dostupnosti napájení a výkonných technologiích, zaměřila se společnost Schneider Electric právě na tuto problematiku. Platforma EcoStruxure™ for Healthcare je určena pro nemocnice a zdravotnická zařízení a poskytuje to nejmodernější řešení. Díky odolnému napájení může maximalizovat provozuschopnost a zajistit trvalý přístup k integrovaným datům o pacientech a klinickým monitorovacím systémům bez výpadků nebo ztráty dat s cílem zajistit bezpečnou péči o pacienty. Umožňuje spravovat vzdálený provoz, reagovat a přizpůsobovat se měnícím se prioritám i nižším stavům zaměstnanců. Optimalizuje dostupnost a výkon všech zařízení. Nabízí aktivní program kybernetické bezpečnosti, patří k ní i proaktivní údržba a reakce na změny v legislativě. Platforma je připravena pro rozšíření a dokáže se propojit s ostatními systémy. Jejími hlavními přednostmi je spolehlivost, bezpečnost, možnost propojení, úspora a udržitelnost. Tento moderní systém využívají nemocnice po celém světě a také v České republice.

Daniel Vavřina, zakladatel HealthCare Institute op.s. (zleva), předseda představenstva, Domažlická nemocnice, a.s. – MUDr. Petr Hubáček, MBA, LL.M. a generální ředitel Schneider Electric pro Českou republiku Vladimír Tichý. 

O společnosti Schneider Electric

Vizí společnosti Schneider Electric je umožnit každému co nejlépe využívat energii a dostupné zdroje, proto přinášíme pokrok a udržitelnost do všech oblastí života. Žijeme v souladu s heslem Life Is On. Naším posláním je být vám digitálním partnerem ve sférách udržitelnosti a energetické účinnosti. Řídíme digitální transformaci prostřednictvím integrace předních světových procesních a energetických technologií, produktů propojujících cloud s koncovými zařízeními, ovládacích prvků, softwaru a služeb napříč životním cyklem. Naše řešení umožňují integrovanou správu firem, domácností, budov, datových center, infrastruktury a průmyslu. Jsme nejlokálnější z globálních společností. Jsme zastánci otevřených standardů a partnerských ekosystémů, které sdílejí naše hodnoty smysluplného účelu, inkluze a zmocnění (Meaningful Purpose, Inclusive and Empowered). 

Zdroje: