Nejlepší aplikace roku VIMAGE má v AppGallery již milion stáhnutí

Aplikace VIMAGE, která byla firmou Huawei oceněna jako jedna z nejlepších aplikací v rámci AppGallery, dosáhla milionu stáhnutí. Díky této aplikaci, která byla vyvinuta v Maďarsku, mohou uživatelé přidávat pohyblivé efekty do jinak statických fotek. VIMAGE svůj úspěch přisuzuje především spolupráci s Huawei. 

Aplikace, v rámci které mají uživatelé na výběr z několika efektů a animačních technik, jež promění fotku v GIF, nebo jí dodají filmový prvek, se díky partnerství s Huawei stala velice rychle populární. „Naším cílem bylo, aby byla VIMAGE dostupná pro všechny uživatele, a to na globální úrovni,“ říká Zsolt Czigler CEO VIMAGE. „Možnost spolupráce s AppGallery pro nás znamenala velký krok tím správným směrem. Také bychom velmi chtěli poděkovat firmě Huawei. Podpora z její strany totiž byla neskutečná a to zejména, co se týče zviditelnění naší aplikace a umožnění její dostupnosti pro mnoho lidí.“

Derek Yu, šéf Huawei pro střední a východní Evropu, Skandinávii, Kanadu a Turecko řekl:„Jsme velice potěšeni, že VIMAGE dosáhla pomyslné mety jednoho milionu stáhnutí. Jedná se o významný milník a zároveň důkaz, že naše spolupráce přináší své ovoce. Navíc průměrné hodnocení aplikace v rámci naší AppGallery se pohybuje okolo 4.8 hvězdiček. Naším cílem je nadále podporovat i další vývojáře aplikací.“

HMS vytváří vývojářům nové příležitosti

Firma Huawei umožnila VIMAGE v rámci vývoje aplikace využití architektury Huawei chip-device-cloud, která značně urychluje transformaci již stávajících aplikací. Huawei se takto zavázal všem vývojářům, se kterými spolupracuje. Mohou tak využívat všechny výhody, které tato spolupráce poskytuje, jako například větší uživatelský dosah. AppGallery má totiž až 560 milionu aktivních uživatelů za měsíc, a to celosvětově. 

Součástí partnerství je i možnost využívání takzvaných kitů, které Huawei Mobile Services vyvinulo za tím účelem, aby integrace aplikací byla co nejsnazší. VIMAGE využila následující kity: 

  • Analytics Kit: na výběr je z široké palety předem nastavených analytických modelů, které vývojářům pomáhají, aby lépe porozuměli cílovému uživateli, produktu a obsahu:  
  • Ads Kit: je monetizační služba, která uživatelům Huawei zařízení zobrazuje vysoce kvalitní cílené reklamy. Ads Kits aktuálně po celém světě využívá více než 33 000 aplikací.  
  • Account Kit: vývojářům nabízí bezpečná a rychlá přihlášení a různé autorizační funkce. 

Od počátku partnerství spustila VIMAGE další novou aplikaci s názvem Expose. Tato aplikace nabízí uživatelům možnost přidání pohybujících se filtrů do selfie fotek. Aby efekty správně fungovaly, využila VIMAGE pro segmentování objektů v popředí Huawei ML Kit, který umožňuje využití takzvaného strojového učení k podpoře aplikací AI. Ve výsledku je pak aplikace jako třeba Expose uživatelsky přívětivější a animace jsou plynulejší.

Celosvětově se do ekosystému mobilních služeb Huawei zapojilo vice než 5,1 milionu vývojářů. Systém HMS registruje přes 177 000 žádostí a Huawei má přes 730 milionů uživatelů, kteří vlastní Huawei zařízení. 

Aktuální informace ze světa Huawei Consumer BG naleznete denně aktualizované na:

Web: https://consumer.huawei.com/cz/

Facebook – CZ/SK: https://www.facebook.com/HuaweiMobileCZSK/

YouTube: https://www.youtube.com/huaweimobileczsk

Instagram: https://www.instagram.com/huaweimobileczsk

Twitter: https://twitter.com/HuaweiCZ_SK

O Huawei Consumer Business Group

Produkty a služby společnosti Huawei jsou dostupné ve více než 170 zemích a používá je třetina světové populace. V Německu, Švédsku, Rusku, Indii a Číně bylo zřízeno čtrnáct výzkumných a vývojových center. Huawei CBG je jednou ze tří obchodních jednotek společnosti Huawei a zahrnuje smartphony, PC, tablety, nositelné a cloudové služby atd. Globální síť společnosti Huawei je postavena na více než 34letých zkušenostech v telekomunikačním průmyslu a je odhodlána poskytovat nejnovější technologický pokrok spotřebitelů po celém světě.

O AppGallery

AppGallery je smart inovativní ekosystém, který umožňuje vývojářům vytvářet služby a aplikace pro uživatele. Naše unikátní HMS Core umožňuje integraci aplikací napříč různými zařízeními, což uživatelům přináší větší pohodlí. To vše je součástí strategie Huawei “1+8+N”.

Vizí AppGallery je vytvoření otevřené, inovativní platformy pro distribuci aplikací, která bude jednoduše přístupná uživatelům a zároveň bude chránit jejich soukromí, bezpečnost a poskytovat jim jedinečný zážitek. AppGallery je jedním z top 3 největších obchodů s mobilními aplikacemi, který nabízí na výběr ze široké škály globálních a lokálních aplikací, napříč 18 kategoriemi včetně navigací, dopravy, zpravodajství, sociálních médiích a další. AppGallery je dostupná ve více jak 170 zemích a regionech a má více než 560 miliony uživatelů. Huawei se spojil s 5,1 miliony vývojářů po celém světě, kdy celkový počet stažení platformy přesáhl v prvních třech čtvrtletích roku 2021 332,2 miliard. Do října 2021 se do HMS Core integrovalo přes 173 000 aplikací.

O VIMAGE

VIMAGE je kinematografická a animační aplikace, díky které můžete svým fotkám vdechnout život pomocí více jak 25O různých pohyblivých prvků a animačních technik. V rámci aplikace najdete i doporučení AI. Aplikace je dostupná v AppGallery od roku 2019 a nyní má na svém kontě více jak jeden milion stáhnutí. VIMAGE na využití AI aktuálně pracuje v rámci jejich zbrusu nového nebesky magického nástroje. Pro více informací navštivte https://vimageapp.com/