Úspěšná slovinská zbrojovka, světový lídr ve výrobě plastové munice, AREX posílila svůj top management. Pod křídly české investiční skupiny RSBC se připravuje na mezinárodní expanzi

Praha, 12. ledna 2022 – Slovinský výrobce zbraní a cvičné munice AREX má nového generálního ředitele. Stal se jím renomovaný manažer Tim Castagne, který v minulosti řídil společnost Sig Sauer a působil v nejvyšším vedení dalších předních globálních firem obranného průmyslu jako Heckler & Koch či Carl Zeiss Sports Optics. Castagne ve funkci naváže na zakladatele společnosti AREX Ivana Kralje.

“AREX vnímám jako velmi dynamickou firmu, která je dobře připravená na to zařadit se mezi světové lídry hned v několika segmentech výroby zbraní kategorie small arms a plastové munice. Mojí misí nyní bude udělat všechno pro to, abychom tyto ambice naplnili. Věřím, že právě skvělé zázemí investiční skupiny RSBC bude v tomto směru naší další silnou zbraní,” uvedl nový generální ředitel společnosti AREX Tim Castagne.

Mezi strategické milníky dosažené pod dosavadním Kraljovým vedením patří například loňský úspěšný vstup na brazilský trh. Nyní se Kralj přesune do nově vytvořeného Management Boardu a posléze do dozorčí rady, ze které bude strategický růst společnosti AREX dál podporovat. „Jde o krok, který jsme ve spolupráci s RSBC jakožto novým vlastníkem předem připravovali. Tima Castagneho jsem jako svého nástupce rád uvítal, protože jde o špičkového odborníka a respektovaného manažera přímo z oboru. Jsem přesvědčen o tom, že pod jeho vedením bude AREX nadále dynamicky růst,“ uvedl zakladatel společnosti Ivan Kralj.

Příchod Castagneho ale není jedinou změnou ve vrcholovém managementu slovinské zbrojovky. Další posilou globálního lídra v produkci plastové munice se stal Martin Novák. Muž, který v minulosti zajišťoval špičkovou výrobu podle nejvyšších standardů v řadě průmyslových firem v USA, Německu, Itálii a dalších zemích, naváže nyní na svoje předchozí zkušenosti jako nový provozní ředitel.

„Na prvním místě bych rád Ivanu Kraljovi poděkoval a ocenil jeho vynikající práci. Byl to on, kdo AREX od základů vybudoval a rozvinul ho v úspěšný mezinárodní podnik s unikátní a kreativní firemní kulturou. Právě skvělá práce Ivana Kralje jak před naší akvizicí společnosti AREX, tak i po ní přispěla k tomu, že dosavadní úspěchy a potenciál firmy přilákaly do top managementu opravdu špičkové osobnosti. Tim Castagne a Martin Novák mají nejlepší předpoklady pro to, aby posunuli AREX na další úroveň a udělali z ní celosvětově aktivního hráče,“ uvedl majitel skupiny RSBC Robert Schönfeld.

Příležitosti pro další růst nyní AREX vidí například v modernizaci armád řady evropských zemí a členů NATO. Navýšit produkci umožní také pokračující certifikace pistolí a munice na nových trzích či nově vyvíjené modely plastových nábojů. „Kromě organického růstu aktivně vyhledáváme také akviziční příležitosti v obranném průmyslu v EU i USA tak, abychom naplno využili naší expertizy v oboru, dosáhli synergických efektů a dále diverzifikovali portfolio výrobků,“ uvedl Václav Brož, partner divize Private Equity ve skupině RSBC.

O SPOLEČNOSTI AREX

Společnost AREX, světový lídr ve výrobě plastové munice, vznikla v roce 1994 ve městě Šentjernej na východě Slovinska. Nyní zaměstnává 150 lidí a neustále investuje do svého dalšího růstu jak v oblasti plastové munice, tak ve výrobě střelných zbraní kategorie small arms. Nejvýznamnějšími klienty jsou firmy a instituce z členských zemí NATO. Pro rok 2021 AREX očekává díky postupnému odeznívání dopadů pandemie navýšení tržeb na více než 20 milionů eur. www.arex.si

O RSBC HOLDING

Základem portfolia české investiční skupiny RSBC jsou rezidenční a komerční nemovitosti, úrodná půda, realitní fondy či průmyslové a zemědělské společnosti v České republice i v zahraničí. Holding se zaměřuje také na poskytování profesionálních služeb v oblasti akvizic, správy a obchodování s nemovitostmi. Investiční filozofie skupiny založené v roce 1998 původně za účelem správy restituovaného majetku rodiny Schönfeldů stojí na konzervativním přístupu, dlouhodobé stabilitě, rodinných hodnotách a úctě k tradicím. Aktuálně je součástí skupiny RSBC celkem 35 společností, souhrnná hodnota aktiv přesahuje 5 miliard korun. www.rsbcgroup.com