GeForce NOW rozšiřuje možnosti upscalingu a přizpůsobení streamu

Aktuální GeForce NOW Thursday přináší aktualizaci aplikace na verzi 2.0.37, která nabízí řadu vylepšení streamu a kvality obrazu. 

Nové možnosti upscalingu

Hráčům s pomalejším připojením nebo majitelům displejů s vyšším rozlišením přinese tato aktualizace díky novým možnostem upscalingu ostřejší grafiku a možnost v řadě případů využívat rozlišení nativní. 

Zvýšení rozlišení funguje tak, že se při streamování použijí efekty doostření, které snižují viditelné rozmazání. Lze jej povolit prostřednictvím nastavení GeForce NOW v nativních aplikacích pro PC a Mac a aplikovat na kteroukoliv hru.

  • AI vylepšené – lze zapnout při hraní na počítači s vybranými GPU NVIDIA a SHIELD TV. Využívá vycvičený model neuronové sítě spolu s doostřením obrazu pro přirozenější vzhled.
  • Vylepšené – poskytuje vyšší kvalitu zvýšení rozlišení než standardní rozlišení. Může vést k vyšší latenci v závislosti na specifikacích systému.
  • Standardní – zapnutý ve výchozím nastavení a má minimální dopad na výkon systému.

Přizpůsobení streamování

Vlastní nastavení kvality streamování v aplikacích pro PC a Mac je oblíbeným způsobem, jak dosáhnout optimální kvality – včetně přenosové rychlosti, VSync a nyní i nových režimů upscalingu. Nyní je také možné dělat úpravy některých nastavení kvality streamování provádět přímo ve hře pomocí GeForce NOW overlay, které lze vyvolat stisknutím klávesové zkratky Ctrl+G. Po té je třeba zvolit  > Nastavení > Hra. 

Zlepšení streamu se dočkají i členové využívající webové rozhraní play.geforcenow.com díky automatickému přiřazení ideálního streamovacího rozlišení zařízením, která nejsou schopna dekódovat vysoký datový tok.

Plná verze pro LG TV

Aplikace GeForce NOW na chytrých televizorech LG oficiálně opustila beta verzi. Majitelé model LG 2021 4K, včetně OLED, QNED, NanoCell a UHD modelů, si nyní mohou stáhnout aplikaci GeForce NOW v obchodě LG Content Store.

U této příležitosti lze od 1. února do 27. března při koupi vybraných televizorů LG ve spojených státech půlroční předplatné GeForce NOW zdarma. Data zahájení a dostupnost akce se liší podle regionu.

Novinky v knihovně

Členové služby se také mohou těšit na rozšíření knihovny o 5 titulů:

Celý blog s detailními informacemi: https://blogs.nvidia.com/blog/2022/01/27/geforce-now-thursday-january-27/