Výhry za 4,5 milionu: Tipsport a PLAYzone spouštějí revoluci v esportu

Česko-slovenský esport vstupuje do zcela nové éry. Letošní sezona totiž přináší zásadní novinky. Během šampionátu Tipsport CS:GO MČR si hráči rozdělí rekordní částku 4,5 milionu korun a odehrají turnaje před živým publikem v Bratislavě, Praze a Brně. V něm také proběhne velké finále, ze kterého si na podzim celkový vítěz odnese milion a titul Mistra České republiky.

Esport už dávno přestal být jen koníčkem, svou velikostí a fanouškovskou základnou se může směle rovnat i velkým tradičním sportům. Sezona 2022 ale bude v mnohém přelomová a zásadním způsobem posune úroveň oboru ještě výš.

Tipsport CS:GO MČR

Od letošního ročníku 2022 se spojí oblíbená Tipsport COOL Liga s prestižním Mistrovstvím ČR v počítačových hrách do jediné nové soutěže. Hlavním lákadlem bude mistrovství v populárním titulu Counter-Strike: Global Offensive. První tři turnaje proběhnou pod novým názvem Tipsport CS:GO s podtitulem Road to MČR, grandfinále v Brně dostane jméno Tipsport CS:GO MČR. V něm si účastníci rozdělí rekordních 4,5 milionu korun, což je částka, na kterou nedosáhnou ani mnohé velké klasické sporty. A pokud se nějakému týmu podaří zvítězit v pěti z osmi po sobě jdoucích turnajů, získá automaticky tzv. Tipsport Grand Slam a finanční bonus ve výši dvou milionů korun nad rámec celkového prize poolu.

Sezona bude rozdělena na tři části, každá z nich vyvrcholí turnajem před živým publikem. První zastávkou bude Bratislava, kde se nejlepší české týmy utkají už na přelomu března a dubna. Následný turnaj se odehraje online. Třetí zastávkou bude nově postavená Vodafone PLAYzone Arena na pražském Chodově. Jak je už tradicí, celá sezona mistrovství Tipsport CS:GO pak vyvrcholí velkolepým MČR grandfinále na brněnském výstavišti BVV. Mistr si ze závěrečného turnaje odnese rovný milion korun. Vůbec poprvé v Česku tak připadne vítězi esportového turnaje sedmimístná částka. Do prvních tří turnajů Major budou navíc pozvány dva zahraniční týmy s českými či slovenskými hráči. 

Raketový růst ve světě i doma

Popularitu esportů dokládá mimo jiné i jejich obliba u sázkařů, jak potvrzuje zástupce ředitele divize kurzového sázení největší české sázkové společnosti Tipsport Daniel Veselý, který se na esporty specializuje:

„V posledních letech se esport neuvěřitelně posunul. Tipsport je jedním z hlavních lídrů tohoto progresu. Oblibu kompetitivního hraní dokládá i fakt, že ho evidujeme jako šestý nejsázenější sport. A věřím, že ani tady se nezastaví. Dlouhodobě se snažíme být všem svým klientům blíž ve virtuálním světě – i to je důležitý důvod, proč jsme se spojili s MČR v roli titulárního partnera. Už teď se těším na příběhy, které nová sezóna napíše.“ 

Jaroslav Hrabovský, ředitel projektů a transformace skupiny Prima, vysvětluje, proč skupina dlouhodobě esporty podporuje: 

„Esport je globálně populárním odvětvím a sledují ho stovky milionů diváků. Jeho růst podtrhávají obří investice do esportu a gamingu v miliardách korun. Tento trend postupně přichází i do Česka, což vidíme na reálných datech i díky tomu, že jsme jako skupina GES a Prima majetkově vstoupili do agentury PLAYzone, která je lídrem tuzemského esportu již několik let. Vidíme, že letošní rok bude zásadním milníkem celého segment v Česku a na Slovensku. Naše investice a naplánované projekty v něm sehrají významnou roli.“

O Tipsportu

Největší sázková společnost na českém a slovenském trhu se 3500 zaměstnanci. Otevřená, proklientská, komunitní a zodpovědná sázkovka, která už tři dekády inovuje prostředí kurzového sázení. Nabízí široké portfolio produktů, klíčové jsou kurzové sázky. Protože 95 % těchto sázek je uzavíraných online, je Tipsport silně technologickou firmou. Před pěti lety založil Nadaci Tipsport, která se za tu dobu stala jednou z největších firemních nadací v ČR. 

O PLAYzone

Agentura PLAYzone je provozovatelem Vodafone PLAYzone Areny, esportového centra o rozloze přes 1000 m2. Je také organizátorem soutěží MČR, včetně milionové Tipsport CS:GO. Jako součást skupiny Prima se zaměřuje také na výrobu pořadů s herní tematikou, které vysílá televizní stanice Prima COOL, a pravidelné denní zpravodajství přináší prostřednictvím portálu PLAYzone.cz. Ten je nejnavštěvovanějším esportovým serverem na českém internetu, a kromě novinek nabízí i turnajovou platformu a funkci Zápasovník. V něm návštěvníci najdou vše podstatné o esportových turnajích, hráčích, zápasech a týmech. V roce 2021 uzavřela agentura PLAYzone exkluzivní partnerství se světovými organizátory ESL a Blast, jejichž soutěže přináší divákům s českým komentářem.