Muži drží diety především kvůli zdraví, hlavním důvodem žen je touha vypadat lépe

Praha 9. února 2022 – Téměř 55 % žen drží dietu s touhou vypadat lépe. Stejný důvod má jen třetina mužů. Touha cítit se lépe je důvodem shodně pro pětinu žen i mužů. Zdraví je hlavním motivem k dietě pro 20 % žen a 40 % mužů. Vyplývá to z reprezentativního průzkumu veřejného mínění, který si nechala udělat poradenská centra Victus.

Zdravotní důvody logicky nabývají na důležitosti s přibývajícím věkem. Pokud bychom měli určit jakýsi pomyslný předěl, kdy se stávají hlavním důvodem hubnutí, bylo by to od 55. roku věku. Srovnání žen a mužů ukazuje následující graf: 

„Platí, že ženy hubnou obtížněji než muži. Zároveň platí, že dosahují podobných výsledků, ale jsou na ně méně hrdé. Vyplývá to i z průzkumu, kdy je s výsledky svého hubnutí spokojeno 77 % mužů a 69 % žen. Když jsme se zaměřili na detailní analýzu důvodů, ženy jsou prostě a jednoduše kritičtější, vidí se hůř než jejich okolí a samozřejmě než jejich mužští kolegové,“ vysvětluje vedoucí terapeut center Victus Martin Cvrkal, který má víc než desetileté zkušenosti s hubnutím žen i mužů. 

Centry Victus prošly za více než deset let jejich existence tisíce lidí. Velká část se jich rekrutuje na základě doporučení klientů, kteří dietním programem úspěšně prošli. Jelikož však kapacita center není neomezená, Victus nabízí univerzální dietní program přímo na webových stránkách.

Odborníci na výživové poradenství z centra Victus disponují nejlépe vybavenými pracovišti v Evropě a mají bezmála desetiletou zkušenost se svými klienty. Jimi aplikovanou proteinovou dietu nabízí jako řešení všem, co už si sami neporadí. Dohlíží na průběh celého hubnutí a provozují také vlastní e-shop s proteinovou stravou.