Aukro spouští exkluzivní novinku Kolekce aukcí. Projekt startuje numismatickou aukcí, připravuje se filatelistická, faleristická a další

V Praze, dne 10. února 2022 – Aukro spouští dnešním dnem novinku Kolekce aukcí. Půjde o exkluzivní projekt tematických aukcí zaměřených na konkrétní oblast – jako první se spustí prémiová numismatická aukce (16. 2.), katalog je již zveřejněn. Následovat budou další kolekce z atraktivních oborů filatelie či faleristiky. Unikátní aukční katalog bude před samotnou aukcí zveřejněn s dostatečným předstihem a bude obsahovat desítky vybraných položek od prověřených prodejců. Samotná živá on-line akce poběží konkrétní vybraný den v podvečerním čase. 

Tato exkluzivní novinka je určena výhradně registrovaným a ověřeným zájemcům, kteří se věnují sběratelství či chtějí zajímavý způsobem investovat a zhodnotit své peníze. Pilotní první v kalendáři projektu Kolekce aukcí je prémiová numismatická aukce zaměřená na mince. Její aukční katalog je vystaven zde, licitace bude zahájena ve středu 16. 2. v 18 hodin. V katalogu jsou desítky položek od renomovaných prodejců, zájemci se mohou těšit např. na minci Zlatý Aureus-Diocletian (284-305 n.l.) – NGC, dvoudukátovou medaili 1934 Oživenie Kremnického Baníctva MS 64 PL, Zlatý Dukát 1658 KB Ferdinand III. nebo Svatováclavský pětidukát 1932. Nabízené portfolio posuzoval Mgr.art. Martin Paľa. 

Mám z dalšího kroku Aukra velikou radost. Položky v katalogu kolekcí si lze prohlédnout dostatečně včas a připravit si, jakých aukcí se bude zájemce chtít aktivně účastnit. Osobně mě v této první kolekci zaujala položka č. 45, ale těším se i na další kolekce – například připravované známky. Opravdu každý si může vybrat svého favorita. Navíc nehrozí, že by někdo nestihl přihodit a něco propásl z důvodu časové kolize více aukcí, o které má zájem – předměty jdou vždy za sebou dle pořadí v aukčním katalogu,“ uvedl Jan Sadílek, CEO společnosti Aukro.

„Chceme zážitek z živých aukcí tradičních aukčních domů zprostředkovat a přenést alespoň částečně lidem i do pohodlí jejich domovů. Nikdy není pozdě začít s touto formou investice a získat navíc domů originální kousek, jehož cena zpravidla v čase roste. V nabídce budou atraktivní prémiové či unikátní položky, často i raritní kousky. Kvalita zboží bude zaručena, posuzovat je bude vždy odborník na daný obor,“ dodal Pavel Krejčíř, expert na sběratelství a starožitnosti ve společnosti Aukro.

Položky půjdou do aukce postupně za sebou jedna za druhou, tedy navazují, časově se nepřekrývají. Čas na první příhoz je 45 sekund a s každým dalším příhozem se prodlužuje o 20 sekund. Po skončení jedné navazuje hned další, až do konce celé kolekce.

Na únor už jsou naplánovány další dvě kolekce – prémiová filatelie a prémiové bankovky. Zájemci mohou sledovat kalendář akcí zde.

V rámci prevence zachování vysoké kvality aukcí je účast podmíněna splněním konkrétních kritérií, např. schválením výhradně registrovaných, ověřených uživatelů s vysokým hodnocením spolehlivosti. O schválení účasti lze žádat v období uvedeném u dané kolekce aukcí.

Více  informací zde: https://aukro.cz/stranka/kolekce-aukci