Daytrip uzavírá investiční kolo série A s investicí v celkové výši 6,14 milionů euro na urychlení růstu své cestovatelské platformy

Český cestovatelský startup Daytrip dokončil investiční kolo série A s investicí od budapešťského fondu Euroventures a předchozích investorů J&T Ventures, Nation 1 VC, and Pale Fire Capital.

V Praze 21. února 2022

Daytrip, platforma poskytující soukromou přepravu pro turisty mezi městy v 85 zemích po celém světě, oznámila, že uzavřela kolo série A v hodnotě 6,14 milionů euro, včetně dříve získaných konvertibilních půjček. Kolo vedl budapešťský fond  Euroventures. Zúčastnili se také předchozí investoři J&T Ventures, Nation 1 VC a Pale Fire Capital. Investice bude použita na další růst startupu.

„Tým společnosti Daytrip prokázal schopnost vybudovat rychle rostoucí mezinárodní firmu a cílem naší investice je pomoci společnosti vrátit se po pandemii na růstovou trajektorii. Jsme nadšeni investicí v Česku a příležitostí spolupracovat s vynikajícím manažerským týmem i dalšími investory, kteří Daytrip podporují,“ uvedl Zoltán Tóth, který je partnerem Euroventures.

Navzdory stále trvající pandemii chtějí lidé po celém světě cestovat a více než kdy jindy hledají bezpečnější možnosti. Daytrip se svými soukromými vozy a prověřenými místními řidiči nabízí bezpečnou a autentickou dopravu, která tuto potřebu naplňuje. Firma věří, že právě to, ve spojení se spolehlivostí jejich globální platformy, je klíčem k úspěchu. 

Z Evropy do světa

Společnost Daytrip byla založena v roce 2015 a mimo jiné se umístila mezi finálovými projekty soutěže oceňující české startupy Vodafone Nápad roku. Daytrip začal nabízet své služby především cestovatelům ze zámoří, kteří cestovali do Evropy. Rychle ale začal expandovat do dalších zemí a na další kontinenty, a tak jeho služby využilo už více než 300 000 turistů. Pandemie sice růst společnosti trochu zpomalila, ale zároveň ukázala na nové příležitosti.

Zatímco pandemie brzdila mezinárodní cestování, v Daytripu se kola stále točila. Spustili nové webové stránky a aplikaci pro zákazníky, aplikaci pro řidiče a pokračovali v expanzi do dalších zemí světa. V Itálii a Mexiku také testovali nový produkt pro sdílenou přepravu, který se letos dočká dalšího rozšíření.

Daytrip se nyní připravuje na nadcházející sezónu.

Post-pandemické cestování

Díky intenzivní práci na produktu v průběhu covidového útlumu může Daytrip využít novou investici o to efektivněji. Má jim umožnit větší a rychlejší expanzi a vývoj produktů ve světě post-pandemického cestování. Dále chce firma zlepšovat škálovatelnost, hledat strategická partnerství a zavádět nové produktové řady. 

„Důvěra, kterou do nás Euroventures vložili v podobě nové významné investice, nám umožňuje nejen pokračovat v naší před-covidové exponenciální trajektorii, ale také využít zcela nové a velmi lukrativní příležitosti, které se od té doby na trhu objevily,“ říká Tomáš Turek, generální ředitel společnosti Daytrip.  

O Daytripu

Daytrip je globální platforma nabízející turistům transfery s lokálními řidiči. Startup byl založen v roce 2015 s cílem nabídnout turistům alternativu k obvyklým způsobům dopravy a nabídnout autentičtější zážitek z cestování. Daytrip v současné době nabízí své služby v 85 zemích světa. 

O Euroventures

Euroventures je jedním z nejdéle působících a předních venture kapitálových firem ve střední a východní Evropě, která prostřednictvím své budapešťské pobočky investuje do inovativních a rychle rostoucích společností v regionu již tři desetiletí. Po čtyřech předchozích úspěšných fondech investuje její nejnovější 47 milionový fond Euroventures V Technology and Growth Fund 2-8 milionů eur do technologických společností s globálním potenciálem. Předchozí fondy Euroventures investovaly v první nebo rané fázi do regionálních úspěchů, jako jsou EPAM, Tresorit a SequenceIQ.

O J&T Ventures

Fond J&T Ventures založený Adamem Kočíkem a Martinem Kešnerem investuje do slibných, inovativních startupů a podporuje je v jejich dynamickém roszvoji a růstu hodnoty. Fond J&T Ventures spravuje 50 milionů eur a kromě finančních zdrojů pomáhají i s nastavením obchodní strategie, obchodních procesů, podporují expanzi na zahraniční trhy, fundraising a poskytují manažerské zkušenosti spolu s kontakty. Fond hledá slibné podnikatelské projekty s výjimečnými zakladateli, zaměřuje se především na region CEE a SEE a investuje mezi 0,5 mil. EUR a 2,5 mil. EUR. Více informací na www.jtventures.cz

O Pale Fire Capital

Jádro Pale Fire tvoří Dušan Šenkypl, David Holý a Jan Barta. Skupina velmi pracovitých patriotů s bohatými zkušenostmi z byznysu, které baví budovat, vylepšovat, sdílet a investovat. Sdílet know-how, věnovat zdroje, čas a energii aktivním, kreativním, talentovaným lidem, kteří mají zájem poctivou prací tvořit lepší svět a zastávají vysoké morální hodnoty. Jsou zapálení do rozvoje svého i firem, zároveň se chtějí vyhnout zbytečným slepým uličkám. Mají touhu se dále učit, růst, naslouchat, posouvat své firmy, aby pro ostatní vytvořili lepší podmínky pro práci a lepší místo pro život. A právě takové lidi Pale Fire Capital pro spolupráci hledá, těm chce být dobrým partnerem v byznysu.

O Nation 1 VC

Investor, akcelerátor a sehraný tým profesionálů, kteří nejdou pro dobrou radu daleko: to je Nation 1 VC, venture capital fond zaměřující se na pre-seed a seed kola startupových investic. Založili jej Marek Moravec, Jaroslav Trojan a Petra W. Končelíková, kteří do fondu vložili 1 milion eur a prostřednictvím financování a sdílení dlouholetých zkušeností podávají pomocnou ruku startupům v raných fázích rozvoje. Pro startupy s globální vizí má fond v počátečních fázích až 1,5 milionu EUR. Během příštích deseti let plánuje Nation 1 investovat 35 milionů EUR do přibližně 40 společností v České republice, aby jim pomohl expandovat do zahraničí.