Letošní žebříček TOP Zaměstnavatelů má nového Skokana roku – je jím poradenská společnost BDO

Skokanem roku pohledem studentů a absolventů VŠ je dle studie TOP Zaměstnavatelé 2022 poradenská společnost BDO Česká republika. Titul letos získala poprvé, vedle toho obsadila také
5. místo v kategorii Poradenství & Audit & Daně, umístila se přitom hned za „Velkou čtyřkou“. Studie, kterou každoročně pořádá Asociace studentů a absolventů, se pro letošní rok zúčastnilo bezmála 12 tisíc vysokoškolských studentů. Ti své kandidáty, jako budoucí zaměstnanci, nominují sami. 

Titul „Skokan roku“ BDO získala vůbec poprvé, a to za největší posun v hodnocení všech respondentů bez ohledu na kategorii. „Zaměstnáváme více než 500 lidí v šesti kancelářích po celé ČR. Našich zaměstnanců i jejich názoru si vážíme a k péči o ně i k jejich rozvoji přistupujeme individuálně –
i proto máme velmi nízkou míru fluktuace. Výsledek studie je pro nás milým překvapením,“ uvádí ředitel HR společnosti BDO Tomáš Haken. Dle něj za výsledky stojí samotná firemní kultura společnosti, v níž panuje vysoká odbornost poradců, možnost osobního rozvoje, předávání zkušeností mezi zaměstnanci, rychlejší kariérní růst, přátelské prostředí a především otevřená komunikace.

Na trhu je nyní nedostatek lidí a je třeba si udržet ty talentované a být atraktivní pro uchazeče
o práci, mít něco navíc. Špičková poradenská společnost stojí i padá právě na lidech. Naši lidé musí být jednak vysoce kvalifikovanými odborníky, ale také potřebují být spokojení a motivovaní. Jedině tak mohou odvádět nejlepší možnou službu. I firmy našich klientů tvoří především a právě lidé. Těm se snažíme pomáhat a asi se nám to daří,“ dodal k fungování společnosti Miroslav Jandečka, řídicí partner BDO Česká republika. BDO patří k největším poradenským společnostem v ČR i v rámci globální sítě, přesto si i nadále zachovává svou „rodinnou firemní kulturu“, kterou se jasně vymezuje proti korporátním strukturám. Letos poradenská společnost slaví 30 let na trhu. 

Studie TOP Zaměstnavatelé jako jediná v České republice umožňuje vhled do preferencí vysokoškolských studentů, kteří si už v rámci studia mohou hledat zaměstnání. Probíhá ve spolupráci s prestižní výzkumnou agenturou GFK, univerzitami, studentskými organizacemi a firemními partnery. V letošním 11. ročníku se zúčastnilo hlasování necelých 12 tisíc studentů po celé ČR – ti vyplňují odpovědi na otázky do online dotazníků. Sběr dat pak probíhá od začátku října do poloviny prosince. Studenti a absolventi při své volbě zohledňují atraktivitu zaměstnavatele z mnoha různých úhlů pohledu – od nástupní mzdy přes flexibilitu práce, kvalitu kolektivu, podporu od nadřízených, odborné zázemí až po příležitosti odborného a osobnostního rozvoje či kariérního růstu. Firmy tak díky výsledkům hlasování mohou zjistit, jak se stát preferovaným zaměstnavatelem a co mohou v rámci své firemní politiky zlepšit také do budoucna.

O společnosti BDO

BDO je poradenská společnost poskytující auditorské, daňové, právní, účetní a poradenské služby. Na českém trhu působí již 30 let. S téměř 500 odborníky a dlouholetou praxí se řadí k předním 

poradenským společnostem v České republice, kde má kanceláře v Praze, Plzni, Brně, Domažlicích, Českých Budějovicích a Jindřichově Hradci. 

Předností společnosti ve 100% vlastnictví českých partnerů je kombinace silného zázemí mezinárodní sítě a individuálního přístupu ke klientům.

BDO je v České republice zastoupena společnostmi BDO Audit s.r.o., BDO Czech Republic s.r.o., BDO Consulting s.r.o., BDO Legal s.r.o., advokátní kancelář a BDO ZNALEX, s.r.o. Společnost je součástí mezinárodní sítě BDO, která celosvětově tvoří jednu z největších sítí auditorských a poradenských skupin. Zaměstnává více jak 91 tisíc odborníků a působí ve 167 zemích, v nichž čítá více než 1 650 kanceláří.