Bell zahájil výrobu vrtulníku AH-1Z pro České republiku Jedná se o globální zahájení sériové výroby platformy H-1

Amarillo, Texas (24. února 2022) – Společnost Bell Textron Inc., dceřiná firma Textron Inc. (NYSE: TXT), zahájila ve svém montážním středisku v texaském Amarillu výrobu prvního vrtulníku AH-1Z Viper pro Českou republiku. Po zahájení produkce stroje UH-1Y, která započala v červnu minulého roku, se jedná se o další úspěšný krok ve výrobě smíšené letky strojů H-1 pro Českou republiky v rámci zahraničního vojenského prodeje (FMS).

Mike Deslatte, viceprezident a ředitel programu H-1 ve společnosti Bell, uvedl: „Jsme si velmi dobře vědomi, co vše vyžaduje realizace úspěšného mezinárodního programu,“ a pokračoval: „Chápeme, jak velmi je důležité zprostředkovat zákazníkům bezkonkurenční výhody strojů H-1. Samozřejmě naší hlavní prioritou zůstává výroba výjimečných bojových letounů. Ve spolupráci s americkou vládou, která je naším partnerem v programu H-1, proto získají české vzdušné síly novou vysoce moderní techniku.“

Nad rámec výroby vrtulníků H-1 vybuduje Bell také letecké výcvikové středisko pro Českou republiku; to je klíčové pro úspěšné začlenění nových strojů do stávající struktur místních ozbrojených sil.

Společnost Bell zahájila výrobu vrtulníků UH-1Y pro Českou republiku v roce 2021 – jedná se o první zakázku na tyto stroje pro mezinárodního provozovatele. Nákupem vrtulníků AH-1Z a UH-1Y se České republice plně otevírají výhody spojené s 85procentní shodností jejich dílů; právě tato shodnost například umožňuje společný výcvik pilotů a zásadně zjednodušuje logistický řetězec a servis. 

Společnost Bell v současné době aktivně vyrábí letouny AH-1Z pro námořní pěchotu USA, Bahrajnské království a Českou republiku. Celkem je program H-1 na dobré cestě ke vzniku217 letounů AH-1Z a 168 letounů UH-1Y, přičemž 100 po sobě chronologicky vyrobených strojů H-1 bylo námořní pěchotě i mezinárodním zákazníkům FMS dodáno včas.

###

Popisek k fotografii:

Obrázek 1: Zaměstnanec společnosti Bell pracuje na českém letounu UH-1Y v montážním středisku v Amarillu.  

Obrázek 2: Kabina českého letounu AH-1Z na výrobní lince v montážním středisku v Amarillu, kde byla právě zahájena výroba. 

O SPOLEČNOSTI BELL

Myslíme nad rámec toho, co děláme. Již více než 85 let měníme představy o zážitku z letu – a o tom, kam nás může zavést. Jsme průkopníci. Jako první jsme překonali zvukovou bariéru a certifikovali komerční vrtulník. Podíleli jsme se na první lunární misi NASA a na trh jsme uvedli pokročilé systémy překlopných rotorů. Dnes definujeme budoucnost pokročilé letecké mobility. Jako stoprocentní dceřiná společnost společnosti Textron Inc. se sídlem ve Fort Worthu v Texasu máme strategické pobočky po celém světě. A protože téměř čtvrtina našich zaměstnanců prošla vojenskou službou, je pomoc armádě při plnění jejích úkolů naší vášní. Naše průlomové inovace přinášejí našim zákazníkům především výjimečné zážitky. Efektivně. Spolehlivě. A vždy s ohledem na bezpečnost na prvním místě.

O SPOLEČNOSTI TEXTRON INC.

Textron Inc. je multioborová společnost, která využívá svou globální síť leteckých, obranných, průmyslových a finančních podniků k tomu, aby zákazníkům poskytovala inovativní řešení a služby. Textron je známý po celém světě díky svým silným značkám, jako jsou Bell, Cessna, Beechcraft, Hawker, Jacobsen, Kautex, Lycoming, E-Z-GO, Arctic Cat, Textron Systems a TRU Simulation + Training. Další informace naleznete na adrese: www.textron.com.

Některá prohlášení v této tiskové zprávě jsou výhledová prohlášení, která mohou předpokládat výnosy nebo popisovat strategie, cíle, výhled nebo jiné záležitosti, které nejsou historické; tato prohlášení hovoří pouze k datu, kdy byla učiněna, a my se nezavazujeme aktualizovat nebo revidovat jakákoli výhledová prohlášení.

Tato prohlášení podléhají známým i neznámým rizikům, nejistotám a dalším faktorům, které mohou způsobit, že se naše skutečné výsledky budou podstatně lišit od výsledků vyjádřených nebo naznačených v těchto výhledových prohlášeních, mimo jiné včetně efektivity investic do výzkumu a vývoje nových produktů nebo neočekávaných výdajů či zpoždění v souvislosti se zaváděním významných nových produktů nebo programů; načasování uvedení našich nových produktů na trh nebo certifikace našich nových výrobků pro letadla; naší schopnosti udržet krok s našimi konkurenty při zavádění nových